Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: jak dokręcić poluzowany wachnik w ETA 2460? Nie miałem do tej pory doczynienia z tym mechanizmem i trochę boję się go ruszyć.

Edytowane przez Krzysztocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

W ETA2460 wahnik przykręcony jest od wewnątrz. Tym samym musisz zdemontować cały podzespół naciągu automatycznego. Brzmi to poważnie a sprowadza się do odkręcenia zwykle dwóch przeciwlegle położonych śrub na mostku naciągu automatycznego. Gdy patrzysz na mechanizm wahnikiem do góry, koronką w prawo to pierwsza jest  między godziną 8. a 9. a druga między 2. a 3. Blisko kółek sprzęgiełek jest jedna i tej nie odkręcasz. Odkręcasz tę bardziej na zewnątrz, która jest na środku podtoczenia. To samo z drugą, odkręcasz tę na środku tego samego podtoczenia.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ETA2460 wahnik przykręcony jest od wewnątrz. Tym samym musisz zdemontować cały podzespół naciągu automatycznego. Brzmi to poważnie a sprowadza się do odkręcenia zwykle dwóch przeciwlegle położonych śrub na mostku naciągu automatycznego. Gdy patrzysz na mechanizm wahnikiem do góry, koronką w prawo to pierwsza jest  między godziną 8. a 9. a druga między 2. a 3. Blisko kółek sprzęgiełek jest jedna i tej nie odkręcasz. Odkręcasz tę bardziej na zewnątrz, która jest na środku podtoczenia. To samo z drugą, odkręcasz tę na środku tego samego podtoczenia.

Super, dzięki bardzo. Tak przypuszczałem że to trzeba zrobić "od środka" ale bałem się tego ruszyć żeby nie rozsypał mi się cały napęd. Jutro się za toi wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem ale okazuje się że wachnik jest przykręcony mocno i mimo tego ma luz. Mam pytanie: śruba mocująca wachnik ma gwint "lewy" czy "prawy"? Będę musiał ją odkręcić aby zobaczyć co się wyrobiło.

 

post-101660-0-94940900-1562597100_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

Nanieś nieco środka smarnego typu oliwa albo nafta z obu stron i trochę poczekaj, z pół godziny. Zerknij przez lupę dla pewności na gwint wewnętrzny w wahniku. Wtedy ponownie spróbuj z wyczuciem. Moim zdaniem odkręcasz śrubokrętem, przy nieruchomym wahniku, śrubę w kierunku  przeciwnym do wskazówek zegara.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało się odkręcić, ale problem pozostał - wyrobiona jest śruba mocująca ze stożkiem, trzeba będzie poszukać części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Śruba jest stalowa. Problem jest z tuleją w płycie głównej podzespołu naciągu automatycznego bo to sporo bardziej miękki materiał.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.