Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Structural

ZAGADKI ZEGARKOWE

Rekomendowane odpowiedzi

Prim, limitacja 88 szt. edycja F. Kupka ilustrator m. in. powyższej okładki.

 

ps. chciałbym wiedzieć, czy masz też szufladę z ciekawymi, "niedającymi" spać zagadkami? :)

chętnie bym ją zobaczył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prim, limitacja 88 szt. edycja F. Kupka ilustrator m. in. powyższej okładki.

 

ps. chciałbym wiedzieć, czy masz też szufladę z ciekawymi, "niedającymi" spać zagadkami? :)

chętnie bym ją zobaczył ;)

 

Rewelacja!!!

Myślałem, że chociaż z jedną podpowiedź mi się uda wstawić jeszcze...

Ty chyba rzeczywiście nie spałeś całą noc... :)

 

a szufladę z zagadkami owszem - mam, ale i zuzycie jest dość spore - prawie 50 już w tym roku poszło :)


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze - to zajęła mi ona mniej czasu niż poprzednia, ale i tak trudno było ;)

oto moja:

post-22680-0-12001600-1331080397.png

post-22680-0-50636600-1331080397.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze - to zajęła mi ona mniej czasu niż poprzednia, ale i tak trudno było ;)

 

HTO Grand Voyageur :)


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba muszę komuś ukraść szufladę z zagadkami, albo zrobić cenzurę na niektóre osoby :):):):);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba muszę komuś ukraść szufladę z zagadkami, albo zrobić cenzurę na niektóre osoby

 

:):);)

 

(przepraszam, to było z premedytacją) :)

 

post-6305-0-17467400-1331080399.png

 

to była dwusetna rozwiaząna zagadka w tym roku!

daj jeszcze jedną...

 

ja sobie zrobię przerwę


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo, skorzystam!

już nie mówię czy będzie łatwe ( dla niektórych napewno, ;) ) ale wstawiam te, które mi się podobają i są, powiedzmy, niepopularne (dla większości :):) ).

post-22680-0-23013000-1331080400.jpg

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo, skorzystam!

już nie mówię czy będzie łatwe ( dla niektórych napewno, :) ) ale wstawiam te, które mi się podobają...

pozdrawiam

 

Czy mogę też sobie raz strzelić?

 

Czyżby to Jörg Hysek Colosso?

 

;)


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mógłbyś również strzelić dla mnie numery w totka?

 

a nie dałoby rady wygooglować ich w internecie?

 

tymczasem poproszę markę i model:

 

post-6305-0-18614400-1331080409.png

 

Myślę, że dość łatwo będzie się domyśleć, kto ten zegarek skonstruował, dlatego nawet o to nie pytam,

ale chciałbym się dowiedzieć, pod jaką marką wyprodukowano ten konkretny czasomierz?


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry winston opus V

czy to było na poprawę humoru? ;)

oddaję kolejkę - mam pracę :)

ps. ten wątek uzależnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harry winston opus V

 

Wet za wet! ;)

A twórcą oczywiście Felix Baumgartner...

 

oddaję kolejkę - mam pracę :)

Proszę pierwszego chętnego o wstawienie zagadki.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parkomat?

 

Raczej Audemars Piguet Star Wheel

a ogólnie tzw. "płynąca godzina"


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZEKAMY NA ZAGADKĘ.

 

A oto i ona:

ZAGADKA

 

post-6305-0-92389000-1331080420.png

 

Co to jest?

Chętnie usłyszę markę tego czasomierza,

ale podstawowym pytaniem, na jakie bym chciał poznać odpowiedź, jest,

do czego ten mechanizm służy (poza pomiarem czasu) - i jak to działa...


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest przypadkiem "lewa" strona masek VC? tylko po co te wskazówki...

 

jeśli nie to powiedz chociaż czy centralne koło zębate obraca się razem z tym krzyżem? to w sumie byłaby jakaś podpowiedź.

 

eeech, spojrzałem jeszcze raz i widzę, że to nie to...

tak patrzę, patrzę - myślę, że to musi być jakieś dual face GMT, ponieważ:

a) po co wsazówki z tyłu? (albo zegarek astronomiczny, albo 2gi czas)

;) jeśli drugi czas jest z tyłu to znaczy, że z przodu nie ma dla niego miejsca

c) to co zapakowało tarczę z przodu musi być na widocznych kołach zębatych (sorry ale nie pamiętam jak to się nazywa

d) to coś najpewniej ma formę "obrazka" a nie wskazówki (chyba) - czyli może jakieś fazy, obrót ziemi, czy co...

 

czy to dobry trop?

myślałem o G. Genta Arena GMT, Montblanc, i innych ale nigdzie nie mogę dokopać się do zdjęć tyłu, a internet mi kuleje i jest późno więc idę spać - dobranoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to nie jest przypadkiem "lewa" strona masek VC? tylko po co te wskazówki...

 

Nie, nie jestem aż tak wyrafinowany... ;)

 

To jest jak najbardziej widok od strony tarczy (powiedzmy - od tej strony, po której w zegarku zwykle jest tarcza... :)) czyli "awers" jakby innymi słowy.

A krzyż, o który pytasz, jest tylko mostkiem, utrzymującym cztery duże koła...

...na których rzeczywiście z drugiej strony jest ta niezwykła funkcja, o którą pytam. Kombinuj dalej...


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mermod Freres - Primo 4

a te dyski to nic innego jak.. pozytywka, której wypustki wygrywają melodie m.in. Queen i Mungo Jerry.

ps. chyba muszę sobie na jakiś czas odpuścić "zagadki" bo cierpi na tym moje zdrowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uffffff!!!!!!!!!!!!

 

!!!

zegarek z melodyjkami, w swoim czasie wymarzony prezent komunijny - tylko tamte miały więcej melodyjek!


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.