Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

Seiko z Singapuru, a Seiko z Japonii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash
post-22858-0-91585900-1331083912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ogółem koło 8 zegarków Seiko przewinęło mi się przez ręce, z czego 5 zostało, a z tych pięciu dwa mają dumny znaczek "Japan". Pozostałe robione w Singapurze.

Szczerze mowiąc nie zauważyłem różnicy w jakości wykonania, ani werku ani koperty i bransolety. Możliwe że są jakieś drobne różnice jakościowe, ale nie byłem w stanie ich zobaczyć.

 

Znając skośnooków - na wszystkich frontach dbają o jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Rozkminiałem temat z racji szukania dla siebie SKXa007.

Opinia jest taka, że zauważalnych różnic brak. Jeśli jakieś były, to zwykle zdarzały się podobne między poszczególnymi egzemplarzami K czy J.

Nie wiem, jakie warunki muszą być spełnione, żeby zegarek mógł być sygnowany "Japan made." Możliwe że i tak wszystko jest produkowane (werki składane) w jednym miejscu, a tylko pakowane w koperty w Japonii.

Osobiście nie będę dopłacał za "japońską robotę".


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tylko zdziwiło , że sieko robi takie same modele w różnych krajach .

Do tej pory myślałem, ( takie też miałem doświdczenia) że w Japonii robione są inne modele niż w ..... z reguły te z "wyższej półki"

podobnie z Citizenem, ale z takimi samymi modelami z dwóch krajów się nie spotkałem.

 

Bo po co , przecież wiadomo, że a Japonii koszty większe, to będzie drożej,

 

chyba że jakaś różnica jest ?? o której nie wiemy.

 

No nic, ciekawy temat do zgębienia


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Jeśli różnicy w wykonaniu nie ma, problemów również, to chyba nie ma znaczenia, że jeden jest produkowany w Singapurze, a drugi w Japonii? Bo przecież nie o ten napis "Japan" tu chodzi, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Jeśli różnicy w wykonaniu nie ma, problemów również, to chyba nie ma znaczenia, że jeden jest produkowany w Singapurze, a drugi w Japonii? Bo przecież nie o ten napis "Japan" tu chodzi, prawda? :)

:) Jeśli o mnie chodzi to mogłoby tem nie być napisane nawet nic. Chodziło mi o to, czy są zauważalne różnice w jakości tych zegarków, ale jak widać nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Z tego, co ostatnio czytałem na watchuseek to nie ma żadnej różnicy. :) Aż chciałoby się powiedzieć: jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać, ale akurat Seiko cen nie różnicuje w zależności od miejsca wyprodukowania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co ostatnio czytałem na watchuseek to nie ma żadnej różnicy. :) Aż chciałoby się powiedzieć: jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać, ale akurat Seiko cen nie różnicuje w zależności od miejsca wyprodukowania. :)

Producent może i nie różnicuje cen ale robią to sprzedawcy :)

W przypadku SNZFxx widziałem niedawno różnicę ok. 10USD (japoński droższy) przy cenie ok. 120USD. Ale też i same zegarki różniły się... Sekundnikiem. Japoński był w kolorze stali a nie-japoński pomalowany na czarno. W obu modelach pozostałe wskazówki czarne.

Ogólnie takie rozróżnienie to chyba tylko ukłon w stronę maniaków i kolekcjonerów - żeby mogli się chwalić posiadaniem "innego" egzemplarza i mieć uzasadnienie dla wydania ciut więcej kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Producent może i nie różnicuje cen ale robią to sprzedawcy :)

W przypadku SNZFxx widziałem niedawno różnicę ok. 10USD (japoński droższy) przy cenie ok. 120USD. Ale też i same zegarki różniły się... Sekundnikiem. Japoński był w kolorze stali a nie-japoński pomalowany na czarno. W obu modelach pozostałe wskazówki czarne.

Ogólnie takie rozróżnienie to chyba tylko ukłon w stronę maniaków i kolekcjonerów - żeby mogli się chwalić posiadaniem "innego" egzemplarza i mieć uzasadnienie dla wydania ciut więcej kasy :)

 

Aha, czyli jednak przepłacać. :) Cóż, w takim razie to wybór kupującego. Mieć oryginalnego japońca, ale droższego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 009 w dwóch wykonaniach , w tym jedną z Japonii i muszę przyznać , że róznic gołym okiem nie widać ( oprócz napisów na tarczy ) . Z drugiej strony dobrze by było zdjąć dekle dwóch takich zegarków i zrobić fotki porównawcze mechanizmów , ciekawe czy byłyby jakieś róznice ???

Myślę , że jak Seiko umieszcza napis MADE IN JAPAN na zegarku to tak faktycznie jest , czyli wszystkie podzespoły zostały wyprodukowane i złożone w całość w Japonii . Może ma to jakiś wpływ przy długotrwałej ( kilkunastoletniej ) eksploatacji , może dopiero później wychodzą te " różnice " ( jeżeli jakieś faktycznie są ) wynikające choćby z precyzji montażu ???

Coś w tym musi być skoro wyższe modele serii Premier czy choćby Grand Seiko to tylko MADE IN JAPAN .

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zauważyłem coś dzisiaj, ale dotyczy to modelu SUMO. Na tarczy ma tylko napis JAPAN, co sugeruje, że został złożony w Singapurze. Natomiast na deklu jest napisane Made In Japan. Nic już nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
Na tarczy ma tylko napis JAPAN, co sugeruje, że został złożony w Singapurze. Natomiast na deklu jest napisane Made In Japan.

A ja wiem czy sugeruje? Jakby było JAPAN MOVT to może tak, a samo JAPAN jeszcze niczego nie przesądza :)

Też kiedyś chorowałem na te japany i i singapury i malezje, w końcu machnąłem ręką i teraz już mi nie zależy - ważne że Seiko czy Citizen, a czy japoński czy nie...

Inna sprawa że sprzedawcy lubią to MADE IN JAPAN eksponować, i cena skacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem coś dzisiaj, ale dotyczy to modelu SUMO. Na tarczy ma tylko napis JAPAN, co sugeruje, że został złożony w Singapurze. Natomiast na deklu jest napisane Made In Japan. Nic już nie kumam.

 

SBDC001J1 - MADE IN JAPAN , i dotyczy to wszystkich zegarków Seiko , litera J mówi wszystko :)

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jest z citizenem,

są trzy wersje

 

-JAPAN - o niczym nie świadczy, robota Singapur lub Hong kong

-JAPAN MOVT - mechanizm Japonia reszta wiadomo

-MADE IN JAPAN - pełny Japończyk


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A jak to jest z Seikaczami, które na tarczy nie mają żadnego napisu, poza numerem mechanizmu. W ogóle się tym nie sugerować, tylko braż pod uwagę numer modelu i po literkach K lub J dochodzić skąd jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kilka kinetików seiko cal. 7L22 - na deklu napis MOVEMENT JAPAN

 

zerknijcie na dekle swoich seikaczy i zobaczymy jakie jeszcze wersje się zdażają.

 

Pogrzebałem za modelem, który podałeś w wątku, i tak coś mam wrażenie, że jedyna różnica to taka,

 

że modele produkowane w Japonii są puszczane tylko na Japoński rynek a te z Singapuru czy HK na całą resztę,

 

ale dokładnie ... kto to wie :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Kilka linków do informacji o SKX007 (też głównie gdybanie, ale... :) ):

watchuseek = co, jak i dlaczego ze zdjeciami

Dalsze maglowanie tematu

http://larrybiggs.net/scwf/index.php?mod=1...p;id=1149572026

I jeszcze trochę

http://quartzimodo.info/eng/7s26/seiko-skx007j-review/

 

Osobiście, wersja K jest mi bliższa jeszcze z tego powodu, że tarcza K w tym modelu jest czystsza (bez zbędnych dla mnie 21dżuls) i ma IMO więcej uroku.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mbubu

Było porównanie , chyba na GMT Samuraia tytan i stal. Z tego co pamiętam tytan z Japonii, a stal nie. Wykonanie koperty - choć przeciez nie takiej samej - podobno lepsze w wersji japońskiej, ale werk był na korzyść stalowego, nie japońskiego. Ładniej wykończony (o ile on może być ładny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o oznaczeniach to na moim bialym samuraju jest jeszcze inaczej tzn. na tarczy mam rodzaj mechanizmu 7s35- a nastepnie OOB4 R 2 natomiast na deklu 7s35-OOBO a w malym kwadraciku AO i oprócz standardowych napisów i nr. fabrycznego nigdzie nie wystepuje slowo JAPAN ani literka J czy K. Zegarek kupilem od klubowicza, byl nowy,robil +20/doba, po pierwszej regulacji +10/doba,i po drugiej +4sekundy na 24h przy czym byl sprawdzany w/g programu 1 PL. radia o godz. 12 na wyrywki dobowo i w przeciagu calego miesiaca.dlatego mam pytanie co o tym sadzicie dokladnosc bdb. a pochodzenie niejasne. Chcialem dodac ze w tym okresie zegarek byl zawsze okolo 15 godz. na reku,reszta na deklu. Pozdrawiam gienek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja mam kolejne pytanie.

Wiem już co oznacza litera J, wiem co oznacza litera K. Co natomiast oznacza litera P, jak na przykład w modelu SPB009P1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Wyprodukowany specjalnie dla pewnego forum z Polski. :o A tak poważnie to nie spotkałem się z takim oznaczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Właśnie się zastanawiam, czy to czasem nie oznacza, że model jest z linii Premier, stąd P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Właśnie! Zapomniałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
Właśnie się zastanawiam, czy to czasem nie oznacza, że model jest z linii Premier, stąd P.

Nie,na tańszych modelach też występuje literka "P" ale gdzie są one produkowane to nie wiem. Znalazlem tylko oznaczenie Japan movt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Nie,na tańszych modelach też występuje literka "P" ale gdzie są one produkowane to nie wiem. Znalazlem tylko oznaczenie Japan movt.

 

Znalazłem dwa te same modele w tym 1 na bransolecie z literką P i 2 na pasku z literką J. Oba kosztują dokładnie tyle samo 1599zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.