Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

matowy

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  0
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 1. Dzięki, ale małe sprostowanie- 18 lat było te 3-4 lata temu, kiedy pierwszy raz tu trafiłem, niedługo stuknie 22 a mechaniki będą... na pewno będą... tylko jak tu nie zrujnować budżetu? Ale to już chyba pytanie bez odpowiedzi
 2. Dzień dobry, mam na imię Mateusz. Pamiętam kiedy pierwszy raz trafiłem na forum. Miałem 18 lat i poszukiwałem pierwszego prawdziwego zegarka. Wcześniej na moim nadgarstku okazjonalnie gościły Timex Ironam, który był prezentem na komunię oraz prosty klasyczny Lorus zakupiony w ostatni dzień wymiany uczniowskiej na Ukrainie (byłem wtedy w 2 klasie gimnazjum). Zegarek był kupiony za ostatnie hrywny, które po powrocie do kraju nie były by wiele warte. Zakupiłem go myśląc, że mając "rus" w nazwie jest zegarkiem rosyjskim i nadaje się na pamiątkę z tych stron, co jest całkiem zabawną anegdotą wartą wspomnienia. Ale powróćmy do pierwszego kontaktu z forum. Pierwszy poważny zegarek. Niewiele wiedząc na ich temat wyznaczyłem sobie budżet ok. 500 zł i zacząłem przeglądać ofertę sklepów internetowych. Znalazłem kilka modeli, oczywiście wszystkie z kategorii zegarków "modowych" i zacząłem szukać opinii na ich temat. W ten oto sposób trafiłem na forum, gdzie wszystkie moje pomysły były dość jednoznacznie sprowadzane do parteru. Przeglądałem kolejne tematy żeby zrozumieć dlaczego niby wszyscy polecają Seiko 5 i Orienty, które jak wtedy myślałem są dużo brzydsze od upatrzonych przeze mnie modeli. Poczytałem o mechanizmach, zegarmistrzostwie jako sztuce i rzemieślnictwie, tradycjach marek i ich historii. W pewnym momencie zrozumiałem, że raczej już nigdy nie kupię zegarka modowego. Wcześniej nie miałem okazji, ale teraz, kiedy już piszę na forum, chciałbym serdecznie podziękować za zaszczepienie we mnie zainteresowania i pasji związanej ze światem czasomierzy. Dziękuję! Wtedy wybór padł na nowo wprowadzony model Swatch'a System 51. Model z czarną tarczą przedstawiającą konstelacje gwiazd. Wciąż uważam go za na prawdę piękny zegar, tyle tylko, że czytając trochę o mechanizmie nie jestem pewny czy decyzja o jego zakupie, "gdybym wiedział" byłaby taka prosta. Jednakże ten zegarek okazał się dla mnie bramą do świata zegarmistrzostwa i na pewno dziś nie przedstawiałbym się szanownym forumowiczom gdybym wtedy kupił Diesel'a czy DW Podsumowując forum przeglądam już od jakiś 3-4 lat. Na rejestrację zdecydowałem się dopiero teraz, bo raczej unikam publicznych wypowiedzi w internecie. Dodatkowo ostatnio wpadłem w szpony tematu zegarków vintage, o których jeszcze za wiele nie wiem, a bez Was, drodzy forumowicze, w tym temacie raczej daleko nie zajdę. Do zobaczenia w kolejnych tematach!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.