Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Neisse

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

About Neisse

 • Birthday 09/01/1976

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Neisse

  Nasze Budziki

  Dziękuję za wiadomość. Dołączam jeszcze kilka fotek Kolega napisał mi, że był taki zegarmistrz we Wrocławiu w 18 wieku. Informacja o nim jest ponoć w książce "Polskie zegary" i " Polskie rzemiosło artystyczne" lecz nie mamy do tych pozycji dostępu.... Zegarmistrz z Wrocławia dostał ponoć obywatelstwo miejski i w 1780 został majstrem zegarmistrzem.... Tyle mam informacji od kolegi. Czekam na kolejne informacje w sprawie tej zagadki za które z góry bardzo dziękuję.
 2. Neisse

  Nasze Budziki

  Witam Chcę zakupić zegar z budzikiem, który ma sygnaturę producenta z mojego miast Neisse. Proszę o ewentualne informację dotyczące tego zegar, tj. orientacyjny wiek, czy jest kompletny i czy ta sygnatura oznacza faktycznie zegarmistrza lub sprzedawcę zegarów (nigdzie nie mogę nic odszukać na jego temat.) Za wszelkie informacje bardzo dziękuję.
 3. Dziękuję za wiadomość. Nie spodziewałem się po wcześniejszym pouczeniu, że nastąpi pomoc :-) Zegarek ma na tarczy logo przedwojennego zegarmistrza z mojego miasta i nazwę samego miasta i to mnie skłoniło do drążenia tematu (kolekcjonuję przedwojenne pamiątki z mojego miasta). Czyli reasumując wygląda to na starą oryginalną produkcję ?
 4. Dziękuję za wiadomość. Zegarek jest sprzedawany jako uszkodzony więc prawdopodobnie chodzi o to o czym Pan pisze. A na podstawie, których elementów zegarka ocenia Pan na produkcję jego przed 1945 rokiem ?
 5. Witam Jaka jest więc Pana sugestia w tym temacie ?
 6. Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Znalazłem w sieci mechanizmy tej marki i faktycznie to ten sam. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 7. Witam Chcę zakupić zegar kulowy z logiem na tarczy jednego z przedwojennych zegarmistrzów z mojego miasta i nazwą samego miasta. Proszę o identyfikację zegarka ponieważ waham się, czy jest on wyprodukowany przed 1945 rokiem. Jego stan jest jak dla mnie podejrzanie dobry, natomiast logo na cyferblacie "mówi co innego". Czy w ogóle tego typu zegarki były produkowane przed 1945 rokiem ? W załączeniu fotki w/w zegarka. Z góry dziękuję za pomoc.
 8. Neisse

  Nasze Budziki

  Dobry wieczór Dziękuję za informacje. Może ktoś na forum ma katalog z tym właśnie modelem i umieści stronę na forum (?) Pozdrawiam Rafał Cześć Dziękuję za informacje. Oba budziki (za wyjątkiem tarcz) są praktycznie identyczne. Tego nie sprzedam, ale mam inne 2 szt. 2- dzwonkowych, które mogę zamienić na inny. Temat ewentualnie możemy poruszyć w bezpośrednich mail-ach. Pozdrawiam
 9. Neisse

  Nasze Budziki

  Witam wszystkich Właśnie dotarł do mnie nowo zakupiony Junghans. Ma dwie różniące się śrubki od mocowania rusztowania z dzwonkami, hamulczyk dzwonka nie z tego modelu i dorobioną nową szybkę o nieco za małej średnicy. Ponadto nie dostrzegam nie oryginalnych elementów tego egzemplarza. Mam pytania do obecnych na forum, a mianowicie: - czy macie może kartę katalogową tego egzemplarza (jeśli tak to proszę o jej umieszczenie na forum) ? - czy tego typu tarcza (z podwójną numeracją) mogła być zamontowana w nim seryjnie ? - czy w tym egzemplarzu jest standardem mocowanie rusztowania z dzwonkami bezpośrednio do puszki ? Proszę o opinie i pozdrawiam Dobry wieczór Przed chwilą zamieściłem kilka fotek nowo zakupionego Junghansa. Pani ma podobny budzik - więc jeśli to nie kłopot to proszę o informacje dotyczące tego egzemplarza. Czekam na ewentualną wiadomość i pozdrawiam. Rafał
 10. Neisse

  Nasze Budziki

  Witam i dziękuję za fotki - dwa budziki widzę w ogóle po raz pierwszy . Czekam na więcej fotek i pozdrawiam Oprócz allegro i ebay - czy znacie może inne stronki na których można "coś" odszukać do powiększenia zbioru ?
 11. Neisse

  Nasze Budziki

  . Witam Rozumiem. Ale fotki budzików chyba ładne ? Umieszczę jeszcze kilka fotek " jako nasze budziki marzeń" - myślę, że nie będzie to problematyczne, a pasuje zarazem to nazwy forum jakim jest " Nasze budziki" Pozdrawiam Rafał . . .
 12. Neisse

  Nasze Budziki

  Witam Znalazłem ładniejsze zdjęcie :-) Proszę look-nąć: Postanowiłem dodać zdjęcia budzików, które poszukuję. Pewnie znowu znajdzie się osoba, która napisze, że to nie ten dział forum, ale co mi tam. Zdjęcia prezentują piękne budziki, którymi wszyscy pasjonujemy się i myślę, że jest to odpowiednie miejsce do umieszczenia zdjęć. Jeśli ktoś z koleżanek i kolegów forum, ma inne jeszcze zdjęcia lub posiada inny budzik to proszę o wstawienie ich fotek. Z góry dziękuję. . . . . . . . . . . .
 13. Neisse

  Nasze Budziki

  Piękny to mało powiedziane. Istne dzieło sztuki ! Fajnie go pokazałeś - ładne zdjęcie i karta z katalogu.
 14. Neisse

  Nasze Budziki

  Trzeba przyznać, że ciekawy. Ilość dzwonków doprowadzała chyba w przeszłości właściciela tego cudeńka do porannego szału.... :-) .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.