Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kfadrat_

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

About kfadrat_

 • Birthday 12/14/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Marki
 1. Po długiej korespondencji z IWC jestem w punkcie w którym byłem, pierwszy kontakt zapalil światełko w tunelu i consierz zobowiazał się uzyskać informację na temat oznaczeń i samego zegarka na podstawie zdjęć u technika... niestety następne wiadomości opierały się jedynie na pustym bełkocie i każdorazowym poinformowaniu mnie, ze moge uzyskać certyfikat autentyczności za 300 CHF Jedyną informacją, która ustalili to kaliber 57... nie mogłem się powstrzymać i musiałem ich wyśmiać.. Jestem szczerze rozczarowany. Choć z drugiej strony, kto jeszcze produkował kaliber 57?
 2. Dziękuje za pomoc, chyba tak właśnie uczynię.
 3. Bardzo dziękuję za informację, Próbowałem znaleźć informację o roku produkcji na podstawie numeru ale bezskutecznie, stąd moje pseudo śledztwo. Na podstawie cyferek z wnętrza, dekiel interesuje mnie osobno. Co by nie zarzucać mojemu tokowi rozumowania był właściwy Wszak rok 1914 jest po roku 1911. Zapewne tak, ale wrodzona ciekawość, rzekłbym, wścibstwo, nie pozwala mi jednak przejść nad tym spokojnie. Ma Pan jakieś sugestie, podejrzenia co do tych oznaczeń?
 4. Dziękuję bardzo za wyczerpanie tematu. Jak to się tu pisze - temat do kosza. Czy posiadasz tez wiedze odnośnie wszelakich oznaczeń na deklach? Staram się sam szukać informacji, ale w kilku przypadkach trafiam na brak materiału źródłowego (w necie) 'Mój' zegarmistrz nie mógł poświęcić mi więcej czasu niż to zrobił podczas oglądania i wstępnego wyceniania, a może sam nie do końca wiedział?. Jest to wiedza ściśle tajemna i odkrywanie jej zajmuje lata studiów nad kopertami? Literatury specjalistycznej tez nie planuję kupować.
 5. Dziękuję. I to są konkretne, zrozumiale odpowiedzi W skrócie - cieszyć się jak ktoś zechce odkupić. Czyli odkładam na strych, może moje dzieci odkryją za 30 lat i wtedy okaże się, że już jest to ZABYTEK Specjalnie jeszcze opiszę, by nie wyrzucać pochopnie... Mogę jeszcze pójść drugą ścieżka, czyli próbować zbadać jego historię. Adnotacja wyryta przez Witię w 1917 roku daje duże pole do snucia domysłów.
 6. Z całym szacunkiem ale to podobnie jak jedna kobieta powie, że 'on' jest duży a inna, że to normalny rozmiar. Mnie się wydaje, że zegarek dość unikalny to i wartość dla kolekcjonera może być "stosunkowo duża'. Nie znalazłem wielu Vogtów w obiegu. Dla 'siedzących' w zegarkach pewne rzeczy są oczywiste, dla mnie, zegarkowego laika nie jest to wcale tak jasne. Stąd prosząc o jakieś informacje o danym zegarku liczę na ciut więcej niż jedno lakoniczne zdanie.
 7. Dziękuje, przybliżony rok mam już ustalony, własny tok rozumowania doprowadził mnie nawet dalej - Wykorzystane patenty +31457, +55231 czyli powinien być to IWC 57 19'''H6,5 na bazie IWC 52 19'''H5 Rok produkcji po 1911 - z/w na patent +55231 złożony właśnie w 1911 roku. Skoro użyty w zegarku musiał już istnieć co wyklucza rok 1910 Pozostałe oznaczenia na deklu są dla mnie zagwozdką Ni to próba, ni to nr egzemplarza, ni to kaliber...
 8. Mam prośbę do znawców tematu o informację co oznaczają zaprezentowane cyferki na deklu. Sześciocyfrowy numer to najpewniej oznaczenie roku produkcji czyli 1910-1920 A pozostałe? Szukałem na forum ale nie ma poradnika o oznaczeniach. A może nie umiałem znaleźć?
 9. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej na podstawie fotek o tym zegarku? Że to Vogt i rok produkcji 1910-16 doszedłem już sam. Że ma zerwany włos też wiem. Wszelkie uwagi i informacje mile widziane. Edit 11.01To może choć jakaś litościwa dusza podpowie jaki byłby koszt doprowadzenia do stanu używalności?
 10. kfadrat_

  kfa vogt

  kieszonkowy z wychwytem vogt
 11. Dziękuję. Choć internet nadal nie chce mi przyjść z pomocą mimo tych informacji. Czy może jednak chodziło o Penzenskie zakłady?
 12. kfadrat_

  kfa

 13. Proszę o podpowiedź co to za marka(?) Podobne do Łucza w srodku oczywiscie napisy w odpowiednim języku sygnatura w trójkącie, której sam nie jestem w stanie odszukać w necie. Spodziewam się, że 'Patek' to to nie jest ale jestem zwyczajnie ciekaw co to za cudo. Pozłacany on czy nie, z czego wskazówki? Wam raz rzucić okiem i wiecie wszystko. Jako świezak na forum nie odkryłem jego wszelkich korytarzy i zaułków więc gdyby jakiś link do zbiorczych informacji o sygnaturach itp będe wdzięczny. PS oczywiście, że na tarczy nic nie ma, gdyby było nie byłoby pytania Tarcza bardzo podniszczona, w stylu damskich Łuczów. Reszta zdjęć w galerii
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.