Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arkady

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
  1. Przymierzam się do zakupu jakiegoś stosunkowo niedrogiego garniturowca - i raczej padnie na Le Locle. Często jednak słyszę opinie, by brać starsze wersje i unikać wersji powermatic. Jakby jakaś mądrzejsza głowa mogła wyjaśnić kompletnemu laikowi jakie w praktyce są różnice między wersjami? Tak jak wspominałem w zegarkowym świecie jest totalnie zielony, więc raczej staram się unikać kupowania używanych rzeczy nie znając się zbytnio na ryzyku, dodatkowych kosztach przy egz. używanych itp. Innych propozycji też chętnie posłucham - wymagane jedynie by rzeczywiście był w miarę cienki i miał te w okolicach 38 mm.
  2. To jeszcze zależy jak się ubierasz na co dzień u 18-tków to strasznie różnorodna sprawa Tak jak 4palce pisał do takich rzeczy jak koszule, sweterki itp. pasuje jak ulał (chociaż trochę grubasy z tych zeppelinów, co przy koszuli potrafi trochę wkurzać...), do t-shirta z nadrukiem na 3/4 koszulki z czapką z daszkiem już trochę gorzej. Z tym dziadkowym wyglądem to bez przesady, chociaż na pewno "szczypty powagi" doda do wizerunku. Generalnie jak nie jesteś pewien jak będziesz się czuł z tego typu zegarkiem to bym poszukał czegoś innego. Zwłaszcza jak to ma być jedyny zegarek.
  3. No właśnie - jak to jest z tym naprawdę? Jakiś czas temu, jaka osoba młoda (raptem 27 latek) stająca się powoli dorosła popełniłem błąd - postanowiłem mieć zegarek Nie za drogi, nie przebajerowany - po prostu - zwykły zegarek. Trochę pobuszowałem w necie, trochę poszperałem - finalnie kupiłem jeden z modeli Seiko 5. Sprawa wydawała się zamknięta - chciałem zegarek, mam zegarek, koniec historii. Problem tylko taki, że po tym całym internetowym "researchu" trochę się wkręciłem w temat zegarków... Co jest masakrycznie straszne - jakby ktoś mi z rok temu powiedział, że można się w ogóle interesować zegarkami, że zegarki mogą stać się swego rodzaju hobby - to mój mózg by tego nie był w stanie ogarnąć Ok, do rzeczy: Tak jak wspominałem, jestem osobą młodą, więc się jeszcze nie zarabia do końca ile by chciało, naturalnie więc pierwsze myśli kierują się w stronę zegarków używanych. Problem polega tylko na rozbieżności między teorią a praktyką. Lektura w internecie generalnie przedstawia zegarki mechaniczne jako urządzenia mega wrażliwe, o które trzeba non stop dbać, obowiązkowy serwis co 3 lata, inaczej zegarek do kosza a ilość złych rzeczy jakie zegarek może spotkać liczy się w setkach, a w ogóle kupowanie używanych zegarków to najgorsza rzecz we wszechświecie itd. itp. Zdaje sobie sprawę, że sporo w tych tekstach przesady - autorzy piszą je z punktu widzenia zapaleńców, traktując zegarki jako coś więcej niż hobby - ale morał ich jest jasny - nie kupuje się zegarków w ciemno, nie znając ich historii itp. Tyle z teorii, a jak to wygląda w praktyce? Patrząc na ruch na forumowym bazarku (przy okazji szok kulturowy że taki internetowy handel jak zegarkami daje radę bez platform takich jak allegro itp.), komentarze zadowolonych nabywców używanych rzeczy w poszczególnych tematach - chyba nie jest tak najgorzej. Także czym się kierować przy zakupie używanego zegarka. by się nim jednak trochę nacieszyć? Jak z ryzykiem, że po chwili od zaoszczędzenia paru stówek za chwilę nie będę musiał wydać tych paru stówek na doprowadzenie tego zegarka do ładu? Unikać kupowania zegarków starszych niż x lat? Kupować tylko z pełną dokumentacją? A jak z kwestią spadku wartości zegarka w czasie? Powiedzmy na przykład, na zegarkach w które obecnie celuje - Glycine combat Sub / Squale 50 atmos - ile powinienem żądać za świeży zegarek, który po prostu jest sprzedawany bo nie przypadł do gustu, ile po np. roku a ile po 3 roku? Można się w ogóle kierować takimi wyznacznikami? Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeśli te pytania są zbyt oczywiste
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.