Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grzegorz.S

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Nie, nie i jeszcze raz nie! Grawer - to wyłącznie rzemieślnik wykonujący grawerunki! Nie należy używać słów, których znaczenia się nie rozumie. Przecież w razie wątpliwości można zajrzeć do słownika lub encyklopedii, są dostępne bez problemów. Grawer nie jest grawerunkiem, a grawerunek nie jest grawerem. To tak, jakbym zamiast zegar mówił zegarmistrz, albo zamiast but mówił szewc. Każdy by wyśmiał takiego nieuka, prawda?
 2. Ja tam nie widzę żadnego grawera. Wypadałoby wiedzieć, o czym się pisze. Grawer - to człowiek wykonujący grawerunki.
 3. Bransoleta zegarka Atlantic 63365.41.21 jest zrobiona bez pomyślunku. Ogniwa mają 12 mm długości i w zapięciu jest możliwość dodatkowej regulacji o 3 mm. Luka 9 mm w regulacji to jest dużo. Teraz zegarek obraca się dookoła nadgarstka, a po wyjąciu jeszcze jednego ogniwa robi się za ciasno. Producent doradził mi kupno paska, to jest ewenement! Skoro wiadomo, że firma Atlantic ma takie specyficzne podejście do klientów, to trzeba radzić sobie samemu. W związku z tym poszukuję o 6 mm dłuższego zapięcia do bransolety szerokości 20 mm. Pasek i tak muszę kupić, ale chciałbym móc korzystać również z bransolety. Proszę o pomoc w znalezieniu takiego zapięcia, jak narysowałem na zdjęciu. Fachowcy z serwisu firmowego w Sochaczewie powiedzieli mi, że nie maja pojęcia o stosowanych częściach. Każą sobie zegarek przysłać, to może wtedy uda im się coś dobrać. Chciałbym tego uniknąć, wolałbym zegarka nie wysyłać.
 4. No, nie wiem... Ja wolałbym grawerkę od grawera. Nawet niezależnie od urody. No bo chyba wszyscy wiedzą, kim jest grawer - czyli fachowiec wykonujący grawerunki, prawda?
 5. Dziękuję za wszystkie sugestie. Dzięki nim, oraz przeczytanym bogatym w treści pozostałym dyskusjom, ukierunkowałem swoje poszukiwania. Zwiedziłem trochę sklepów, wiedząc już czego i gdzie szukać. Poprzymierzałem sporo zegarków i okazało się, że chyba jedyny model, który sprawi mi zadowolenie (choć bez szału - mały sekundnik na godzinie 6) to Atlantic 63365.41.21 Seaway. Przekracza zakładany budżet, znalazłem go za ok. 1250 zł. Wychodzi na to, że muszę poczekać do 12 marca 2019 roku, dozbieram sobie wtedy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. 28-04-2018 Moje dzieci doszły do wniosku, że nie ma co czekać na przyszły rok. Poszły ze mną do sklepu (czytaj: dołożyły awansem z okazji przyszłorocznych imienin), otrzymaliśmy jeszcze dodatkowy rabat, i w ten oto sposób mam już Atlantic 63365.41.21 Seaway na nadgarstku. Ale żeby nie było za dobrze, okazuje się, że producent walnął babola z bransoletą. Chciałbym skrócić bransoletkę o 18-20 mm. Niestety nie jest to możliwe. Wielkość bransoletki można zmienić za pomocą jednego ogniwa (12 mm) i dodatkowo 3 mm w zapięciu. Można skrócić o: 3 - 12 - 15 - 24 - 27 - 36 - 39 - 48 - 51 - 60 - 63 mm, itd. Skróciłem o 15 mm, ponieważ 24 mm wydaje się być za dużo, robi się ciasno, a teraz zegarek okręca się samoczynnie 360 stopni wokół nadgarstka. Powinno być dodatkowe pół-ogniwo lub dłuższe o 6 mm zapięcie z dwoma dodatkowymi miejscami na teleskopy bransolety. Luka 9 mm w rozmiarze jest bardzo nieprzemyślana. I to przecież za niemałe pieniądze.
 6. Nie tylko małe cyferki. Nie da się do niego założyć paska. Ale można znaleźć czyste cyferblaty, jak widać na zdjęciach kilka postów wyżej. Nie pali mi się, nie muszę mieć zegarka natychmiast i za wszelką cenę. Najlepiej by było, gdybym znalazł zegarek, do którego zaświecą mi się oczy od razu kiedy go przymierzę. Zegarek kupuję dla siebie, dla radowania moich oczu. I to ma być tylko jeden zegarek. Przypuszczalnie już ostatni. Nie brałem pod uwagę Citizen, ze względu na całkowity brak jasnych tarcz w tych zegarkach. Muszę poczytać o dobrych lumach. Mogę sobie wskazówki wymienić lub pomalować ich obrzeża na czarno.
 7. Pokazałem żonie te dzisiejsze propozycje. Popatrzyła na mnie z dezaprobatą. Wystarczyło. Zegarek od Certiny nie prezentuje się najgorzej, ale nie mam gdzie go obejrzeć na żywo. Mimo że wygląda lżej, niż Invicta, to i tak wydaje się bardzo pancerny. Dzisiaj moja córka, wiedząc że szukam zegarka, przyszła do mnie z prezentem - kupiła mi Seiko chronograph 7T62-0DJ0. No i cóż, podziękowałem za chęci, ucałowałem, ale musiałem (z bólem serca) odmówić. Nieprzydatny. Może, gdybym miał ze 20 lat mniej... ...to miałbym całe morze zegarków do wyboru, przecież nie przeszkadzałyby mi małe cyferki kalendarza. Ciekawi mnie, czy jest jakaś możliwość dowiedzenia się czegoś o jakości mechanizmów Epson VJ52B i VJ53B oraz Miyota 6P20? Stosowane są w zegarkach Jacques Lemans.
 8. Czy to pytanie do mnie? Jeśli tak, to odpowiadam: do niczego. Ale skąd przypuszczenie, że data mogłaby mi się przydać pod wodą? Przynajmniej ja nie wpadłbym na to, żeby gdziekolwiek, kiedykolwiek i komukolwiek podobny absurd sugerować. A co do poszukiwanego przeze mnie zegarka, to dzisiaj zwróciłem uwagę na markę Jacques Lemans. Oczywiście wskutek czytania naszego forum Pewnie w ciągu tygodnia przejadę się do sklepu na przymiarkę. Może w modelu 1-1540F uda mi się rozróżnić środkową liczbę z trzech widocznych w dacie. No i jeszcze jest np. model 1-1862N. Trzeba przymierzyć, chcę kupić jeden zegarek. Pomysł trzymania przy sobie dwóch zegarków jakoś niezbyt przypadł mi do gustu.
 9. Kurczę, cały czas to samo - jeśli znajdę zegarek, który mi się podoba, to już nie jest produkowany, albo jest poza zasięgiem z powodu ceny. O ile Seiko produkuje trochę zegarków z jasnymi tarczami, o tyle Citizen już tylko z ciemnymi. Tak jak ze sprzętem AGD Siemens - na rynek polski produkują wyłącznie szare (tzw. kolor inox) i tylko na rynek polski. Białe są produkowane na pozostałe kraje. Kto i dlaczego kupuje zegarki, na których wieczorem nie da się sprawdzić czasu? Nie zdawałem sobie sprawy ze skali zjawiska, dokąd nie zacząłem szukać zegarka dla siebie. Może trzeba sobie zoperować oczy, żeby odpadł wymóg dużego kalendarza?
 10. Tak, nie brałem pod uwagę zegarków z wyświetlaczem. Tissot wydaje mi się trochę zbyt potężny, najchętniej widziałbym o połowę od niego cieńszy. No i nie bardzo widzę pływanie z nim na ręce, z powodu paska. Ale bardzo dziękuję za wskazanie jeszcze jednego kierunku. Mam też dodatkowe poważne ograniczenie - to cena. Na takiego Tissota musiałbym zbierać jeszcze kilka ładnych lat. A chciałbym nacieszyć się zegarkiem trochę wcześniej. Widziałbym cenę zdecydowanie niższą, niż 1 tys. zł. Nie mogę wydawać dużo powyżej mojego miesięcznego przychodu. Zdaje się, że muszę się rozglądać za używanymi. Najlepiej by było, gdybym znalazł podobny do tego (Grovana 1741.1532): https://www.zegarek.net/zegarki/grovana/zegarek_grovana_1741.1532.html Jeśliby miał stalową bransoletę i był trochę szczelniejszy, to pewnie wybaczyłbym jego grubość. Wymieniłbym w nim tylko wskazówki, może wybielił granatowe indeksy i byłbym zadowolony. Taki SWISS MILITARY 1610.1133 https://global.rakuten.com/en/store/nanaple/item/1610-1133/ wygląda zbyt masywnie. Nie wiem, czy nie nazbyt szybko miałbym dosyć comiesięcznej walki z kalendarzem. Nie lubię zegarków, jakie są w modzie, takich ciężkich, pancernych, z przeładowanymi, nieczytelnymi cyferblatami. Tutaj przykłady mojego gustu i oczekiwań: Wskazówki mogę zmienić/pomalować, pasek dokupić. Mechanizm w razie awarii da się kupić poniżej stówy. Nie zmienię koperty, musi mi pasować. Koperta z bransoletą, żeby nie bała się wody. Najbardziej teraz przydałaby mi się strona, na której podając istotne dla mnie kryteria mógłbym wyszukać mechanizmy, a po wskazaniu mechanizmu pokazywałyby się zegarki ten mechanizm wykorzystujące. Trafiłem już na coś podobnego, ale nie znalazłem mechanizmów, które mnie interesują.
 11. Witajcie miłośnicy zegarków! Lubię zegarki, lubię dokładny czas. Jestem rencistą i z rentą nie poszaleję, czyli muszę każdy wydatek dokładnie przemyśleć. Teraz w moim starym Casio Lineage uszkodziła się w wypadku bransoleta, a że jest niewiele tańsza od zegarka, to postanowiłem sprawić sobie nowy, niedrogi zegarek. W związku z tym przeglądam wiadomości i czytam, czytam, czytam... I jakoś niewiele mi z tego przyszło. Atlantic Worldmaster i automatyczny Orient przestały mnie bawić już wiele lat temu, oddałem je dzieciom. Nie chcę nigdy więcej mechanicznych. Podłej jakości koperta Roamera przestała mi się podobać z powodu wżerów, no i cyferek kalendarza już w nim nie widzę. Niestety, starość nie radość, nie oszczędza wzroku. Mój zegarek ma być do noszenia na stałe, praktycznie bez zdejmowania. Latem na plaże i na żagle, i do kąpieli, i do pływania w basenie, i do pracy, i na uroczystości. Mam już pewne założenia, tylko nie bardzo wiem, jakie wyroby dostępne w polskich sklepach (konieczne przymierzenie) będą najbardziej do nich zbliżone: 1. mechanizm kwarcowy 2. średnica koperty 40-42 mm 3. całkowita grubość poniżej 9 mm 4. dekielek zakręcany 5. Wodoodporność 10 bar 6. tarcza biała (w każdym razie jasna) 7. wskazówki proste, minutowa bardzo długa, sięgająca prawie końca cyferblatu 8. kalendarz z bardzo dużymi cyframi 9. bransoleta z możliwością wymiany na pasek Najważniejsze punkty to 1, 5, 6 i 8. W zasadzie odpowiadałby mi pewnie Atlantic Seawave (Ronda 519). Szkopuł w tym, że można go nabyć tylko z jakiejś Rumunii wysyłkowo, a bez przymierzenia raczej nie kupię. Grovana też ma w swojej kolekcji zegarki z dużym kalendarzem (Ronda 7003.L/N), ale można zapomnieć o pływaniu. Liczę na to, że mój post zostanie przeczytany przez kogoś, kto zna takie zegarki i napisze w których modelach powinienem poszukać, być może istnieją jeszcze jakieś zegarki w 100% zgodne z moimi życzeniami. Będę niezmiernie wdzięczny za konkretne podpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.