Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miłośnik Historyi

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

About Miłośnik Historyi

 • Birthday 03/17/2000

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Babice-Oświęcim
 • Hobby
  Historia
 1. Witam wszytkich Jako, że członkowie forum są kolekcjonerami i zbieraczami różnych zegarów i zegarków mam nadzieję na odnalezienie w państawa zbiorach zegarka kieszonkowego, ściennego lub budzika z mojego miasta Oświęcimia z pieczątką, tabliczką Nathana Scharfa (lub innego oświęcimskiego zegarmistrza). Zdjęcie przedstawia ulotkę z jego zakładu prezentowaną na gównej stałej wystawie w jedynej zachowanej synagodze (chewra lomdei misznajot) w mieście. Do niedawna znajdował się tam również "jedyny" znany pasjonatom miasta zegarek kieszonkowy z jego zakładu firmy Omega (depozyt) ,,Zakład zegarmistrzowski Nathana Scharfa w Oświęcimiu, poleca swój skład zegarków kieszonkowych złotych, srebrnych, stalowych i niklowych z pierwszorzędnych fabryk szwajcarskich oraz zegarów ściennych, pendlowych i budzików. Również mam na składzie wyroby złote i srebrne. Podejmuję się wszelkiej reparacyi i wykonuje je szybko i sumiennie" Mam nadzieję, że uda się coś odnaleźć w zacnych zbiorach forumowiczów, każdy zegarek może pomóc w odczarowaniu historii naszego 800 letniego miasta zdominowanego przez tragedię II wojny światowej, z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
 2. Dobry wieczór Mam 2 pytania: Z jakich lat pochodzi zegarek? W jakim kraju powstał? Z góry dziękuję za pomoc
 3. Witam, mam prośbę o rozpoznanie marki budzika oraz pytanie w jakich latach został wyprodukowany, Pozdrawiam
 4. Ten zegarek dostałem od wujka, podobno szwajcarski, działa Ile lat ma zegarek?
 5. Witam Chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat tego zegarka, babcia nosiła go na skórzanym rzemyku z frędzlami na szyi jak pracowała, wtedy wzbudzał zazdrość u koleżanek i kolegów nawet chcieli go odkupywać ale babcia nie chciała sprzedawać pamiątki Zegarek działa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.