Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przebeg

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Witajcie. Zeszłego ranka kiedy podniosłem zegarek aby sprawdzić która godzina nie usłyszałem (dosyć głośnego tykania). Przyłożyłem do ucha i faktycznie dźwięk z dnia na dzień się zmienił. Nie jest to już wysoki dźwięk uderzania twardym o twarde ale wyraźnie niższy dźwięk. Jakby coś twardego uderzało o coś miękkiego. Nie jest to moje wymyślanie bo inny zegarek cyka normalnie. Tak samo było przy całkowicie nakręconej sprężynie Zegarek jest tak dokładny jak wcześniej, sekundnik chodzi normalnie. Wie ktoś może o cho chodzi? wiem że to pewnie głupa sprawa ale mi jako pedantowi to trochę przeszkadza (mech. 4R36)
 2. Zakupiłem ostatnio z ciekawości chronografik o Alphy (https://www.alpha-1993.com/en/Chronograph/Stainless-steel-band/Alpha-mechanical-chronograph-watch-shop-3.html) i jest zaskakująco dobrze oprócz jednej rzeczy, mianowicie kiedy jakiś tydzień temu zabrałem się do nakręcania i chciałem zakręcić koronkę to przez dosłownie 3 minuty koronka nie mogła wskoczyć na gwint i jakby gwint się starł i zrobił się krótszy. Zaczęło mnie to już lekko irytować i chciałbym u jakiegoś dobrego zegarmistrza wymienić ten gwint albo wymienić koronkę z zakręcanej na wciskaną i moje pytanie jest właśnie takie: Czy taka operacja jest w ogóle możliwa i ile mogłaby kosztować (żeby nie przekroczyła ceny zegarka )?
 3. Nie przedmuchałem ani nie przeczyściłem (jakoś mi to wyleciało z głowy) ale po kilku dniach noszenia i kąpieli na basenie wszystko wróciło do normy.
 4. Dzięki za porady. Jutro po pracy spróbuję nici i powietrza i dam znać jakie są efekty
 5. Dokręcałem tak codziennie może przez tydzień a to się stało nagle z dnia na dzień tzn. w poprzednim dniu była jak nowa a następnego dnia przy odkręceniu nagle to poczułem a zegarek posiadam rok i wcześniej co tydzień odkręcałem aby ustawić godzinę i też nic się nie działo
 6. Mam pytanko do was. Ostatnio zacząłem często (prawie codziennie) odkręcać koronkę i dokręcać zegarek automatyczny. Wszystko było dobrze do dzisiaj, kiedy to zauważyłem, że koronka nagle zaczęła zakręcać i odkręcać się bardzo opornie, jakby na gwincie była rdza albo jakieś drobinki czegoś. Po prostu czuć taki nieprzyjemny metaliczny opór. Czy to faktycznie mogą być jakieś drobinki czy przez codzienne dokręcanie "zajechałem" gwint?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.