Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Mac77

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący
 1. Dzięki Cheles, a mniej więcej na czym to polega ? Dodam, że po przemyśleniu i korespondencji z innym użytkownikiem forum, tarcza raczej nie będzie szła do renowacji, jedynie co to będzie wyczyszczona..
 2. Ok, dzięki za odpowiedź, wtedy jedyną opcją będzie malowanie całej tarczy ?
 3. I tak zrobię , zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. Wcześniej chcę zrobić odpowiedni wywiad, i w między czasie znalazłem coś takiego : http://www.annpol.eu/1_19_kompleksowa-renowacja-zegarkow.html Zastanawiające i trochę niepokojące są pierwsze zdania: "Jak każda praca i ta kryje pewne tajemnice zawodowe. W związku z tym prosimy o wybaczenie, że nie podajemy precyzyjnie zakresu prac, które związane są z renowacją. " Ktoś miał z nimi styczność ?
 4. Co do paska, to oglądałem paski które wykonują koledzy z forum i niektóre są naprawdę piękne, więc pewnie do któregoś się odezwę z prośbą o zrobienie paska . Co do chromowania, to masz do polecenia kogoś kto by zrobił to dobrze?? Zegarmistrz zaproponował wczoraj wymianę koperty na stalową, ale odmówiłem, z racji, że koperta choć w nie najlepszym stanie nie jest jeszcze najgorsza. Chciałbym aby zegarki były w największym stopniu oryginalne, nawet jeśli kupno zamiennika będzie tańsze.. . Tak, do niego zaniosłem te zegarki , zobaczymy jaki będzie efekt końcowy i w sumie masz rację, koperta jak nowa źle by się komponowała ze starą tarczą. Z drugiej strony nie wiem jak będzie wyglądała wyczyszczona tarcza i wskazówki.. zobaczymy w lipcu
 5. Oczywiście, na początku ustaliłem zakres i cenę z pewnymi widełkami, co jest uzależnione od kondycji mechanizmu . Krzysztof, dzięki za odpowiedź, a jeśli chodzi o tego atlanica ?, on też był z lichym paskiem ? Tomasz, dzięki za info, zdjęcia mam zrobione , a zegarki poszły do zakładu polecanego na tym forum, więc fachowiec mam nadzieję, że jest dobry.Chwila rozmowy z nim utwierdziła mnie w przekonaniu opinii forumowiczów. Teraz poczekamy na efekty, a co do tego citizena, to przyznam, że mnie trochę zaskoczyłeś . On pewnie pójdzie w następnej turze do naprawy..
 6. Pierwsze trzy zegarki oddałem do pewnego Gdańskiego zegarmistrza polecanego na tym forum. Zegarki które są w zakładzie to POLJOT, ATLANTIC i Łucz. Termin odbioru to lipiec, zakres prac to konserwacja/czyszczenie/naprawa mechanizmów, wymiana szkiełek, czyszczenie wskazówek i polerowanie koperty w POLJOT, po odebraniu wrzucę tutaj zdjęcia do porównania przed/po . Malowanie tarcz odpada, zobaczymy jak zegarki będą wyglądały po tych czyszczeniu. Odradzono mi chromowanie koperty w ATLANTIC, ponieważ z tego co zrozumiałem krawędzie uległy by deformacji i stały by się obłe... Tak czy siak mam czas na ogarnięcie pasków do tych zegarków, ewentualnie zrobienie ich na zamówienie i prośba do użytkowników, czy ktoś z Was jest w posiadaniu zdjęcia z oryginalnym paskiem takiego zegarka? Dzięki wielkie za odpowiedzi!
 7. Ok, stare szkiełko jest pęknięte, wiec trzeba wymienić na nowe. Chciałem dać szkiełko które będzie maksymalnie trwałe, jednak zachowując oryginalny kształt. Z racji, że zegarki mają wartość sentymentalną, pieniądze do inwestowania w nie są bez większego znaczenia. Więc, jeśli jest niemożliwy dobór takiego szkła do tego zegarka to co polecasz ?
 8. Zegarki mają wartość sentymentalną, więc nie są na sprzedaż. Chcę je oddać w dobre ręce do odrestaurowania, i później odpowiednio o nie zadbać, wcześniej jednak chciałbym się coś o nich dowiedzieć ..
 9. Dzięki za odpowiedź, właśnie ten zegarek ma uszkodzony mechanizm, spóźnia się..będzie do wymiany na pewno szkiełko mam nadzieję, że uda się zamontować szafirowe.. , i do odrestaurowania wskazówki.. W takim razie pójdzie jako jeden z pierwszych do zegarmistrza. Mógłbyś napisać coś więcej o tym zegarku , coś o mechanizmie oraz produkcji ? NOAET.. ale to chyba to samo co POJLOT .. chociaż nie znam historii tej marki, to wiem to ze "słyszenia"...
 10. Ok, zdjęcia udało się wstawić do pierwszego postu .
 11. Witam forumowiczów. Dostałem kolekcję zegarków po moim dziadku i chciałbym je odrestaurować/odnowić. W związku z tym mam pytanie i prośbę o napisanie Waszej opinii o tych zegarkach, oraz słówko o mechanizmie. Wszystkie zegarki oprócz NOAET mają mechanizmy chodzące dobrze. Które z nich są najcenniejsze, a które z nich to według was to "złom" ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.