Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tomasz Krakus

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Przepraszam. Mój błąd. Proszę wybaczyć - jakoś rzadko używa się tytułu "Zegarmistrzyni", choć znam Krakowie świetną Panią Zegarmistrzynię na końcu Starowiślnej. Załączam zdjęcie z oznaczeniem 42C, którego nie było. Powtórzę dla porządku pytanie: czy to oznaczenie długości wahadła, czy numer modelu werku czy coś innego?
 2. Drodzy Panowie, czy oznaczenie 42C na werku to po prostu długość wahadła czy też coś innego?
 3. załączam zdjęcia mechanizmu od strony cyferblatu i cyferblatu od tyłu po zdjęciu samej tarczy. Może to w czymś pomoże?
 4. Po Moim Ojcu mam kolekcję kilkunastu starych zegarów wiszących. Jeden z nich na cyferblacie między godzinami V a VI ma coś, czego funkcja jest dla mnie tajemnicą. Nie znam się na tym, dopiero mam zamiar zabrać się do nauki (teraz nareszcie mam na to czas), więc bardzo Was proszę o pomoc. Co to takiego? Załączam zdjęcia pd strony frontowej i od tyłu cyferblatu. Tarcza jest z grubego, nielakierowanego kartonu z nadrukiem. Nie wiem czy oryginalna, czy ktoś dorobił i przykleił. Na pewno stara i nie na drukarce drukowana, może ręcznie malowana z użyciem grafionów na tusz. Tego nie umiem stwierdzić. Chcę wydrukować nową tarczę i nie wiem, czy ten wskazany element dalej umieścić, nie wiem jaka jest jego funkcja, czy usunięcie nie "zuboży" całego zegara. Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.