Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bercello

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Wyszedłem w dzisiejszy słoneczny zimowy dzień na spacer. Zabrałem ze sobą swojego Nighthawka aby go nieco podładować na słońcu (trochę leżał w szufladzie). Jak już wystawiłem go na słoneczko to dostał lekkiej mgiełki. Temperatura nie była bardzo niska (-1), słońce dosyć mocne. Co z tym zrobić?
 2. Właściwie po poszperaniu w necie bardziej prawdopodobną możliwością jest to że tylko zewnętrzne etui jest produkcji Rudolfa Flume. Sam zegarek i mechanizm pozostają anonimowe. Nie ma żadnego logo czy sygnatury.
 3. rozumiem że obecnie znalezienie jakichkolwiek pasujących części to zabawa w kotka i myszkę? Czy chodzi tu o raczej o małe doświadczenie obecnych zegarmistrzów z tym typem mechanizmu?
 4. Witam, Czy ktoś może polecić zegarmistrza (idealnie Wrocław), naprawiającego przedwojenne zegarki? Odnalazłem w szafie wśród poniemieckich skarbów babci taki zegarek jak na zdjęciu. Po grawerze na zewnętrznym pudełku wygląda na to że to zegarek z warsztatu Rudolf Fume. Zegarek nie chodzi. Jest ekonomiczne uzasadnienie naprawy takiego zegarka? Nie ma on wartości emocjonalnej. Jest po poprzednich właścicielach, którzy opuszczali ziemie odzyskane w pośpiechu....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.