Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

damiangr

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Początkujący
 1. Włos i widelczyk zamontowane, teraz regulacja (ale już teraz jest całkiem dokładny) i następny mini projekt (szukam inspiracji). Dla zainteresowanych iclocks (ja kupiłem szczęśliwie włos i widelczyk w Polsce) - można się zaopatrywać też w UK - dostałem odpowiedź, może się komuś przyda przy poszukiwaniach bardziej egzotycznych włosów lub innych części do roczniaków: " Hello Damian You require a .0032" strength spring and a large a fork for your clock. I will send you the links for these items. For delivery to Poland it will be £4.99 for un-tracked and not signed for just standard international post. Hope this helps. Many thanks https://www.iclocks.co.uk/1x-horolovar-anniversary-clock-suspension-spring-681-p.asp - for one spring - £3.99 https://www.iclocks.co.uk/3x-horolovar-400-day-clock-suspension-spring-705-p.asp - for 3 springs £7.99 Select the correct thickness in the drop down menu which is .0032" https://www.iclocks.co.uk/400-day-blocksforks-63-c.asp - large fork (RF3) - £5.99 Kind regards Russell iClocks "
 2. Dziękuję za szybką identyfikację, włos zamówiony razem z widełkami - zegar po wstępnym czyszczeniu trochę odzyskał blasku :). Przy okazji czyszczenia okazało się, że sprężyna napędowa wymagała zaciśnięcia na wałku - werk długo stał z naciągniętą sprężyną i po rozwinięciu już spadała z zadziora wałka. Czekam na części i niech wraca do świetności.
 3. Napisałem prośbę o identyfikację i wycenę części do https://www.iclocks.co.uk/ - kupowaliście u nich części, polecacie? Mają suspension spring-i Holovar-a, widelczyki i nawet kompletne zestawy. Damian
 4. Zrealizowałem swoje marzenie o zegarze rocznym i mam go już na półce, zabieram się za dopieszczanie i potrzebuję pomocy w identyfikacji i zakupie odpowiednich części. Zegar ma zerwany włos i niestety brak widelczyka, zawieszka górna i dolna są. Ku mej radości pozostałe elementy zegara wyglądają na sprawne, nie ma śladów nieudolnych napraw czy uszkodzeń. Proszę o pomoc w identyfikacji mechanizmu i doborze optymalnego włosa, a jeśli ktoś ma sprawdzony namiar gdzie mogę go kupić - podesłanie (może być w wiadomości prywatnej).
 5. Kominkowe ale też budziki - Slava 11 kamieni. Dwie uratowane po latach - pięknie tik-tak gadają i obydwie dzwonią wzorowo. Pierwszy raz naprawiałem ten mechanizm i 2/2 (zegary stały), czyszczenie i oliwienie pomogło.
 6. Dzień dobry, W moim Worldmasterze zerwał się wałek naciągu - niestety w taki sposób że nie jestem w stanie go wyjąć (wałek zerwany wewnątrz mechanizmu). Boję się, że uszkodzę mechanizm - proszę o kontakt jeśli znacie kogoś kto może to naprawić (w obecnej sytuacji wyślę go najchętniej do naprawy więc cała Polska). Będę też wdzięczny za polecenie zegarmistrza, który może taką usługę wykonać - a może i przy okazji nieco ten mechanizm wyczyścić i nasmarować. Pozdrawiam Damian
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.