Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Andrzej_

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Dobrzy ludzie, Uda się zidentyfikować datę produkcji przedmiotowego Unitasa? (Bo chyba nie zauważyłem).
 2. Ok, zostawmy kwestie ceny. Prośba o Łopatologiczne wskazanie +- roku produkcji. Prośba o podpowiedź czy po jednokrotnym nakręceniu ten zegarek powinien chodzić dłużej niż 12h. Tyle chodził po nakręceniu kilka dni temu. Jeśli powinien dłużej to co należy zrobić wymienić?
 3. No i udało się dotrzeć do zegarmistrza. W załączeniu zdjęcie mechanizmu. Podpowiedzcie proszę jaki powinien być koszt przeglądu, serwisu, wymiany szkiełka? Zegarmistrz oszacował na 150pln.
 4. Szanowni, póki co jestem uziemiony w domu stąd brak możliwości podejścia do zegarmistrza, otworzenie i zrobienia fotki środka. Niemniej bardzo dziękuję za każdy wpis w tym wątku. W międzyczasie dowiedziałem się że zegarek może być z 1928 i był ofiarowany z okazji zdania matury.
 5. Dziękuję @oszolom I pięknie proszę innych jeszcze
 6. Dzień dobry, To mój pierwszy "powitalny" post na forum, także prośba o ewentualne podpowiedzi przed ewentualnym banem :). Zegarek po dziadku, dziadek zmarł 40 lat temu. Z tego co widzę to: Unitas, Fond Acier Inoxylable, 53526. Szkiełko mocno zniszczone. Koperta mocno nadgryziona zębem czasu. Zegarek nieużywany minimum 40 lat, po nakręceniu zaczął pracować. Kompletnie nie znam się na zegarkach, więc uprzejmie proszę o każdą możliwą informację nt tego zegarka. Dla mnie wartości sentymentalna. Nie umiem go otworzyć, także zdjęcia środka po otworzeniu przez zegarmistrza. W szczególności interesuje mnie: 1. Rok produkcji, jeśli można ocenić lub oszacować po oznaczeniach czy dopiero po otworzeniu? 2. Jaki rząd kosztu renowacji zegarka? 2a szkiełko 2b koperta 2c serwis 3. Co oznacza opis na zegarku? 4. Co oznacza nr na zegarku? 5. Czy odnowienie takiego zegarka zlecać najbliższemu zegarmistrzowi czy zajmują się tym wyspecjalizowane zakłady? Polecicie kogoś we Wrocławiu? 6. Wartość. Doczytałem, że nie należy prosić tu o wycenę, ok, ale powiedźcie proszę cokolwiek o tym modelu przy tym stanie, cokolwiek (tani szmelc, przeciętniak, zacny egzemplarz, okaz który ustawi 3 pokolenia rodziny... ) 7. Na co zwrócić uwagę przy ewentualnej renowacji? Z gory5 dziękuję za KAŻDĄ informację. Pozdrawiam Andrzej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.