Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LukaszDG

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie, a jak składacie takie Wostoki to montujecie najpierw kotwice wychwytu i mostek kotwicy, a dopiero później koło wychwytowe, sekundowe, pośrednie itd. Czy jak już macie wszystkie koła zamontowane to dopiero kotwice?
 2. Dzień Dobry, hobbistycznie rozkładam i składam jakieś stare, niewiele wartościowe zegarki. Ogólnie nie mam żadnych problemów z rozłożeniem mechanizmu, czyszczeniem i ponownym złożeniem, ale sen z powiek spędza mi zaciskany, cieniutki dekiel z bardzo małą (szczelinką?) na nożyk. Czy macie jakieś sposoby ma otwarcie takiego dekla? Jakieś specjalne narzędzia inne niż nożyk? Może chodzi o to, że mam kiepskiej jakości nóż? Proszę o jakieś rady.
 3. Dzień Dobry, mam wrażenie że mikrofon słuchawek średnio się sprawdza do tych celów, testował ktoś może jakiś konkretny zewnętrzny mikrofon który się sprawdził do amatorskiej regulacji zegarka? Ewentualnie nie wie ktoś czy są jakieś bardziej budżetowe urządzenia od tego poniżej?
 4. Dzień Dobry Chciałem pobawić się trochę w regulacje zegarków, ale jako że robię to hobbystycznie nie chce inwestować w profesjonalna maszynę. W związku z tym mam kilka pytań, czy ktoś z was może polecić jakąś aplikacje na telefon czy PC ktora obecnie dobrze się do tego sprawdzi? Dodatkowo chciałbym również zapytać o polecenie dobrego mikrofonu i przedwzmacniacza do niego. Będę wdzięczny za wszelkie rady w tej kwestii.
 5. Dzień Dobry, Mam w posiadaniu zegarek Longines z z lat 60/70 z werkiem AS 1900/01 który jest sygnowany symbolem zegarków Rotary. Czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim? Sam mechanizm jest rewelacyjny, ale próbuje dojść do tego czemu to siedzi w kopercie Longinesa. Czy Long stosował tego typu zabiegi i jaka jest ogólnie historie tych działań. Składak raczej to nie jest bo widziałem już kilka takich na zagranicznych strojach aukcyjnych.
 6. Dobry Wieczór, mam problem z mim Atlanticiem Seabase z mechanizmem Ronda 715 (5 jewels, złocony). Chodzi o ekstremalnie szybie rozładowanie baterii, wymieniam baterię i pada po kilku/kilkunastu dniach. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, można dokupić sam układ elektroniczny? Jakieś pomysły?
 7. Właśnie nie ma, zegarek wizualnie gotowy do użycia. Zastanawiam się czy mogła wyczerpać się bateria? Czy takie rzeczy się zdarzają, że nowy zegarek który długo leżał w sklepie wyzione baterie?
 8. Witam Forumowiczów, przyszedł mi dzisiaj zamówiony Zappelin Transatlatnic, problem polega na tym że nie chodzi, ustawiłem czas i datę i generalnie zero reakcji ze strony zegarka. Czy to możliwe, że bateria (to jest kwarc) jest zablokowana / wyczerpana? Może wymaga jakiegoś specjalnego ustawienia albo jest uszkodzony? Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
 9. Dobry Wieczór, kupiłem w zeszłym tygodniu fajnego Cornavina, niby miał być na chodzi itd. Dzisiaj go dostałem i niestety okazje się, że próba nakręcenia kończy się fiaskiem bo kręcąc koronką w prawo od razu czuć bardzo duży opór. Da się kręcić w przeciwnym kierunku, ale kompletnie nic to nie daje, słychać jakieś przeskakiwanie i tyle. W czym może leżeć problem?
 10. Rozumiem, tylko pierwsza sprawa jest taka że bransoleta trochę mnie odstrasza :), a druga zegarek w tej wersji jest niedostępny. Ale sam zegarek rozumiem w miarę solidny?
 11. Witam Forumowiczów, jestem właśnie na etapie zakupy kolejnego zegarka, nie inwestuje w jakieś mega drogie zegarki więc mój budżet na ten cel to ok. 1000 zł. Znalazłem CERTINE która wizualnie i parametrowo spełnia moje oczekiwania, ale chciałbym podpytać je sli to nie problem czy warto iść w to, czy może zastanowić się nad jakimś innym modelem/producentem? https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Certina-DS-Furious-C011.410.27.057.00-C0114102705700/13257
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.