Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tolkki

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. @cordi7, @Perpetuum Mobile Trident na bransolecie, wersja czarna, jak najbardziej do mnie przemawia, ale cena... @cordi7 Baltic dobrze się prezentuje, jednak szukam czegoś z datownikiem. Raczej nie zamierzam szczególnie uważać na zegarek i nie ograniczać się ruchowo, nawet jak troszkę poszczerbię, to na Tissocie raczej tego tak nie zauważę. Chyba skończy się na tym, że Tissot wyląduje u mnie na nadgarstku.
 2. @Perpetuum Mobile i @cordi7 Steinhart bardzo mi się podoba, jednak ze względu na ogromne uszyska odpada. Mierzyłem i za bardzo odstaje. Pod względem uszek Certina jest idealna, też miałem okazję przymierzyć. Nie mogę przeżyć tego bezela. 😅 @cordi7 zegarek muszę mieć możliwość sprawdzić fizycznie. Gdyby nie to, kupiłbym Steinharta, bo świetnie wygląda, ale potem rozczarowałbym się po założeniu na nadgarstek.
 3. @Perpetuum Mobile kompletnie mi Orienty nie podchodzą, tak samo jak Seiko. :P Mam już zegarek uniwersalny, to może skupmy się na diverku z ceramicznym bezelem ze skalą od 1 - 60. Tak jak mówię maks. 39 mm. Szkoda trochę tego bezela Certiny, bo pewno bym sobie ją wybrał. Wracając do wspomnianego Tissota, jeśli nie znajdzie się żaden diverek to pewno zamówię ten zegareczek.
 4. @evilym raczej celuję w nowy zegarek, dlatego podziękuję. 😉
 5. Witam, Chciałbym zakupić automatyczny zegarek na bransolecie do maksymalnie 3.5k. Obowiązkowo średnica do 39 mm. Zegarek musi być ogólnie dostępny w Polsce, tak abym przed zakupem mógł go na spokojnie przymierzyć. Mam dwóch kandydatów: ✓ Tissot T101.408.11.031.00 ⌚ PR 100 Powermatic 80 COSC Chronometer (zegarki.zgora.pl) vs. ✓ Certina C032.807.11.051.00 ⌚ DS Action Diver 38mm Powermatic 80 (zegarki.zgora.pl). Który polecilibyście pod względem jakości wykonania? Ktoś może wie jak sprawuję się luma w Tissocie, bo w Certinie jest na przyzwoitym poziomie - widziałem na własne oczy. Trochę boję się o bezel Certiny, czy wytrzyma chociaż ze 2 lata bez żadnych rys i odbarwień. Pozdrawiam, Tolkki
 6. Trochę się już pogubiłem, ale przynajmniej fajnie, że dyskusja się rozwinęła. Może warto przykleić na forum wątek dotyczący zasad doboru zegarka pod garnitur, tak aby nikt nie miał wątpliwości na jaki model może sobie pozwolić w danej sytuacji.
 7. Bardziej się bałem, że pod ciemnogranatowy garnitur z brązowymi dodatkami nie pasuje zegarek bez złotawych akcentów (np. powłoka PVD), ale jak nikt nie zgłasza uwag, to pewno wezmę wyżej wymieniony model. Zegarek już sobie mierzyłem i bardzo dobrze leży na nadgarstku. Jeśli nadaję się na wesela, pogrzeby i głównie do filharmonii w weekend raczej przejadę się do sklepu. Dziękuję za odpowiedzi.
 8. Witam, Szukam swojego pierwszego garniturowca. W garniturze chodzę głównie do filharmonii, na pogrzeby, wesela i tyle. 😄 Czy taki model: Certina C035.410.16.012.00 ⌚ DS Caimano Gent Precidrive (zegarki.zgora.pl) nada się do powyższych okazji? Mam też tylko dwa garnitury czarny i ciemny granat. W przypadku pierwszego czarny pasek, do drugiego brązowy, może być? Pozdrawiam, Tomasz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.