Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ted4

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Początkujący
 1. Na zakończenie wątku. Zidentyfikowałem skrzynkę. Ansonia model Tunis przełom wieków. Pozdrawiam.
 2. Fajnie. Jak ładny ,to zostawię. A o WTOPIE. na pewno nie zapomnę . Ja to dla tego biednego mieszańca kominkowego. Powaga. W środku on biedny. Powaga, poskładany bardzo brzydko. Jak bym chciał dla siebie , to wsadziłbym go na szafkę i zapomniał.
 3. Tak zgadza się. Mój błąd. Ale przedstawia się jako zegarmistrz miłośnik zegarów. Zegar jest mój. Jak uda się zidentyfikować pochodzenie skrzynki mojego składaka to będzie super. A zegar rozbiorę, poszukam właściwych mocowań mechanizmu ,zaślepię dziurę po gongu, i będzie ładniejszy. A tarcza jest nowa, ramka nie wiadomo. A wskazówki też nie wiem. Może jednak, ktoś podpowie z czego skrzynka . Jeśli nie, to dzięki za wiedzę i poświęcony czas.
 4. Zawód bardzo duży. Ale nauka kosztuje. I koszt nie jest problemem. W dwa tygodnie po zakupie , wiem o zegarach znacznie więcej. Wiem ,że jeszcze dużo trzeba nadrobić. Szkoda że materiałów o zegarach beckera praktycznie w sieci nie ma. Junghans na stronie katalogów bogactwo materiałów. Bardziej zabolało zderzenie z bezczelnością, tupetem i chamstwem handlarza. Szkoda że nie można ustalić co to za skrzynka. A napisy są celowo usunięte. A kupiłem ten zegar, bo gdzieś ,kiedyś widziałem podobną, jako beckera czy junghansa.
 5. Ale jak to jest tragicznie złożone. Pewnie ten mechanizm z zupełnie innego typu zegara. Myślałem o jeszcze dofinansowaniu : kupno gongu, ale chyba lepiej zostawić jako przestrogę na przyszłość. Dzięki.
 6. Mechanizm W278 39 9 -to klęska wrześniowa kupującego. Złożony tragicznie. Bardzo bym prosił o identyfikację skrzynki. Z czego może być. Gong wyrwany. Ozdóbki mosiężne dosztukowane. Taka kosztowna lekcja kupowania.
 7. Ted4

  Ted4

  Dzień dobry Wszystkim, pozdrawiam. Jestem amatorem. Wiedza słabiutka, stare zegary lubię. Więc katastrofa nieunikniona. Proszę o wyrozumiałość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.