Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Machiavelli68

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
  1. PM1122 dziękuję za odpowiedź. Baba to DUFA, przynajmniej tak wnioskuję po sygnaturze:
  2. Przepraszam za zamieszanie. Nie chciałem dawać 4 postów po kolei, bo z doświadczenia na innych forach wiem, że nazywa się takie postepowanie "zaśmiecaniem wątków" i Admini najczęściej łączą je w jeden. Wczoraj nie zauważyłem możliwości edytowania, dziś dodałem nazwy marek posiadanych zegarów (oprócz oczywiście NoName). Musiało mnie nieźle zamroczyć, bo pomyliłem też wskazówki godzinowe/minutowe w pytaniu dot. HAU. Na zdjęciach z internetu znalazłem tarcze ze wskazówkami pasującymi do jednej z moich (godzinowej). Teraz już wiem co muszę zmierzyć - ośki (tylko jak ;D). Dziękuję PM1122. Jeżeli ktoś jeszcze ma informacje, które pomogą np. w datowaniu zegarów chętnie poczytam. Pozdrawiam M68 (zdjęcie z internetu)
  3. Witam wszystkich. W moim domu na ścianach wiszą cztery "skrzynki", o których chciałbym się nieco więcej dowiedzieć. W temacie zegarów jest ze mnie świeżak, i zakres mojej wiedzy wiedzy kończy się na rozpoznaniu sygnatur. Trzy z tych zegarów (No Name, HAU i DUFA) chodzą i to całkiem nieźle, czwarty (FHS) wymaga prawdopodobnie czyszczenia, bo łańcuch odpowiedzialny za chodzenie jest zablokowany (łańcuch "bicia" opuszcza się, gdy ustawia się godzinę lub połówkę - zegar bije, łańcuch schodzi w dół). Czy na podstawie zamieszczonych zdjęć można coś więcej wywnioskować o tych zegarach? W internecie nie znalazłem katalogów HAU, DUFY i FHS, a na podstawi podobnych zdjęć nie uzyskałem zbyt wielu (prawie wcale) informacji. Ostatnie dwa pytania: HAU nie ma korony i ma wg mnie dwie różne (nie do pary) wskazówki. Ze znalezionych zdjęć kart katalogowych wywnioskowałem, że ten typ skrzynki zegara był robiony w trzech wersjach: Pferd (koń), Adler (orzeł) i Urne (urna?). Czy dobrze rozumiem, że jeżeli uda mi się znaleźć jedną z trzech ww. koron nie będzie to miało znaczenia, którą założę na skrzynię? Wskazówka minutowa godzinowa zdaje się być oryginalna z tego HAU (taką widziałem na kilku zdjęciach i skanach kart katalogowych). Czy wymieniając obecne wskazówki na "nowe" szukać godzinowej, bliźniaczej do minutowej godzinowej, czy lepiej kompletu. Czy wystarczy zmierzyć ich długość i otwór czy tez muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze. Z góry dziękuję za pomoc. M68 H.A.U. DUFA No Name FHS
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.