Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ganikus897

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ganikus897

 1. dziękuję za cenne informacje
 2. Witam, mam zamiar zakupić poniższy zegar linkowy Gustav Becker. Proszę o pomoc w zweryfikowaniu. Nr seryjny 555287 czyli wychodzi, że jest z roku 1886/87. Sygnatura datowana na 1877-1926 . Jak uważacie skrzynia będzie oryginalna? Może ktoś się spotkał z podobnym kształtem, bo niestety nie posiadam katalogu. Wole się upewnić przed zakupem, bo koszt zegara jest już znaczny
 3. Witam, proszę o pomoc o identyfikację zegara kominkowego firmy Smiths Enfield. Nie udało mi się znaleźć za dużo informacji na temat zegara. Może ktoś miał doświadczenia z powyższą firmą i pomoże określić wiek.
 4. Dzień dobry, proszę o pomoc w identyfikacji zegara kominkowego Junghans. image (1).jfif image (2).jfif image (3).jfif image (4).jfif image (5).jfif image.jfif werk sygnatura.jfif
 5. Tarant dzięki wielkie. Próbowałem, na różne sposoby odczytać datę ale nie jest widoczna. A jest szansa na określenie daty katalogu no 14?
 6. A jest jakaś szansa na określenie roku produkcji?
 7. dzięki za podpowiedź. Znalazłem w katalogu Gustav Becker No 14. Tylko proszę o określenie z jakiego roku jest katalog. Wychodzi, ze brakuje zdobienia nad przeszkleniem, ale nie widać żadnych śladów mocowania. Jest taka możliwość, że fabrycznie ktoś zapomniał zamontować?
 8. Proszę o pomoc w identyfikacji baby wiszącej Gustav Becker Dzisiaj w Świdnicy była giełda staroci i trafił się taki o to zegar, skrzynia w super stanie (ma delikatne ryski i otarcia), cicho tyka i pięknie wybija - nie można było się oprzeć.
 9. Zakupiłem już katalogi w plikach pdf tylko chyba 4 mam z zaznaczonymi datami. Pozostałe tylko z oznaczeniem nr katalogu.
 10. Dzieki za informacje mogę od razu popytać się o inne katalogi?
 11. Mam pytanie odnośnie katalogu, pomoże ktoś określić z którego jest roku? załączam zdjęcia pierwszych stron do wglądu. Katalog jest w formie pliku pdf i jest opisany jako Catalog Gustav Becker No 11.
 12. Dziękuję za odpowiedź, w katalogach też nie na wszystkich tarczach widać kotwicę. Tarcza i wahadło przetarlem tylko sucha ściereczka, bo uważam że jak zegar ma swoje lata, to też musi mieć ślady czasu ogólnie zegar troszkę się późni, pomimo podkrecenianakretki pod soczewka na Max do góry. Zegar wisi w pionie oraz został wypoziomowany. Czasem gubi bicie.
 13. Dziekuje za pomoc. Dodaje dodatkowe zdjęcia. Tarcza jest porysowana, postaram się to uchwycić na dodatkowych zdjęciach. Na tarczy brak vharakterystycznej kotwicy i stąd moje wątpliwości. Chociaz cyfry są wypukłe i wygląda jak oryginał. Skrzynkę sam odświeżałem preparatami do czyszczenia starych mebli, i dodatkowo rysy uzupełnień woskiem starwax
 14. Witam ponownie, udało się kupić zegar Gustav Becker. Mam pytanie, tarcza raczej nie jest oryginalna? Jezeli ktos moxe pomoc w identyfikacji Znalazłem skrzynkę w katalogu z 1924 r.
 15. Dziękuję za informację. Wymiary skrzyni wys. 76 cm, szer. 35 cm, śr. tarczy 19 cm - 21 z ramką. Szkód troszkę, że już produkcja Junghansa, który swoją drogą "wykonczyl" Gustava Beckersa Pytanie gdzie można dostać katalogi gustava Beckersa? Bo mam do 1924 tylko i nie mogę nigdzie znaleźć innych
 16. To mój pierwszy po, także Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się z prośbą o identyfikację zegara wiszącego Gustav Beckers. Mam wątpliwości co do skrzynki, nie kojarzę takiej. Mam obawy, że to może być składak. Ale proszę o pomoc kolegów z większym doświadczeniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.