Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pizmak

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzień dobry, rotomaty są wyposażone w timery (kręcenie, odpoczynek, w drugą, etc.) - czy zatem zdrowo, a może nawet dobrze trzymać nienoszony zegarek automatyczny w rotomacie? Czy też należy go z niego wyjąć po jakimś czasie i dać się 'rozładować'?
 2. Wreszcie się pofatygowałem zmierzyć nadgarstek. 18,3 cm
 3. Wiem, że o gustach się nie i w ogóle, ale matko jedyna... $750, a NH70 po $50. To może niech już zrzynają od innych disajny?
 4. Zastanawiam się nad modelem i poza wyglądem nie widzę wiele różnic pomiędzy 3427.130.20.55.25 a 3438.131.20.15.30. Może różnica w cenie wynika z werka, ale mam różne informacje, w jednym ETA 2824-2, a w drugim ETA 2824, albo w obu ETA 2824-2 - w zależności od źródła. Gdzie leży prawda? Edit: Już mi Kolega TIK TAK wyjaśnił
 5. Dzięki! Tak, teraz łażę i sprawdzam Orisy, Eterny i Sinny, o których wcześniej nie słyszałem. Alpiny nie googlałem, bo myślałem, że wiem Dziękuję jeszcze raz wszystkim, mam już listę, zawężam i idę na zakupy. Pochwalę się zdjęciem
 6. @Amatsubu bo taki ze mnie znawca takie logo mają jak marka plecaków górskich no 😉
 7. Jeszcze o markach: Tissot mi się "kojarzy", stąd nie chcę. Powody osobiste. A pytanie o Alpinę: zawsze myślałem, że to coś w rodzaju "gorszego" Atlantica, coś a la Adriatica, na poziomie Timexa. Widzę, że jestem w błędzie?!
 8. Bardzo wszystkim dziękuję za wskazówki, linki i podpowiedzi. Z jednej strony oczywiście dzięki temu jestem jeszcze mniej zdecydowany, z drugiej - bardzo dużo się dowiedziałem (szczególnie nie wiedziałem o górze Fuji - jak oni stamtąd nie spadają? 😉 ) @itanos dobra uwaga o WR. Oczywiście w związku z tym grzebię dalej i teraz jestem na etapie Epos Sprotive 3411.
 9. Dzień dobry wszystkim, im więcej czytam, tym mniej wiem, ja nie mogę spędzać codziennie po 5h na stronach z zegarkami (bez urazy 😉 ), a samo forum mnie też niezle wciągnęło. Dawno nie widziałem tak pomocnych odpowiedzi i kulturalnej dyskusji, szacunek! Potrzebuję ukierunkowania, czytałem wszystkie przewodniki "przeczytaj zanim" i sporo wątków o sugestiach i wiem, że większość z poniższych to ta sama lub bardzo podobna półka, więc moje pytanie jest raczej typu "a może ktoś coś odradzi albo doradzi coś innego". Wymagania i good to have'y: Zegarek klasyczny EDC. Nie zamierzam sprzedawać, wymieniać się, chcę dobrego, ładnego zegarka Machaniczny - automatyczny = nie mam problemu ustawianiem, czy utracie/zyskaniu sekund dziennie Trzy wskazówki, bez komplikacji, jedynie kalendarz, ale niekoniecznie Lepszy pasek (czarny) niż bransoleta WR nie jest ważne, 30m wystarczy, byle przeżył lekki deszcz Kolor i kształt tarczy nie jest ważny, bardzo różne mi się podobały, ale nie lubię granatowych Budżet: 3000 PLN Moje znaleziska i co mi się podoba, oprócz ostatniego myślę o nieużywanych: Seiko SRPB43J1 (Presage Coctail Skydiving, bez PR) = super tarcza no i Seiko ma własne werki Hamilton American Classic Timeless Valiant = bardzo klasyczny i spokojny wygląd Orient Star Classic WZ0331EL Certina DS 1 Powermatic 80 = 80 godzin w zapasie Meccaniche Veneziane Redentore = nie słyszałem o tej marce wcześniej, ale ja lajkonik Alpina Startimer Pilot Automatic Tissot = nie biorę pod uwagę, nie podobają mi się Maurice Lacroix Miros MI7007 z bazarku = nie jest to marka zbyt obciachowa? Ej, spokojnie, ja tylko pytam! W sensie - nie jeździłbym złotym mercedesem, chciaż wiem, że byłby pewnie bardz porządnym samochodem z dobrymi podzespołami, a z kolei innym by się podobał. A jak tutaj? Najgorsze jest to, że trzeba coś wybrać. Nawet jakbym miał je wszystkie, to przecież nie założę ich naraz i znów - trzeba wybrać. Jak żyć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.