Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Likkus

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Likkus

  Melodia Westminster

  Czyli robiono je pod modę, a nie konkretny rynek? Też mi się to podoba i coś już upatrzyłem
 2. Dzień dobry, Zastanawia mnie melodia Westminster w niemieckich zegarach. Spotkałem się z tym w Beckerach i Junghansach kwadransowych. Zastanawiam się czy robiono te zegary na eksport do WB, czy przerabiano bicie już na wyspach? W jednym starym nawet godzinę bił identycznie jak Big Ben. Ktoś wie? Pozdrawiam I Wesłych Świąt życzę!!!
 3. Dziękuję, za dobre porady i wlanie optymizmu w serce 😀 Fajnie by było, bo staruszek zasługuje na drugie życie. Rozpocznę kąpiele. Pod brudem jes też napis DRP 55006 pomiędzy znakiem firmowym. Czy to jakoś zawęża lata produkcji? Z tego co rozumiem, ale nie wiem czy słuszne wnioski wyciągam z linków które polecił Yahagi (dziękujębardzo👍), gdzieś pomiędzy 1895 a 1914?
 4. Bardzo ciekawe, dziękuję👍 A co sądzicie o stanie mechanizmu, da się go uratować, wskazówki dają się bez oporu obracać, ale część osi kół zębatych jest pokryta rdzą? Jak się za to zabrać?
 5. Tak się domyślałem... A ktoś wie co oznaczają dwa numery na werku? Obok tego wyraźnie wybitego na dole jest słabo widoczny 5500 i nieczytelne 8 lub 6?
 6. Koleżanki i koledzy W garażu kolegi znalazłem taki skarb. Leżał tam niestety o 20. lat za długo... Za jego zgodą wrzucam zdjęcia. Zegar FMS w stanie agonalnym, ale jest! Czy mogę prosić o podanie przybliżonej daty produkcji? No i czy Waszym zdaniem da się go uratować. Brakuje gongu i młoteczka do bicia godziny. Robiąc zdjęcia nie zauważyłem oznaczenia producenta jet ukryte za wieszakiem wahadła. Sam wieszak też ciekawy ma łącznik zakończony haczykiem? Czekam na wieści Pozdrawiam Paweł
 7. Idealnie to, dziękuję bardzo! Bardzo ciekawe wieści. Muszę sprawdzić jak brzmi gong po wyjęciu zaślepek. Na to nie wpadłem
 8. Tak, z boku. Na tym zdjęciu jedną widać
 9. Dziękuję za już, rzeczywiście wieszak intrygujący a te klapki z boku w okienkach technicznych? Na moje oko to chyba dorabiane, ale z drugiej strony oba identyczne, więc jeśli dorabiane to bardzo fachowo.
 10. Tego wciąż nie wiem, niestety zagadką wciąż pozostake pieczątka cyrylicą i po polsku na skrzyni. Czytelne za to umiejscowienie firmy czyli Warszawa. Znaki zapytania są, ale cieszę się, że już do mnie wraca🙂
 11. Dzień dobry wszystkim, Od lat wisi u mnie taki Becker, wreszcie zajrzałem do środka i bardzo proszę o wszelkie informacje o tym zegarze. Zwłaszcza który to może być rok produkcji, czy wieszak jest oryginalny i czy osłony otworów serwisowych są takie jak być powinny czy dorobione? Jednym słowem wszystko co ciekawego można powiedzieć otym zegarze. Z góry dziękuję:)
 12. Przemiły zegarmistrz z Francuskiej (serdecznie pozdrawiam i dziękuję 👋) przywrócił zegar do życia i ustalił, że pochodzi z 1899 roku
 13. Wygląda podobnie jak mój Becker, z poprzedniego wątku, tak jakby wieszak od linkowego (przepraszam jeśli nazwę mylę, uczę się) taki z ciężarkami. Śladów innego nie ma. Skrzynia też bardzo podobna do tamtej. Identyczne gniazdo na hak, takie samo przeszklenie. Ta moja jest z firmy warszawskiej jeszcze z czasów carskich. Myślę, że może ta skrzynia też? O i poczytam ten wątek, dziękuję 👋
 14. Wspaniale dziękuję 👍Teraz tylko pytanie który to typ orła. Chyba drugi od góry graficznie?
 15. Koleżanki i Koledzy, u znajomego trafiłem na na taki stary zegar. Za jego zgodą wrzucam trochę zdjęć, nie najlepszych, ale może a nawet na pewno w tak zacnym gronie ktoś rozpozna cóż to za cudo i kiedy powstać mogło? Charakterystyczny jest skrzydlaty znak (orzeł, anoł?) Skrzydła w układzie gapy. A pod nim w kole trzy litery F.S.M? Bardzo proszę o opinie. Pozdrawiam serdecznie Paweł M.P.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.