Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Kemonar

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kemonar

  1. Witam nadal wertuje sieć i poszukuje informacji. Niestety o tym 2807 w sieci nic nie mogę znaleźć nawet na anglojęzycznych stronach. Gdzieś doczytałem się że to jest st16 ale w wersji skeleton. Na temat st16 tak samo w sieci nic za bardzo nie ma. Znalazłem jedną stronę sklepową z wałkiem niby do 2807. Gdzie opisują że wałek pasuje praktycznie do wszystkich ETA od 2802 do 2838 czyli praktycznie większości 28xx wydaje mi się to dość dziwne. Ponieważ to jedyne miejsce gdzie tak piszą. Na wszystkich innych stronach wałki te popularne czyli 2824 rzekomo nie pasują już do 2836. Tak jak i 2836 nie jest kompatybilny z 2824. Gdzie z tymi popularnymi nie ma najmniejszego problemu są one normalnie dostępne ale nigdzie nie piszą o ich wzajemnej tak szerokiej kompatybilności. Nawet na wcześniejszym poście z zestawem różnych wałków te pozycje są osobne. Z kolei na temat 2807 nigdzie nic nie piszą sensownego o mechanizmie. Znalazłem w sieci ze 3 wątki w tym temacie (nie polskie strony) ale żaden nie wyjaśniał sprawy tematu umierały. To mnie tym bardziej mobilizuje do rozwiązania problemu bo jestem uparty, ale dziwi mnie o co chodzi z tym 2807 to jest model tani popularny produkowany do tej pory a nic o nim nie ma. Gdzieś wyczytałem że ten mechanizm jest nawet dobry i go zachwalają cena/jakość (wątki z sieci sprzed wielu lat). Cały mechanizm nowy jest obecnie do kupienia za 200zł gdzie wydaje mi się że widziałem też nowe zegarki, niby z tym mechanizmem za niecałe 200zł co wydaje się dziwne, no ale nie wszystko musi być logiczne żyjemy w PL wszyscy się przyzwyczaili😃... Nie wieże że nikt nie spotkał się z takim problemem jak ja i go już nie rozwiązał, za dużo lat minęło. Rozwiąże ten problem tylko nie wiem jeszcze jak.. W ostateczności będę zamawiał w ciemno ale nie lubię tak robić.
  2. Znalazłem, mechanizm to 2807. Niestety i tak nie mogę namierzyć wałka do tego mechanizmu ktoś pomorze?
  3. Witam. Zakupiłem ostatnio zegarek używany, uszkodzony z portalu aukcyjnego. Zegarek był otwierany przez wcześniejszego właściciela to widać, nie mniej jednak nie nosi śladów długiego użytkowania jak dla mnie igła na szkiełkach naklejki ochronne. Mechanizm wygląda na sprawny samonakrecanie działa, zegarek chodzi nie wiem na ile prawidłowo tym się zajmę w puźniejszym czasie. Przede wszystkim doskwiera mu brak wałka oraz korony chciał bym się podjąć samodzielnej naprawy niestety nie wiem jaki to jest model mechanizmu. Na pewno nie jest to ręczna robota, tylko produkt z fabryki (za tani), a jak z fabryki czyli jakaś masówka na moje szczęście coś zapewne popularnego. Niestety nie wiem jaki wałek dokupić bo nie wiem jaki to rodzaj mechanizmu. Czy jesteście w stanie z tych zdjęć rozpoznać typ mechanizmu mi może by się udało jak by mechanizm nie był skeleton tak to ja nie mam niestety doświadczenia i ciężko mi poruwnywac z jakimiś innymi zdjęciami? Jak by były potrzebne dodatkowe zdjęcia to oczywiście dorzucę. Jak to pomoże to gniazdo wałka: średnica zewnętrzna 2mm. Wewnętrzna około 1,5mm. Około bo mam standardową suwmiarkę "grube wąsy" patrzone od góry. Tak na marginesie zegarek nie ma być do noszenia na co dzień więc jak będę miał dobowe odchyłki nawet 10min. To mi nie będzie przeszkadzać zegarek będzie zakładany kilka razy w roku. Więc zawsze i tak będę musiał go nakręcić i ustawić od nowa. Dodałem zdjęcia też dwóch zestawów jakie udało mi się znaleźć ale nie wiem czy tam będzie wałek pasujący do mojego modelu. Od dawna nie noszę zegarków ale te w drewnie mnie urzekły i "pasują do mnie". To jest mój drugi zegarek pierwszy też był kupiony jako uszkodzony i niesprawny okazało się że usterka tam była banalna i nawet ja uporałem się z nią samodzielnie w 15min. Ale piszę o tym bo nie mam do nich instrukcji itp. czy drewno trzeba dodatkowo konserwować czy wystarczą brzydko mówiąc tłuszcze z ciała? Oczywiście wiem nie myć benzyna i pochodnymi co mogły by wysuszać drewno ale czy trzeba je dodatkowo olejować? Ja myję chusteczkami do mebli ale domyślam się że są lepsze sposoby? Z góry Dziękuję i Pozdrawiam.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.