Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kciop

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Dzięki Panowie wielkie za propozycję. Mniej więcej wiem co wizualnie będzie mi się podobało, chyba faktycznie najlepiej będzie jak wstępnie przejdę się do jakiegoś salonu z zegarkami i tam poprzymierzam różne warianty w różnych średniach, bo prawdę mówiąc tak tylko oszacowałem na podstawie rozmiaru mojego nadgarstka, że np. nie chcę zegarka z większą kopertą jak 41mm.
 2. No ten zegarek Sinn wygląda kapitalnie (Sinn Uhren: Modell 104 St Sa A😞 Akuratnie ma nie za dużą kopertę, bo tylko 41 mm. Szkoda, że raczej nigdzie go nie przymierzę na swoim nadgarstku. No jestem nim teraz mocno zaciekawiony No właśnie coś poczytałem o tych zegarkach to raczej niezbyt przychylne ma opinie? A przynajmniej zdarzały się nieprzyjemne przypadki reklamacji?
 3. Warto się w ogóle pakować w takie niszowe firmy zajmujące się manufakturą zegarkową? Nigdy nie słyszałem o takich firmach jak Archimede, Sinn. Dorównują one jakością wykonania i solidnością tym "znanym"?
 4. Ten Epos wygląda świetnie, aczkolwiek czy 43mm nie będzie za dużo na mój nadgarstek? Mam 17.5cm w obwodzie
 5. Bardzo ładny jest ten Oris. Ale niestety poza moim budżetem, i to sporo poza 😕
 6. Cześć wszystkim! Stoję przed przed wyborem mojego pierwszego porządnego zegarka. Z jakiej okazji? Z okazji dojrzenia do decyzji, żeby wydać aż tyle pieniędzy na naręczny czasomierz (a przynajmniej tak mi się wydaje) Ludzie majwiają, że prawdziwy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej trzy zegarki i cztery garnitury - cóż, na razie garnitur mam jeden, a czasomierzy zero - od czegoś trzeba zacząć. Pomyślałem, że chciałbym na to całe przedsięwzięcie wydać (optymalnie) 5000 zł, jednakże jeżeli będą naprawdę świetne propozycje do 7000 zł to możemy naciągnąć budżet. Dlaczego aż taka rozpiętość w widełkach? Zrobiłem już wstępne badanie rynku i według moich ustaleń jeżeli chodzi o sam mechanizm generalnie tutaj królują mechanizmy Sellita SW200-1 bądź ETA 7750 Valjoux (no być może są inne/lepsze, ale aż tak w temacie mechanizmów nie jestem zorientowany). Dobrze, w takim razie jakiego zegarka szukam? Szukam zegarka, który będzie spełniał poniższe oczekiwania: - szerokość koperty 40-42 mm (mam 17.5 cm obwodu w nadgarstku), - koperta okrągła, - zegarek w stylu aviator (lotnik), nie musi mieć wiele różnych tarcz, ale chciałbym, żeby był utrzymany w takim stylu, - koniecznie na pasku, - pasek nie musi być skórzany (może być materiałowy), - wodoodporność MINIMUM 50m, - cyferblat KONIECZNIE z cyframi arabskimi, - szkiełko szafirowe z antyrefleksem. Generalnie poszukuję zegarka, który będzie typu EDC - sprawdzi sie zarówno w codziennym ubiorze, jak i też gdy się ubiorę w jakieś bardziej odświętne ciuchy. Na chwilę obecną wpadły mi w oko poniższe zegarki: - Glycine Bienne 1914 GL0334: https://dolinski.pl/glycine-bienne-1914-gl0334/ - Alpina Startimer Pilot Automatic AL-525NW4S26: https://dolinski.pl/alpina-startimer-pilot-automatic-al-525nw4s26/ - Zeppelin LZ126 Los Angeles Automatic:https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz126-los-angeles-automatic-7624-3 Poniżej budżetu bardzo podoba mi się także Victorinox AirBoss Mechanical: https://www.zegarek.net/zegarki-victorinox/zegarek-241887 Celowałbym właśnie w mniej więcej coś takiego jak powyżej. Myślicie, że to propozycje warte uwagi? Z tego co wiem to powyższy Glycine, Alpina i Victorinox mają mechanizm Sellita SW-200, który ponoć jest dobrym i sprawdzonym mechanizem, który nie powinien stanowić kłopotów. Ten Zeppelin natomiast posiada mechanizm Seiko SE88, który z tego co czytałem jest dość świeży na rynku, aczkolwiek wyczytałem tu i tam, że porównywalny jest z ETA 7750 Valjoux. Wszystkie mi się tak samo podobają, także jeżeli uznacie, że każdy z nich jest równie dobry, to moim jedynym problemem później będzie wybranie tego, który się bardziej podoba Ewentualnie się jeszcze przejdę do jakiegoś salonu i poprzymierzam. Chyba, że macie "w rękawie" ciekawsze propozycje? Z góry dzięki za pomoc!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.