Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

loclevarsovie

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący
 1. Jak najbardziej. O dwóch zegarkach już pisałem: 1. Silvana Ancre - pod Vintage 2. Lilpop Tissot - pod Podróbki
 2. Brakujące zdjecie do kompletu
 3. Wiele lat temu dostałem zegarek (działa do dziś mimo że ostatni raz był u zegarmistrza pewnie 5o lat temu). Mam problem z określeniem z jakiego okresu pochodzi. Silvana jak czytałem od końca lat sześćdziesiątych przechodziła zmienne koleje losu. Widziałem na różnych forach sporo jej wyrobów (naręczne w tym sporo wojskowych) ale rzadko kieszonkowe. Czy ktoś może mi pomóc z określenie okresu z którego pochodzi (lata 30te?) lub gdzie mogę szukać nt temat informacji. Załączam zdjęcia. Nie są może najlepsze ale chyba coś można zobaczyć. Werk wyszedł mało czytelny, dołącze fotkę jak powtórzę ujęcie.
 4. Pozdrawiam. Interesują mnie stare czasomierze (szczególnie pierwszej połowy ubiegłego wieku), kieszonkowe i kominkowe. Chciałbym się dowiedzieć więcej od innych nt ich historii.
 5. Odziedziczyłem wspaniały złoty kieszonkowy zegarek po dziadku. Wygląda na to ze został zakupiony u Lilpopa (ma nr 0017) a pochodził z manufaktury Tissot. Dziadek zmarł w latach sześćdziesiątych i od tamtej pory zegarek nie był noszony, czekał na lepsze czasy w sejfie. Jest kompletny i w dobrym stanie (cyferblat ma miejscami przebarwienia). Mam dwa pytania: - z którego roku może pochodzić? Czy po śmierci Ludwika M. Lilpopa zaprzestano sprzedaży nowych zegarków z takim oznaczeniem? - gdzie w Warszawie (zegarmistrz mający doświadczenie z takimi zegarkami) można wyczyścić/uruchomić ponownie mój zegarek?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.