Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

_arkus

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No właśnie do nich tez dotarłem. Nie wiem tylko jak wygląda kwestia średnicy wewnętrznej i grubości od strony mocowania. Tam są bardzo małe tolerancje. Dopóki kupuję od krajowego dostawcy, także części to nie ma problemu z dopasowaniem względnie zwrotem niepasującego elementu. A tu jednak ryzyko ściągnięcia bezela z drugiego końca świata. PS. może bezel od amfibii red sea będzie pasował? takiej jak ta ? http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/AMFIBIA-RED-SEA-040688/448 Niestety za większego Vostoka tj Komandirskie K-39 trzeba już zapłacić około 1100-1200zł. ale ma się na reku sikor średnicy 46mm z dużą tarczą, który już trochę lepiej widać.
 2. Witam w wątku. Pozwolę się wciąć z pytaniem, choć to wątek pochwalny. Jakie bezele pasują do Amfibii Classic model 100? Kupiłem taki zegarek z białą tarcza i dużymi cyframi - wydawał mi się fajny stylem na lato. http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/Amphibian-Classic-100485/323 Jednak zegarek jest po prostu mały. Średnica koperty 40mm zewnętrzna średnica bezela 38,5mm natomiast średnica tarczy to pewnie ze 30mm. Tarcza jest biała, koperta i bezel są błyszczące, więc przy świetle zegarek wygląda jak damskie świecidełko. Wymieniłem bezel na model z z Komandirskich K35 - K65 taki jak tutaj http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/Komandirskie-350618/309 Ten bezel wystaje ponad kopertę ma średnicę 42mm Stylistycznie moja biała Amfibia 100 i białe Komandirskie 35 bardzo podobne ale jednak bezel jest teraz matowy a koperta błyszcząca. Tarcza nadal wygląda dość zabawnie coś jak środek kwiatka. Nadal nie jestem zadowolony z efektu. Poszukuje bezela o średnicy 42mm szerszego na wierzchu niz przy podstawie o wzorze typu rolex, polerowanego który będzie miał wkładkę z cyframi w kolorze tarczy czyli białą - żeby optycznie powiększyć tę mała tarczę Żeby uzyskać efekt podobny do tego tutaj: https://www.reddit.com/r/Watches/comments/7ujrks/vostok_my_modded_vostok_amphibian/ i żeby sam bezel nie był droższy od zegarka - te części do "rusków" kosztują około 30 złotych. A jakieś zamienniki tego typu na które nie trzeba czekać trzy tygodnie i płacić po kilkadziesiąt dolarów plus drugie tyle za transport? Zmieniłem tez bransoletę, na taka z większymi ogniwami w stylu seiko-citizen, ale to tylko dlatego ze była grubsza i na piny zamiast tej badziewnej blaszanej, której nie wiedziałem jak skrócić bez uszkadzania. Jednak planuje założyć pasek gumowy w stylu casio (są takie paski po ok. 50 zł. do nurków z nadrukowana podziałką głębokościową. Zastanawiam się nad paskiem białym (ze względu na dominujący kolor tarczy) lecz obawiam się czy nie uzyskam zbyt sportowego (czyt. odpustowego lub dziecinnego) efektu?
 3. Jakie znacie marki zegarkowe z tradycjami, kiedyś cenione obecnie zapomniane, mało znane lub ogólnie rzadko spotykane w Polsce? Czy znacie takie marki ? Dla przykładu o jakie zjawisko mi chodzi podam coś z branzy samochodeowej: Marka Skoda uwazana za gorszego VW dla kapeluszników a naprawdę trzecia w Europie marka samochodów, która zaczeła produkować samochodzu niemal w tym samym czasie co Mercedes i miała dużo sukcesów sportowych. Albo Tatra obecnie mało znany samochód cięzarowy, a to druga po Mercedesie marka samochodów produkowanych w Europie. Chodzi mi o takie samo zjawisko w markach zegarków. Taki zegarek który na twarzy większości wywoła uśmiech politowania, a na twarzy posiadacza uśmiech politowania nad usmiechem politowania tej większości. Mnie do głowy przychodzi Junghans ? marka niemiecka. Swego czasu produkcje dla nich robiła Mera-Poltik, obecnie to firma pod nazwą Eurochron. Co o nim sądzicie? Czytałem też o niegdyś popularnej marce Rado, ale nie znam szczegółów?
 4. Poczytałem. Masz na mysli estyme marki czyli NAZWĘ ? Historia marki rzeczywiście imponująca, ale zegarek jak zegarek, seiko 5 robiony w ChRL. Orient na wygląd podobny był nawet droższy, cięższy miał masywniejszą kopertę i bransoletę z monolitycznych ogniw.
 5. A Seiko 5 w tej samej cenie to jest może gdzie robiony? Nie w Chinach? Te same mechanizmy Seiko 5 są spotykane w kilku innych markach, w tym w Oriencie. Rozśmieszają teksty - "jakościowo lepsze o 100%". Tacy precyzyjni miłośnicy zegarków pewnie potrafią podać jakąś normę, na podstawie której obliczyli te 100% wyższą "lepszość"?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.