Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tomek 65

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Wtrącę moich parę groszy codo wypowiedzi Heńka888. Oglądałem niedawno Longinesy Heritage i one też mają szkiełka z plexi- przepraszam- z hesalitu (brzmi elegancko). Te zegarki są droższe niż 3,5 koła. Ponad 4 koła! I spodobał mi się taki Flagship, ale kiedy dotknąłem tego szkiełka, to mi się odechciało. A co do tematu koronki u Tissota Visodate, to jest super wygodna w użytkowaniu. Mam Atlantica Worldmastera mechanicznego rzecz jasna, współczesnego i koronka w nim robi mi czerwony odcisk na przegubie ręki, bo jest własnie gruba, masywna. Tissot jest wygodniutki w noszeniu. A co do konstrukcji koperty mojego, to ta wygładzona.
 2. według moich pomiarów grubość zegarka włącznie ze szkłem wynosi 11,5 mm. Nie jest to dużo, są "grubsze" zegareczki.A co oceny wizualnej, to jest to wg mnie najładniejszy model Tissota jeśli chodzi o garniturowce.
 3. Dzięki Taktic, miałeś rację z tym datownikiem, dodam tylko, że należy kręcić koronką w lewo, a nie w prawo żeby to ustawić. Jak to dobrze podyskutować na forum, zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy w temacie. Bartosz pisał, że koronka mogłaby być większa, ale ja nie zgodzę się z tą opinią. Średnica koronki jest dość duża, tyle że cienka, ale pamiętajmy, że to garniturowiec, typowy garniturowiec, według mnie innej koronki być nie może.
 4. W rzeczywistości tarcza jest śnieżnobiała, ale ogladając różne zdjęcia tego zegarka można odnieść wrażenie,że jest trochę srebrzysta.Szkło, tak napisał Taktik ma szlifowaną krawędź i można naprawdę odnieść wrażenia odbicia światła w kolorach tęczy. Co do narażenia szkła na uszkodzenia, to chyba nie ma się czym przejmować, jest szafirowe, więc praktycznie nie do zarysowania, no chyba, że ktoś nim mocno uderzy w ścianę czy coś podobnego. Według mnie uszka są ładnie wyprofilowane. Jedno co mnie zdziwiło na załączonych zdjęciach to brak kolejności dnia tygodnia na datowniku. Czyli: pierwsza cyfra (czerona) to kolejny dzień tygodnia, następnie skrót dnia tygodnia (MO, TU itd.)i wreszcie cyfra oznaczająca dzień miesiąca.
 5. Dziękuję za Waszą reakcję w temacie, na razie nie mam czym zrobić zdjęć, ale jak tylko zrobię, to wrzucę na stronę. Powiem tyle, że mam wersję z białym cyferblatem. Mechanizm tego zegarka to ETA 2836-2, nie wiem w jakich markach stosowany jest ten werk, ale tak jak pisałem wcześniej bardzo dobrze się sprawuje. Jest wyjątkowo dokładny jak na zegarek mechaniczny. Wizualnie - rzecz gustu, ale jest to typowy garniturowiec. Co do ceny wg mnie jest atrakcyjny, bo niespełna 1700 zł, a jest to raczej najtańszy automat Tissota.
 6. Witam, od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem Tissot Heritage Visodate z naciągiem automatycznym. Zegarek spisuje się bardzo dobrze, ma dokładny chód, bo w ciągu doby robi odchyłki na "+" 1-2 sekundy. Dzięki zapinaniu motylkowemu pasek wygląda jak nowy, nie widać śladów użytkowania.Chciałbym znać Wasze opinie o tym zegarku. Pozdrawiam. Tomek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.