Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

teesiu

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

teesiu last won the day on September 3 2017

teesiu had the most liked content!

Community Reputation

8 Początkujący
 1. Dziękuję za odpowiedź. Wywód długi, sentymentalny, ale... konkretnych argumentów za mechanikiem nadal brak. W tym wywodzie jest więcej argumentów przeciw mechanikom niż za. p.s. Jakbym się nie zastanawiał tzn. nie wahał między kupnem kwarca a mechanika to w ogóle bym nie zakładał tego tematu. Ja też wolałbym mieć zegarek, który ma "żywy" mechanizm cykający z płynną wskazówką sekundy, ale odpychają mnie jego minusy tj. mała dokładność i większe koszty serwisu.
 2. Dziękuję za odpowiedź. Wywód długi, sentymentalny, ale... konkretnych argumentów za mechanikiem nadal brak. W tym wywodzie jest więcej argumentów przeciw mechanikom niż za. p.s. Jakbym się nie zastanawiał tzn. nie wahał między kupnem kwarca a mechanika to w ogóle bym nie zakładał tego tematu. Ja też wolałbym mieć zegarek, który ma "żywy" mechanizm cykający z płynną wskazówką sekundy, ale odpychają mnie jego minusy tj. mała dokładność i większe koszty serwisu.
 3. To ja tu kogoś nazwałem Trolem ? chyba nie - ktoś mnie tak nazwał - po co to pisał ? przecież nikt mu na siłę nie każe mi odpisywać jak nie chce lub nie umie odpowiedzieć. Najpierw należy wymagać kultury od siebie, potem od innych.
 4. Jakie są minusy mechanizmów w zegarkach kwarcowych ?
 5. Zadałem konkretne pytanie oczekując konkretnej odpowiedzi. Mylisz się - nie odpowiedam sobie sam na pytania, które zadaje. I mylisz się nie szukam 50, 100, 200, 500 postów, mam w d*pie ilość postów. Zarejestrowałem się tylko po to na tym forum żeby uzyskać odpowiedź na to jedno konkretne zadane w sposób jasny i klarowny kluczowe dla mnie pytanie. Stoję przed wyborem zegarka, a Ty jeśli nie umiesz lub nie chcesz pomóc to w ogóle się nie wypowiadaj bo marnujesz mój czas i wzrok. p.s. wiek Ci chyba zawyżyłem.
 6. Staram się myśleć racjonalnie i twardo stąpać po ziemi. I jeśli za płynny ruch wskazówki i cykający mechanizm mam ponosić większe koszta to dziękuję za mechanika, chyba, że zmienie zdanie przymierzając zegarek w salonie.
 7. A przecież nikt Ci nie każe odpisywać ani nie zmusza siłą do tego więc jak nie chcesz albo nie wiesz co napisać to nie pisz - ja Cię do tego nie zmuszam.
 8. Ile Ty masz lat ,jeśli można zapytać, 17 ?
 9. Gościu piszesz jakby mi zależało na popularności albo na ilości postów w moim wątku. Wszedłem na to forum i kulturalnie pytam o zalety zegarków mechanicznych w stosunku do kwarcowych, a ty mi wyskakujesz z Trolami - troche kultury i dobrych manier by się przydało.
 10. Tu nie chodzi o brak zdolności żeby to zrozumieć - tu chodzi o brak argumentów.
 11. To może Ty mi powiesz dlaczego ? czy Ty też nie wiesz ?
 12. Brak argumentów za (chyba, że są jakieś, ale narazie nie znalazłem ich na TYM forum) oraz minusy to nie teza, to fakt. Może dobry zegarmistrz w dobrym salonie wytłumaczy mi wyższość zegarków mechanicznych nad kwarcowymi bo tu się tego nie dowiem z tego co widzę.
 13. Skoro mam używać telefonu żeby poznać dokładny czas, a w mechaniku ma mnie fascynować płynąca wskazówka i cykanie to ściągnę sobie animacje zegarka na komórke.
 14. Chyba żartujesz, że będę rozkładał na części zegarek heh. Trzeba być fascynatem albo zegarmistrzem to ok. Skoro brak rzeczowych argumentów za zegarkiem mechanicznym to pozostaje mi: 1. Posłuchać rad użytkowników tychże zegarków lub sprzedawcy w salonie i kupić mechanika. 2. Przekonać się do mechanika w salonie przymierzając i oglądając go. 3. Wziąć pod uwagę brak argumentów za oraz minusy zegarków mechanicznych i kupić zegarek kwarcowy.
 15. A jak o kwarcowy będę dbał to mie nie posłuży przez wiele lat ? Tylko, że te dbanie w przypadku kwarcowego jest tańsze niż w przypadku mechanicznego. Reasumując, argumentów dalej brak.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.