Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Caliber 89

Użytkownik
 • Content Count

  922
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Caliber 89 last won the day on December 13 2014

Caliber 89 had the most liked content!

Community Reputation

3 Początkujący

About Caliber 89

 • Birthday September 7

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  K-ce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gratuluję ! Mam też Mark 4.5, genialny model...jeden z moich ulubionych zegarów pośród całej kolekcji. Super, niech się nosi
 2. Zarówno Breitling, jak i Gallet robią ogromne wrażenie Tomku! Gratuluję nabytków ! Różne style, ale oba zegarki naprawdę świetne! Zdziwiony jestem tylko, że znając Twoje pedantyczne podejście do stanu zachowania czasomierzy, które posiadasz...jesteś w stanie "znieść" tarczę tego Gallet'a :) pozdrawiam M
 3. pewnie tak, tyle że przez "v"
 4. nie wiem czy jest taki temat na forum, ale możesz tu zajrzeć: http://zegarkiipasja.pl/zegarkowy-swiat/komplikacje-konstrukcji-mechanizmow stale przybywa nowych opracowań, bo zagadnienie jest szerokie...proponuję rozpocząć od epizodu nr 1 i 2, tam jest wyjaśnionych wiele kwestii. a czasomierz Piotrka robi piorunujące wrażenie, więc można się "za-nakręcić"
 5. Twoje pytanie jest bardzo Zasad-ne Komplikacje konstrukcji mechanizmu odnoszą się do tradycyjnych mechanizmów, i część z nich to także funkcje zegarka (np. stoper). Wskazanie czasu to główna funkcja zegarka, ale nie jest traktowana jako komplikacja konstrukcji, chyba, że, sama forma / system wskazań czasu jest nietypowy (np. jumping hour) Komplikacja konstrukcji w postaci np. Tourbillon'u nie jest funkcją (bo z tourbillon'u się nie korzysta), ale wpływa na poziom komplikacji konstrukcji mechanizmu. ...jeśli chodzi o zegarek Piotrka, to ja tam widzę 4 komplikacje konstrukcji mechanizmu (funkcji można doliczyć się być może więcej, bo stoper to jest dla mnie 1 komplikacja konstrukcji, ale oferuje 3 funkcje: wskazanie upływu sekund, minut i godzin). to mój stan wiedzy - w dużym skrócie oczywiście - na ten temat. 9-więciu, czy to funkcji czy komplikacji konstrukcji, trudno mi się doliczyć. pozdrawiam M
 6. W pełni się zgadzam, niestety - z bólem - ale też co jakiś czas rozstaję się z egzemplarzami z mojej kolekcji...taka kolej rzeczy. Wydawało mi się po prostu, że Tomek ma ten egzemplarz dość krótko...stąd moje zdziwienie.
 7. Piękna sztuka Tomek! Bardzo mi się podoba. Świetny design, stalowa koperta (relatywnie duża średnica!), a do tego fajny mechanizm. Gdzieś mi "mignęła" oferta sprzedaży - troszkę się dziwię, że chcesz się z nim rozstać pozdrawiam Maciek
 8. Powyższy komentarz miał być z mojego profilu, przeprasza...nie zwróciłem uwagi, że się nie przelogowałem Tym nie mniej napiszę jeszcze raz - świetna rodzinka Tissot! Bardzo mi się podoba - graty! M.
 9. Oczywiście ! Jutro trafi do Zegarmistrza, potem sesja i na nadgarstek
 10. Dzięki Panowie !!! Jutro trafi do Zegarmistrza......a potem sesysjka foto i na nadgarstek Musi odpracować swój koszt ;)
 11. Jutro trafi do Zegarmistrza...więc już niebawem będzie gotów do sesji zdjęciowej i założenia na nadgarstek ! :)
 12. Będzie nieco pracy.......ale ile przyjemności potem ! Super !
 13. Mechanizm czysty, przed zakupem już widziałem fotki. Wszystkie funkcje w 100% sprawne, chrono działa aż miło
 14. Serdeczne dzięki za miłe słowa. Od dawna marzyło mi się EP na cal. 3019 PHC, myślałem wprawdzie o tej pierwszej wersji z serii "A", ale nie jest łatwo je dorwać, a i ceny są wysokie...może kiedyś. A tu się w końcu zmobilizowałem i wyszukałem EP też na kultowym 3019PHC, tyle że nieco późniejszy model, produkcja pomiędzy 1973 a 1975...tylko 4 tys wykonano. Tak zwany model z kopertą typu "C".
 15. Jak wszędzie to wszędzie, więc i tu się pochwalę ZENITH El Primero cal. 3019 PHC - 1974 rok Na szybko, bo jeszcze gorący...zdjęcia z tel., przejdzie małe SPA...ale już cieszy :) Jedna z ważniejszych pozycji z "wish list'y" odhaczona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.