Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kasiaMF

Użytkownik
 • Content Count

  1,366
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

166 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About kasiaMF

 • Birthday 01/23/1965

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Czmoń
 • Hobby
  budziki, stare zegary, gobeliny - tkactwo, renowacje, konserwacje, no i uwielbiam moje zwierzaki koty i psa.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Wszystko, wszystko... Niestety🙁 Powiem więcej , jeśli tylko widzę takie przekręty czy to na OLX czy na Allegro zgłaszam jako nadużycie i zawsze znikają po chwili. Zatem chyba warto to robić.
 2. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Tylko godzinowa delikatnie świeci na zielono, minutowej w ciemności nie widać.
 3. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Oj tak. U nie w nieco lepszym stanie. Póki co, nic nie uzupełniam:)
 4. kasiaMF

  Nasze Budziki

  ciekawe, i można jeszcze nabyć w całkiem dobrych cenach.
 5. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Taki oto budzik mi się trafił. Czasza dzwonka to tył budzika, ładnie brzmi. Budzik z repetycją, w świetnym stanie, mechanizm będzie oczywiście wymagał czyszczenia. Okazało się, że został wyprodukowany w sierpniu 1930 przez Gebr. Junghans, znaleziony w Katalogu Becker/ Junghans z 1936 z logo firmy Willmann. Dlaczego? Odpowiedź znalazłam w eseju Hansa Heinricha Schmidta „Powstanie i upadek przemysłu zegarmistrzowskiego na Śląsku” lub „Budzik, który opowiada o historii gospodarczej Śląska” Poniżej cytat z eseju „W trakcie fuzji z Vereinigte Freiburger Uhrenfabriken prawa do znaku towarowego nieistniejącego już przedsiębiorstwa Willmann musiały również przejść na Junghans. Dlatego w 1930 Junghans ponownie użył znaku nieistniejącej już firmy do sprzedaży zegarów na Śląsku. Można przypuszczać, że Junghans oparł się na fakcie, że znak firmy Willmann był nadal szeroko znany wśród ludności na Śląsku i miał również pozytywną konotację jako znak śląski. Podczas przejęć przedsiębiorstw Thomas Haller, Hans Winterhalter ("Hawina"), Haller & Benzing oraz Uhrenfabrik Lenzkirch, firma Junghans zawsze wycofywała znaki towarowe przejmowanych przedsiębiorstw z rynku po przejęciu, i nie używała ich dłużej. Jednak w przypadku Śląska Junghans poczuł się zmuszony do odstąpienia od tej praktyki w 1930 roku. Ciekawa lektura – załączam 2 wersje: oryginalna (lepszej zdjęcia) i tłumaczenie na j.polski Aufstieg und Un tergang der schlesischen Uhrenindustrie..pdf Budzik opowiada o historii śląska.pdf
 6. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Mąż dzielnie dźwigał to żelastwo i towarzyszył mi😁🤗😃🕧 był też kol Bogdan Chachelski z budzikami Gustava Beckera
 7. kasiaMF

  Nasze Budziki

  W uzupełnieniu dodam informację przekazaną od kol. Ericha Deesa W 1913 r. firma Werner została sprzedana firmie Kienzle. Firma Wernera również zaprojektowała ten mechanizm jak i wiele innych, często szukała nowych rozwiązań jak i rynków zbytu. Myślę, że produkcja budzików była tylko jedną z wielu dziedzin Widziałem reklamę z 1903 roku z dziewczyną i budzikiem. Podejrzewam że budziki były produkowane tylko przez 15 lat.
 8. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Sowa to wie wszystko ...😘🤓
 9. Dziękuję Krzysiek, do zobaczenia. 🙂😘 Niech przybędzie, kto może⌚⏰🕰️⏲️
 10. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Nie wszyscy producenci sygnowali mechanizmy zegarowe, budzikowe , a i też wielu z nich robiło to odmiennie, w różnych latach, zatem nie ma co się za bardzo tym martwić. Byli i tacy, którzy jak np. Etzlod &Popitz, którzy nie produkowali własnych mechanizmów budzikowych tylko nabywali je od innych producentów np. Kienlze, Junghans i firmowali tylko obudowy własnym logo. Myślę jednak, że C. Werner do nich nie należał. Możesz jednak sprawdzić na stronie https://www.dg-chrono.de/uhrenwissen/weckerwerksverzeichnis/. Zmierz wymiary płytki i na tej stronie znajdziesz wykrojniki. Może znajdziesz tam wzór ze swojego budzika. W razie pytań możesz też napisać do autora.
 11. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Tutaj, tutaj. Budziki tylko tu. Teraz wiem, kto mi go sprzątnął sprzed nosa... Oj, nieładnie😉 Gratuluję, świetny budzi ki bardzo fajna fajna cena. Budzik może być z lat 1900-1910. W katalogu z 1905 nie znalazłam.
 12. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Nie szkodzi, poradziłam sobie z tą starą puszką 🙂
 13. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Piękne trio. Gratulacje.🙂🤓 Jak nabiorą nieco patyny jeszcze wypięknieją. Reklama rzeczywiście w nietypowym miejscu jednak zegarmistrz ów nie pomyślał, że zakrywa piękne rusztowanie do mocowania dzwonków.
 14. kasiaMF

  Nasze Budziki

  Świetny budzik , dźwięk gongu zachwyca i do tego bananowe wskazówki🙃🙂🤓 Ciekawi mnie jak ten fosfor wymieniłeś...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.