Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bilbo

Użytkownik
 • Content Count

  187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

bilbo last won the day on March 6 2013

bilbo had the most liked content!

Community Reputation

3 Początkujący

About bilbo

 • Birthday 02/04/1976

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Hobby
  wędkarstwo, gotowanie, film, książki, szachy
 1. Mi bardzo się podoba z wyglądu ten Oceanus. Lubię taki typ zegarków To taki dodatkowy aspekt. Bateria słoneczna to chyba najmniej obsługowy zegarek jaki może być. Czy to Twój pierwszy zegarek czy coś już miałeś lub masz ?
 2. Szczerze powiem, że nie wiem co jest lepsze : ładowanie akumulatora ruchem ręki czy światłem słonecznym. Balans jest bajera, bo to "prawie" jak automat ale dokładność ma kwarca, no a solar to energia światła i też bajer, bo może mniej przy nim konserwacji skoro nic w nim się nie kręci (w automatach z balansem trzeba co 3 lata robić konserwację, smarowanie itp.) a przy tym odpada wymiana baterii (chyba że akumulator zdechnie). Nie zastanawiałbym się w kategorii co lepsze, tylko co bardziej Cie kręci. Oba zapewne będą podobnie dokładnie odmierzać czas.
 3. Ten oceanus to solar a nie kinetic. A kinetic nie oznacza pamiętania czasu tylko inne rozwiązanie ładowania baterii - przez ruch ręki, bo w takim zegarku (kinetic) jest ruszający się balans podobny do tego jak w zegarkach automatycznych, tylko w kinetic ruch balansu ładuje baterię i zegarek dalej działa jak zwykły kwarc na baterię czyli bardzo dokładnie Jak ma funkcję pamięci czasu , o której mówi Seven, to bardzo fajnie. Z tą gwarancją i trwałością to może chodzić także o gwarancję dla jakości akumulatora, bo jak akumulator zdechnie , to nawet światło mu nie pomoże ))) Tak mi się zdaje na chłopski rozum.
 4. A ja myślę, że żadna przesyłka nie została wysłana bo na wysyłkę zwykłego listu czy paczki nie ma potwierdzenia i nigdzie nie ma po niej śladu. Jeżeli sprzedawca sprzedaje taką bajeczkę, to nie czekałbym nawet tygodnia żeby zgłosić sprawę do odpowiednich organów ścigania jako oszustwo. Co się tyczy blokowania jego nicku , to przecież może mieć na tym forum ich nawet 20 i pisać sobie z innych nicków, że transakcje doszły do skutku i kto się w tym rozezna ? Z tego powodu jak ktoś bawi się na bazarku w kupno/sprzedaż to niech zamawia przesyłki za pobraniem lub za pobraniem i z możliwością sprawdzenia przesyłki i nikt nikogo nie zrobi w balona bo płacisz przy odbiorze ze sprawdzeniem co dostałeś. A tu ten co wziął kasę i każe czekać prawie rok na jej zwrot, ma jeszcze tupet żeby coś pisać na tym forum i mieć jakieś żale, że ludzie na nim psy wieszają. Biedaczek hahahaha !! Jak koleś zainkasował 550zł i zwrócił 350zł , to nadal zgłoszenie dotyczy oszustwa na kwotę 550zł, bo takiej kwoty tyczyła się umowa kupna sprzedaży. Telefon na Policję jest bezpłatny i nic nie kosztuje zadzwonienie i zapytanie co w takiej sytuacji należy zrobić
 5. A ja myślę, w odniesieniu do dyskusji w tym temacie, że ludzie żyją w różnych rzeczywistościach i mają różne światy , pomimo że żyjemy w tym samym kraju i w tym samym czasie Szkoda , że moderator Piotr w taki niemiły sposób został uciszony, bo z jego postów można się było wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Mam nadzieję, że się tym zanadto nie zrazi, bo trzeba pamiętać, że nigdy wszystkich nie da się zadowolić, szczególnie w kraju takim jak nasz, gdzie ludzie są optymistami inaczej
 6. Pomyślę jeszcze nad tym
 7. Jest tylko jeden mały problem. Chodzi o to że ręka mi się poci pod zegarkiem i nie chcę żeby przy bezpośrednim kontakcie z dekielkiem coś tam się działo. Wiem że to stal nierdzewna ale miałem kiedyś zegarki ze stali i po jakimś czasie robiły się jakieś nadżerki korozyjne a chciałbym mimo wszystko żeby ten zegarek pozostał w jak najlepszym stanie A tak poza tym to podoba mi się na pasku z podkładką (może dlatego że wcześniej takiej nie mogłem mieć bo za komuny były jakieś badziewne z przewlekanym paskiem przez teleskopy). Kupiłem go na oryginalnej gumie i mam ją nadal ale niejako w odwodzie na okazje gdy będzie trzeba np. rybę wyjąć tą ręką z wody
 8. Dzięki Z tym paskiem zależało mi głównie na tym żeby mieć podkładkę a początkowo przy filtrowaniu pasków z podkładką na allegro nie natrafiłem na firmę Pattini (przeczytałem o niej dopiero na naszym forum) i teraz przymierzam się do kolejnego (poniżej link) tylko czekam na odpowiedź czy zrobią mi je dłuższe (paski) i wówczas podkładkę będę miał ze skóry licowej http://allegro.pl/pa...3024993005.html
 9. A tak wygląda mój Orient (prezent urodzinowy)
 10. Nesta a możesz napisać jakich firm zegarki noszą Twoi znajomi z towarzystwa ?
 11. A co z mierzeniem dokładności zegarków kwarcowych ? Też się do nich używa takich narzędzi jak do mierzenia dokładności zegarków mechanicznych i czy kwarce można jakoś regulować ? Czy to już obstrakcja i nikt się z tym nie bawi podobnie jak przy uszkodzeniu układów scalonych (wymienia się całą płytkę z układem na nową jak się coś popsuje a nie szuka przepalenia jakiegoś jednego elementu) ? Wiem, że nie ma co porównywać mechaniki z elektroniką ale pytam jako laik. No i jeszcze jedno pytanko w nawiązaniu do tego o czym pisaliście o wpływie na chód zegarka mechanicznego w zależności od warunków atmosferycznych, sposobu życia (aktywne/leniwe) , pozycji w jakich się nosi i odkłada zegarek - czy przy zegarkach kwarcowych to także ma podobne znaczenie i wpływ na późnienie/przyśpieszanie pracy zegarka kwarcowego?
 12. bilbo

  Sekonda

  Mam kilka modeli z tychfirm na oku ale zastanawiałem się czy w tej Sekondzie mecjanizm nie jest podobny, bo wtedy ten cyferblat najbardziej by mi się podobał i byłby nieco tańszy. Z Casio myślałem o takim : Casio BEM-116L-1A http://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_BEM-116L-1A.html a z Lorusa o takich: Lorus RS947AX9 http://www.lorus.pl/lorus-rs947ax9-p-674.html Lorus RXH59HX9 http://www.lorus.pl/lorus-rxh59hx9-p-300.html ten drugi Larus jakby dało się zmienić bransoletę na pasek.
 13. bilbo

  Sekonda

  Dzięki, to już jest coś.
 14. bilbo

  Sekonda

  Nikt nic nie wie o Sekondzie ? Jestem w szoku
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.