Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jasiek00

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Radom
 1. Zamień sterczyny, dłuższe na koronę jak wcześniej radzili koledzy, ja bym jeszcze zmienił kij wahadła na rusztowy, jeśli ci nie przeszkadza to też jest ładnie
 2. Samo srebrzenie może i nie, a co z cyframi jedziemy całość i odnawiamy cyfry, czy już zabawa w około nich, jak są wypukłe to pół biedy, no i zabezpieczenie lakierem całości. Kiedyś próbowałem odnowić tarczę, jednak trzeba się znać jak to dobrze zrobić, inaczej marny wychodzi efekt. Kupić nie zawsze się trafi, na taką samą, dobrze że mam w swoim mieście zegarmistrza starej daty który odnowił tarcze za 60zł efekt jak dla mnie wyszło super.
 3. Tak w szeregu trzy, myślałem że się obejdzie bez wstawiania, najprościej kupić a tu jak na razie nie ma, w kołach już wstawiałem w bębnie jeszcze nie, myślę że dam radę, zegar jeść nie woła nie lubię robić na szybkiego, po prostu ma być dobrze, jak się nic nie trafi będę wstawiał. Tak z ciekawości, jak to może wyglądać? może jakieś zdjęcie, bo wycięcie-wlutowanie kawałka-wypiłowanie to znam.
 4. Dzięki za szczere chęci a już miałem cichą nadzieję że przywrócę mu życie, w ostateczności jeśli nic się nie trafi, trzeba będzie zrobić drobną modyfikację środka ośki na bębnie z wieńcem 54,7mm i szerokim 23mm taki szybciej jest dostępny, na chwilę obecną szukam dalej samego bębna lub mechanizmu W202 na dawcę.
 5. Rozumiem że skierowane pytanie było chyba do mnie
 6. ajjajjaj to już lepiej jak pęknie sprężyna, słychać tylko sru
 7. Coś jak u mnie, tyle że pękła sprężyna, klucz został w palcach i na nieszczęście okazało się że dodatkowo poszły zęby na bębnie, sprężynę nową już mam lecz bębna nie mogę nigdzie kupić, naprawę bębna na razie nie biorę pod uwagę. Może ktoś z forum ma na zbyciu bęben, wymiary bębna - wieniec 54,8 mm, szer-gr.25,2 mm. Co do sprężyn, dam dłuższą gr. 0,40mm do chodu natomiast trochę krótszą gr.0,45mm do bicia. Zastanawiam się czy bicie nie będzie wtedy za szybkie?
 8. Witajcie mam pytanie nie chcę zakładać nowego tematu, mianowicie, zegar wiszący Junghans pękła w bębnie chodu sprężyna jej grubość 0,48mm, natomiast dodatkowo rozebrałem bęben bicia żeby przy okazji wyczyścić sprężynę, okazało się że jej grubość to 0,40mm. Moje pytanie czy mam tak samo zamontować bębny - sprężyny czy zamienić, tak jak pisali w postach wcześniejsi przedmówcy do chodu dać 0,40 natomiast bicia 0,48 czy coś się zmieni? może wcześniejszy właściciel zegara pomylił bębny. Pozdrawiam J.W
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.