Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lucky7

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Dzięki. Ciekawe... może się przyda jeśli nasze zegarki dożyją tak sędziwego wieku ;-) Pozdrawiam.
 2. Trudno powiedzieć, datownik wygląda zupełnie inaczej, więc z pewnością nie da się zastosować instrukcji słowo w słowo ale zaryzykowałbym i podjął próbę bo podejrzewam, że producent nie tworzyłby zbyt wielu metod ustawiania daty, ta i tak jest już dość skomplikowana. Nie mogę zagwarantować skuteczności ale do odważnych świat należy. W końcu ostatecznie i tak pozostanie odesłanie zegarka do serwisu bo pierwszy lepszy zegarmistrz i tak sobie z tym nie poradzi. Pozdrawiam.
 3. Cześć Ponieważ spędziłem dziś połowę dnia aby znaleźć rozwiązanie jak po wymianie baterii ustawić kalendarz w zegarkach Timex'a postanowiłem zaoszczędzić czas zainteresowanym. Choć producent nie podaje na swojej stronie rozwiązania i zaleca dostarczenie zegarka do serwisu to wygrzebałem w sieci angielską instrukcję, którą przetłumaczyłem. Timex Perpetual Calendar Instrukcja ustawiania Opracowane na przykładzie modelu T2K621 1. Wysuwamy całkowicie koronkę i ustawiamy godzinę oraz dzień tygodnia 2. Wciskamy koronkę 3. Wysuwamy koronkę do środkowej pozycji, jeśli to konieczne przesuwamy dowolną cyferkę daty aby znajdowała się dokładnie w środku okienka. 4. Wciskamy koronkę 5. Wysuwamy koronkę do środkowej pozycji i czekamy 10s, data cofa się o 1 dzień i powraca na poprzednią pozycję informując, że weszliśmy w tryb programowania kalendarza. 6. Obracamy koronką do czasu aż na datowniku pojawi się '1' i wciskamy koronkę. Data cofa się o 1 dzień i powraca na poprzednią pozycję informując, że weszliśmy w tryb programowania dnia miesiąca. 7. Wysuwamy koronkę do środkowej pozycji 8. Obracamy koronką ustawiając aktualny dzień (1-31) i wciskamy koronkę. 9. Okienko automatycznie ustawia się na '2' informując nas, że weszliśmy w tryb programowania miesiąca. 10. Wysuwamy koronkę do środkowej pozycji. 11. Obracamy koronką ustawiając aktualny miesiąc (1-12) ) i wciskamy koronkę. 12. Okienko automatycznie ustawia się na '3' informując nas, że weszliśmy w tryb programowania roku. 13. Wysuwamy koronkę do środkowej pozycji. 14. Obracamy koronką ustawiając aktualny rok (ostatnie 2 cyfry) i wciskamy koronkę. Zrobione, sprawdzamy czy zgadza się dzień tygodnia i miesiąca. Zegarek powinien pokazywać prawidłową datę do końca życia włożonej baterii. Jeśli data zmieni się w południe to należy przestawić czas o 12 godzin. Jeśli na początku miesiąca pokazywana jest nieprawidłowa data, może to oznaczać, że powyższe ustawienia nie zostały dobrze przeprowadzone, w takiej sytuacji należy powtórzyć powyższą procedurę. Jeśli w trakcie ustawiania coś pójdzie nie tak to trzeba będzie zresetować kalendarz używając odpowiedniego przełącznika pod deklem (blaszka, którą należy docisnąć do styku pod nią) lub wyjmując baterię. Dekiel można zamknąć w zwykłym imadle. Od strony szybki należy podłożyć pierścień np. z tworzywa (ja wykorzystałem zbliżonej średnicy uchwyt do rur wodnych), który oprze się na kopercie. Od strony dekla podkładamy np cienką sklejkę. Taką "kanapkę" z wyczuciem ściskamy do czasu usłyszenia kliknięcia. Załączam zdjęcie pokazujące przełącznik reset. Pozdrawiam !
 4. Pozwolę sobie dodać odpowiedź, ponieważ sam przez połowę dzisiejszego dnia rozwiązywałem problem z zamykaniem dekla w Timex'ie i byłem już tak zdesperowany, że prawie zamówiłem prasę zegarmistrzowską. Jak to mówią potrzeba matką wynalazku :-) Należy więc: Położyć zegarek na miękkiej podkładce (np. podkładce myszy) Wcisnąć oburącz dekiel z jednej strony (na ile się da) Przytrzymać wciśniętą stronę palcem Z drugiej strony położyć płaskie narzędzie i docisnąć je dłonią .... i tyleZakładam, że ta metoda będzie skuteczna także w innych przypadkach. W razie problemów dekiel można zamknąć w zwykłym imadle. Od strony szybki należy podłożyć pierścień np. z tworzywa (ja wykorzystałem zbliżonej średnicy uchwyt do rur wodnych), który oprze się na kopercie. Od strony dekla podkładamy np cienką sklejkę. Taką "kanapkę" z wyczuciem ściskamy do czasu usłyszenia kliknięcia. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.