Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PrzeZar

Użytkownik
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

About PrzeZar

 • Birthday 03/04/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Toruń
 1. Bardzo dziękuję za odpowiedź!! Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 2. Witam wszystkich, z góry przeproszę jeżeli nie udało mi się dokopać do poszukiwanych informacji i kolejny raz zacznę wałkować temat wcześniej omawiany. Otóż poszukuję informacji dot. mechanizmu H-30. Do tej pory na forum znalazłem wyłącznie krótkie odniesienia, że to rezerwa chodu 80h, mechanizm bazujący na ETA. Nic natomiast nie mogę znaleźć w temacie dziennych odchyłek oraz tzw. bezawaryjności. Czy ktoś posiada jakieś doświadczenia z tym mechanizmem? Zastanawiam się na zakupem zegarka https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-american-classic-timeless-niebieski-tkanina-o42-mm-p-62611.html zaopatrzonego właśnie w rzeczony werk. Będę bardzo zobowiązany za wszelkie podpowiedzi. Generalnie zakochałem się w przedstawionym zegarku i chciałbym nabyć, ale.....właśnie, nie mogę mieć zastrzeżeń do mechanizmu.
 3. Ok, ma to sens. Nie widziałem tego w instrukcji, ale może po prostu to przeoczyłem. Ustawię za chwilę alarm Baro i zobaczę czy jest tak jak opisujesz. Dzięki za info.
 4. Witam, dzisiaj chce zapytać o wykres barometru. Otóż nie zawsze jest o dla mnie zrozumiały. Opisuję sytuację, w której wartość hPa zmienia się raptem o wartość mniej lub więcej 1 a na wykresie jest tak jakby przeskok/pusta przestrzeń pomiędzy ostatnią kropką a najnowszą. I tego właśnie nie rozumiem. O co chodzi?
 5. Trochę było czytania i sporo sprawdzania, ale dzisiaj mogę napisać, że Rangeman zczytuje wysokość z GPS. Oto kilka wskazówek jak to sprawdzić u siebie samego. Po pierwsze pamiętajmy, iż kalibracja manualna wysokościomierza, w tym włączenie funkcji "offset off" spowoduje, że odczyt wysokości z GPS nie będzie działał prze kolejną godzinę. Po drugie nie można wchodzić w tryb nawigacji bezpośrednio z trybu wysokościomierza (nie pytajcie dlaczego, tak po prostu jest i już). Trzeba najpierw wyjść do ekranu głównego czyli "Time keeping" a następnie uruchomić tryb nawigacji. Dopiero w momencie,gdy pojawi się w dolnym lewym rogu ikona GPS, możemy przejść do trybu wysokościomierza. Zmiana ostatniej wartości wysokości powinna nastąpić przez GPS w przeciągu ok. 2 min. To tyle w temacie. Kolejne pytanie ode mnie, takie prozaiczne. W pewnym momencie zaczął bardzo trzeszcec pasek w miejscu łączenia z kopertą, a raczej ten qwazi przezroczysty element. Dźwięk ten wydobywa się w trakcie obcierania rzeczonego elementu o spód koperty. Jak wyeliminować to pioruństwo? Czy inni użytkownicy też mają podobnie?
 6. I tu jest właśnie pytanie: zczytuje czy nie zczytuje...U mnie tego nie robi, a na filmie zdaje się, że tak. A jak jest u Was?
 7. Oto ten film: https://youtu.be/sZUuwB-QpSQ
 8. Jasne, ale nie wiem, czy uda mi się przez tel.
 9. Dzięki TomG80 za wyjaśniające filmiki. Jak zatem odniesiesz się do takiej oto sytuacji. Na YT odnalazłem film, na którym użytkownik chciał sprawdzić, czy zegarek będzie mierzył wysokość w oparciu o GPS. Wcześniej dokonał kalibracji wysokościomierza na fikcyjną wartość 700m. Po tym wszedł w tryb nawigacji i zapisał memory point. Oczywiście zaraz po zapisie tego punktu wyświetlona została jego charakterystyka, w tym wysokość, która wynosiła 91m. Wniosek z filmu był taki, że zegarek mierzył wysokość z wykorzystaniem GPS oraz chyba (bo to nastąpiło raczej po przejściu jakiegoś dystansu) nadpisał wcześniej skalibrowaną wartość 700m. Postanowiłem wypróbować tę metodę u siebie. Mieszkam na 7p ale to chyba nie ma znaczenia. Dokonałem kalibracji (na balkonie), ustawiłem wartość 500m (wcześniej pokazywalo mi 4m, z którym to pomiarem się nie zgadzalem) oraz uruchomilem nawigacje. Procedując jak użytkownik na YT wykonałem wszystkie wymagane czynności. Niestety zapisany memory point pokazał mi wartość 500m, czyli inaczej jak u tego użytkownika. I teraz pytanie za 100pkt: co jest grane [emoji3]? Już zaczynam się martwić, że z moim zegarkiem jest coś nie tak...
 10. I to jest sensowne tłumaczenie. Czyli pic na wodę fotomontaż.
 11. Dzięki, ale zmiana ze 113 m na 1m to trochę zbyt dużo nawet jak na te zasadę działania.
 12. Hej jak to jest z tym wysokosciomierzem? W miejscu zamieszkania mam ok 113 m.n.p.m. teraz pokazuje 1 m.n.p.m. A wczoraj było Jeszce wszystko ok. Zainstalowałem przed chwilą zewnętrzną aplikacje, która pokazuje w okolicach 100 mm.p.m. i to rozumiem. Dlaczego zegarek dzisiaj pokazuje wartość 1? Resetowalem pomiar ale bez skutku (dodam, że w miejscu pracy także pokazywał inna wartość niż zwykle). Zegarek jest traktowany z wielką troską i nie uległ uszkodzeniu...przynajmniej ja tego nie spowodowałem. Jakieś porady?
 13. Pewnie podstawowe rzeczy: bezel, pasek
 14. Hej ,gdzie można kupić akcesoria do ostatniego Rangemana?
 15. Hej, pomijając wspomnianą cenę w sklepie watchshop, czy jesteście koledzy wskazać inny sklep, w którym udało sięWam uzyskać także interesującą cenę końcową?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.