Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

s12a9

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Co trzeba zrobić, żeby odłączyć pokrętło w ISA 8172-220 , 8172A. Nie mogę przez to wyjąć mechanizmu, a chcę się dostać do szybki. Zdjęcie W innych mechanizmach jest taki punkt, który trzeba nacisnąć i wtedy się zwalnia. A tu takiego nie znalazłem. Dodam, że nie jestem zegarmistrzem.
 2. s12a9

  jaki to zegarek?

  Cudo. Jak na zwykły zegarek do jeansów. Jakby ktoś znał podobne, niedrogie modele, czyli w cenie Casio - Seiko, czyli 10x tańsze, to proszę o podanie. Chociaż inne też z przyjemnością poznam.
 3. Na tvn zobaczyłem chyba stockowe zdjęcie zegarka. Zastanawiam się jaki model może być pierwowzorem, jaki jest najbardziej zbliżony. https://tvn24.pl/najnowsze/article4367423.ece/ Podoba mi się metalowy obwód koperty, to że nie ma zbędnych elementów i ma datownik. Jak dla mnie ideał do noszenia na co dzień.
 4. Czy da się do modelu Casio Edifice EF-539D-1AVEF dorobić stalowy bezel? Najlepiej dobrze komponujący się z bransoletą? Chodzi mi o ten czarny element wokół szkła. Uszkodził mi się, a bardzo mi się ten model zegarka podoba, szczególnie rewelacyjna, solidna bransoleta. Nie chcę się go pozbywać tylko ze względu na nieatrakcyjny wygląd jednego elementu. Czy zwykły zegarmistrz jest w stanie coś takiego wykonać, czy potrzeba jakiegoś magika? Tak na marginesie to nie podoba mi się ten trend w zegarkach, żeby dawać bezele z takich słabej jakości materiałów. Pewni chodzi o to, aby częściej kupowano nowe zegarki.
 5. Chodzi mi takie o podświetlenie jak w modelu Casio EFA-121D-1AVEF: https://www.alletime.pl/galerie/c/casio-edifice-efa-121d-1_9292.jpg Ono jest inne od podświetlenia jakie mają Casio Illuminator, np. MTD 1079 http://www.watchspree.com.sg/shop/media/catalog/product/cache/1/image/1200x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/m/t/mtd1079d1a-7wm.jpg https://s5.postimg.cc/uvcxy6vdz/image.jpg W jakich jeszcze modelach jest takie podświetlenie? Czy można je spotkać w pathfinerach lub G-Shockach? Czy inne marki mają modele z takim podświetleniem? Dlatego temat zamieszczam tu, a nie w dziale o Casio.
 6. 1. Chcę się nauczyć samodzielnie wymieniać szkło w zegarkach. Jest jakiś sklep w Polsce gdzie można kupić urządzenie do wyjęcia wklejonego szkła (w Casio Edifice)? Czy coś takiego byłoby dobre? 2. Jaki niedrogi (tj. w małej tubce) klej polecacie do przyklejenia szkła. Chodzi o to żeby się trzymało i nie przepuszczało wilgoci? 3. Przy okazji, czy są jakieś zegarki, które by miały szkło montowane metodą przykręcania (i uszczelki) czy zawsze są klejone?
 7. Czy do modeli Casio Edifice 546, 547, 539 pasują jakieś tańsze szkiełka mineralne i jeśli tak, to gdzie można takie kupić w Warszawie albo przez internet? A może da się dobrać do tych modeli jakieś szafirowe? Wolę kupić więcej tańszych i je sobie wymienić, albo jedno szafirowe. Odporność tych oryginalnych jest niezbyt dobra. W moim starym modelu Casio mam szybkę oryginalną, zegarek ponad 9 lat i parę razy otarłem nim o ścianę oraz mi upadł, ale szybka nawet nie ma małego draśnięcia. Nowe jakoś nie są tak trwałe. To chyba nie problem wymienić samemu szybkę w tych modelach po wyjęciu mechanizmu?
 8. Czy warto dokupić przedłużoną gwarancję? Pytam, bo przeczytałem taką informację w jednym ze sklepów: Gwarancja traci ważność z powodu: - wadliwego przechowywania o konserwacji urządzeń oraz innych uszkodzeń powstałych z winy użytkownika. - naprawy urządzeń bądź ich otwierania np. w celu wymiany baterii przez osoby do tego nieuprawnione. - uszkodzeń powstałych w wyniku nieprzestrzegania instrukcji obsługi i zasad prawidłowej eksploatacji, a także użytkowania sprzętu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Jak mi zegarek przestanie działać z niewiadomych dla mnie przyczyn, to czy serwis nie będzie mógł się wymigać twierdząc, że może mi upadł. Poza tym czy trzeba mieć uprawnienia do wymiany baterii. To żadna sztuka odkręcić, wymienić, zakręcić. Ewentualne mechaniczne uszkodzenia, np. wyłamanie jakiejś wewnętrznej części widać, ale sama wymiana baterii jeśli jest przeprowadzona prawidłowo nie powinna stanowić powodu do utraty gwarancji. Przecież to nie samochód żeby miał książkę serwisową, w której będzie opieczętowana informacja o wymianie baterii. Chodzi mi o to w jakich sytuacjach serwisant może się powołać na te punkty. Dodatkowo mam inne pytanie: Casio z drugiej ręki, ma kartę gwarancyjną, pieczątkę dystrybutora, ale bez daty sprzedaży. W sumie mogę dopisać datę sprzedaży na tej karcie, chociażby jakąś zmyśloną. Dowodu sprzedaży w postaci paragonu nie mam. Ewentualnie mogę poprosić poprzedniego właściciela o jakiś wydruk ze sklepu internetowego. Ale czy bez dowodu sprzedaży mogę przedłużyć gwarancję?
 9. s12a9

  Nowosci Casio

  Czy są gdzieś dostępne katalogi w pdf casio edifice z poprzednich lat i aktualne, zawierające pełną listę modeli (oczywiście ze zdjęciami)? Może ktoś może mi wysłać na maila (podam na PW)?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.