Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

szakoba

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Ach, czaję Jak znajdę czas poza szkołą i pracą to się pochwalę efektami pracy, pozdrowienia! Kontaktowałem się z firmą Chronos zajmującą się renowacją tarcz, ale powiedzieli, że nie wykonują zupełnie nowych tarcz, muszę mieć czysty blat, żeby moznabylo wykonać tarczę, najlepiej z mosiądzu montowany na nóżkach. Gdzie można taki blat dostać, wie ktoś?
 2. Wielkie dzięki, przemyślę to. Zegarek bez wartości sentymentalnej, dlatego też raczej wolałym żeby przynajmniej w dotyku na nadgarstu koperta nie sprawiała, że mam ochotę go zdjąć. Tarczę zaprojektowałbym w ramach własnego literniczego projektu, inspirowana tarczą oryginalną, ale z moją indywidualną jej interpretacją - i tak jakbym nawet wiedział jak oryginalnie wyglądała to nie odtworzę jej w 100% dokładnie i nie będzie to oryginał. Po prostu podoba mi się pomysł własnego customowego zegarka, a też zawsze chciałem mieć Longinesa, ale nówki są szalenie drogie. Składanie od nowa zegarków na dowolnych werkach to nie moja bajka raczej. Dlaczego uważasz że mechanizm nie jest oryginalny?
 3. Przepraszam za wycenę w temacie - później doczytałem, że nie wyceniamy tutaj.
 4. Witajcie, jestem nowy na forum więc wybaczcie, jeśli strzelę jakąś gafę Niedawno wszedłem w posiadanie zegarka Longines, którego zdjęcia dołączam. Jest to niewątpliwie staruszek, wygląda na odkopany skarb, ale chodzi!. Jest to pasówka - świadczy o tym źle spasowana tarcza i sekunda z lewej. Napisałem do Longines - mają do takich przypadków specjalny formularz na stronie internetowej. Zapodałem im zdjęcia zegarka i numer seryjny. Teraz czekam na odpowiedź jaki to pierwotnie był model zegarka kieszonkowego. Znalazłem w internecie jakąś bazę danych zegarków Longines, w której po numerze seryjnym otrzymałem rok produkcji - 1911. Jak radzicie go odrestaurować? Chcę wymienić lub odnowić kopertę - gdzie najlepiej? Jestem z Warszawy, więc najlepiej by było tutaj, lub zamówić przez internet. Zmierzyłem linijką mechanizm - średnica 32 mm, ale nie wiem, jak dokładny jest ten pomiar. Budżet rozsądny - nie chcę jej wysadzać diamentami i złotem, byleby była solidna i prosta. Tarcza - to też chcę wymienić. Zastanawiam się nad tym, czy by samemu nie zaprojektować tarczy, bo jestem grafikiem-liternikiem i kocham takie rzeczy. Tarcza, która jest obecnie nie jest oryginalna, więc nie ma bólu że bym zegarka pozbawiał oryginalnej tarczy, bo ktoś inny zrobił to już wiele lat temu przerabiając na naręczny. Kto najlepiej wykona taką zaprojektowaną przeze mnie wektorowo tarczę? Inna kwestia - czy wskazówki są oryginalne? Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.