Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Kwiatek

Zegary z METRONu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Witam,

mam ogromną prośbę. Nie wiem czy pytam w dobrym...

 

Znalazłem w piwnicy dwa zegary po moim ojcu który pracował w Metronie, i tak jak jeden z nich jest bardziej "konwencjonalny" to dygi chyba jakaś wariacja wykonana ze starego wodomierza...

 

Jest ktoś w stanie powiedzieć o tych zegarach?

 

Zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cóż tu mówić? Bardzo fajne zegary. Podoba mi się ten pierwszy. Ten drugi jest może nie tyle "wariacją wykonaną ze starego wodomierza", co reklamówką zakładu, którego jedną z głównych gałęzi produkcji były właśnie wodomierze. O Zakładach Maszyn Biurowych - taki napis jest widoczny na obudowie tego w porcelance, a na tym w wodomierzu też zapewne jest, choć na zdjęciu słabo widoczny - przeczytasz tu:

http://www.metron.torun.pl/poznajnas_historia.html

Pozdrawiam. Waldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dziękuję bardzo za informacje :)

Co najlepsze po głębszych wykopaliskach okazało się że ojciec ma tego więcej. W porcelance są dwie sztuki a z wodomierza trzy...do tego jakiś okolicznościowy na wizyte JPII. Jeden wiszący trochę uszkodzony. Sporo tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na spodzie tej porcelany nie ma przypadkiem jakiejś sygnatury, albo może jest coś wyciśnięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mówisz o sygnaturze od spodu zegara?

W tej chwili tego nie sprawdzę niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jutro postaram się to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

może coś takiego

Dopiero jutro będę miał go w rękach. Postaram się coś znaleźć i sfotografować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperałem u wujka google i jednak moje 99% spadło na 40% teraz bardziej obstawiam producenta z chodzieży

post-43501-0-81268100-1398631987_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, zamiast "obstawiania" i zgadywania mam lepszy pomysł. W Szczecinie jest forum, na którym piszą ludzie znający się na porcelanie. Mam tam konto, jak znajdę chwilę czasu po południu, to wyślę zapytanie. Mam nadzieję, że Kwiatek82 nie będzie miał nic przeciwko temu, że jego zegar i zdjęcie znajdą się na tamtym forum. Pozdrawiam.

http://www.antiques.szczecin.pl/smf/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kochani, zamiast "obstawiania" i zgadywania mam lepszy pomysł. W Szczecinie jest forum, na którym piszą ludzie znający się na porcelanie. Mam tam konto, jak znajdę chwilę czasu po południu, to wyślę zapytanie. Mam nadzieję, że Kwiatek82 nie będzie miał nic przeciwko temu, że jego zegar i zdjęcie znajdą się na tamtym forum. Pozdrawiam.

http://www.antiques.szczecin.pl/smf/index.php

Nie mam nic przeciwko :)

Z chęcią dowiem się czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dziś mi się nie udało. Ale jutro będę tam na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bardzo mi przykro ale po naprawdę mega dokładnych oględzinach na zegarze nie ma zadnych oznaczeń. Po rozmowie z ojcem dowiedziałem się że ceramiczne były robione "chyba w Chodzieży" często bylo też tak ze zegary były robione tylko do "użytku wewnętrznego" nie na sprzedaż i wtedy nie bylo oznaczeń. Ciężko mu przypomnieć sobie jak wyglądała sytuacja z tym egzemplarzem.

 

Jako ciekawostkę (w sumie nawet bieżący temat) zegar ktory pracownicy wykonywali sobie sami na pamiątkę wizyty papieża Jana Pawła II

 

rumyje2u.jpg9eqyty7u.jpgu8aqu6y7.jpguququ4e4.jpgqy9upeja.jpgu7e8e2y8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.