Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

zegarkiipiora.com: Jaquet Droz The Signing Machine

Rekomendowane odpowiedzi

"Blisko trzy stulecia temu Pierre Jaquet-Droz oczarował królewskie dwory swoimi konstrukcjami automatycznego rysownika, pisarza i muzyka. Największe wrażenie wywarła możliwość kopiowania zadanego tekstu, nic więc dziwnego, że wielu naukowców doszukuje się w tej konstrukcji początków komputerów. Poza tematem badań naukowych, maszyna ta była także źródłem inspiracji – miedzy innymi dla Martin’a Scorsese w jego filmie „Hugo”. Manufaktura Jaquet Droz zaprezentowała nową wersję automatu kopiującego w 2009 roku, jednak obecnie postanowiono zrobić kolejny krok naprzód i zaprezentować jeszcze nowsze wcielenie tej ciekawej konstrukcji."

 

Czyta całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Podpis cyfrowy jest passe, czas na podpis mechaniczny? ;)

Świetna rzecz, szkoda, że nie pokazali jak to działa (właśnie ze wspomnianym powyżej zapisywaniem wzoru podpisu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie by się to przydało, bo zawsze mam problem przy porównywaniu z kartą wzorów podpisów - zawsze jak podpiszę jest coś nie tak...  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!

jak się ją programuje?

ile kosztuje ?

Ceny niestety nie znam, natomiat natknąłem się na informację, że cena nie była podana nawet na targach w Bazylei na których ją zaprezentowali, a z uwagi na niską popularność pewnie trzeba by się kontaktować bezpośrednio z firmą, gdyż podejrzewam, że urządzenie tak mocno personalizowane dla konkretnego właściciela to raczej rzadko widywana rzecz :)

 

Mnie by się to przydało, bo zawsze mam problem przy porównywaniu z kartą wzorów podpisów - zawsze jak podpiszę jest coś nie tak...  :D

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.