Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Weiss961

Co to za zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłem dzisiaj w odwiedzinach u rodziny i moją uwagę przyciągnął stary zegarek kieszonkowy. Wyglądał jak by miał dość długą historię. Zegar ciężki i w nawet niezłym stanie. Kiedy spytałem skąd pochodzi usłyszałem tylko tyle, że został podarowany w prezencie od ciotki z Niemiec kilkanaście lat temu. Zrobiłem kilka zdjęć i chciałbym prosić o identyfikację co to jest. Jeśli okaże się to być coś wartościowego, to polecę by udali się z zegarkiem do Dolińskiego i go odrestaurowali. Nie udało mi się zrobić zdjęcia werka, gdyż dekielek nie chciał zejść, a nie chciałem na siłę ingerować w strukturę koperty.

 

Pozdrawiam

 

IMAG2106.jpg

 

 

IMAG2108.jpg

 

 

gotowe1.png

 

gotowe.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Oelde&ved=0CEQQFjAKahUKEwiL1qK1w5DIAhXhfHIKHc_PAXc&usg=AFQjCNG1bPjNHzGaKv1Z3vZb9YKYqfTwUw

Napis na tarczy to prawdopodobnie nazwisko zegarmistrza z miejscowości ( link powyżej).

Bez widoku mechanizmu niewiele mozna powiedzieć, ale nie wygląda na jakiś super rzadki model.

Jeśli to pamiątka to warto o niego zadbać bez względu na wartość....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był mój zegar to na pewno by tak nie wyglądał, ale dla kogoś to jest tylko rzecz zbierająca kurz.. Według Ciebie coś ciekawego może się kryć pod dekielkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz-bez widoku mechanizmu to tylko puste słowa.

Reszta jak wyżej :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.