Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

activist

Atlanta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,


 


Bardzo proszę o pomoc w ocenie (nie wycenie) zegarka.


Mam ten zegarek po dziadku, ale zupełnie nie wiem, czy wart jest odrestaurowania i jak mam z nim postępować.


Fotki: https://goo.gl/photo...gVKwXbWobmNzpPA


 


Byłoby świetnie mieć zegarek "z historią", ale chciałbym wiedzieć, czy ten zegarek przedstawia jakąś jeszcze wartość poza sentymentalną. Nie chodzi mi o wycenę, ale o dobór środków do odrestaurowania. Jeśli wartość jest tylko sentymentalna, będę pewnie próbował odrestaurować go niskim wkładem.


 


Ile może kosztować odrestaurowanie takiego zegarka (koperty, tarczy). Jakie mam opcje? Gdzie to można zrobić? Chodzi mi o rząd wielkości. Czy to jest kilkaset złotych, czy muszę wydać znacznie więcej, żeby w ogóle myśleć o sukcesie.


 


Pozdrawiam,


Piotr


 


P.S.


Jeśli nie trafiłem w temat forum, przepraszam, nie znalezłem niczego bardziej odpowiedniego.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Według mnie zegarek specjalnie nie ma wartości poza sentymentalną, a do tegowygląda na troszeczkę zmęczonego życiem.
Na Twoim miejscu nie ładowałbym pieniędzy w robienie tarczy (ok. 100 - 200zł) , natomiast nad kopertą bym się zastanowił (ok.80-120zł) oraz zainwestowałbym w serwis mechanizmu i wymieniłbym szkiełko oraz koronkę. Zawsze warto inwestować w pamiątki rodzinne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Według mnie zegarek specjalnie nie ma wartości poza sentymentalną, a do tegowygląda na troszeczkę zmęczonego życiem.

Na Twoim miejscu nie ładowałbym pieniędzy w robienie tarczy (ok. 100 - 200zł) , natomiast nad kopertą bym się zastanowił (ok.80-120zł) oraz zainwestowałbym w serwis mechanizmu i wymieniłbym szkiełko oraz koronkę. Zawsze warto inwestować w pamiątki rodzinne.

 

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie takiej rady potrzebowałem.

 

Orientujesz się może, gdzie można taki serwis zrobić w Warszawie lub Łodzi?

Czy to zrobi każdy zegarmistrz, czy warto jednak wybrać kogoś konkretnego.

 

Czy samą tarczę można jakoś oczyścić tak, by zdjąć te więsze przebarwienia/zabrudzenia? 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pawła Kowalczyka z Łodzi bo tylko jego znam :D
Serwisu raczej podejmie się każdy dobry zegarmistrz bo werk nie jest jakoś specjalnie skomplikowany.
Tarczę można oczyścić, jest tutaj nawet na forum osobny temat tego dotyczący (bodajże dział "zrób to sam") ale osobiście nigdy tego nie robiłem więc nie powiem jak to wygląda/jak to się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.