Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość dester*

seiko automatik pytanie praktycznie ..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dester*

witam forumowiczów :D

 

dzięki wam chcę kupić jeden z zegarków seiko ale interesuje mnie praktyczna kwestia , nie tyle samej dokładności automatików co niezawodności pomiaru czasu.

Otóż na jednym z forów ktoś kto kupił nowy zegarek (seria5) podał, że wahania czasu w ciągu dobry wynoszą u niego 20 sek. ( na -) . Dla mnie to bardzo dużo bo już widzę jakie będzie opóżnienie w ciągu tygodnia a co dopiero po miesiącu..? .

W moim kwarcowym tissot jest średnio 1-2 sekundy różnicy na tydzień, zawsze na + i to jestem w stanie mu wybaczyć bo się raczej nigdy nie spóżnię :) .

Łatwo jest obliczyć, że stałe przyśpieszenie nie przekracza w takim przypadku nigdy magicznej 1/2 min. , czyli w naszej strefie czasowej gdzie wskazówki przestawia się 2 razy w roku zegarek nie pomyli się więcej niż niecałe 30 sek. i to na korzyść bo wyprzedza terminy .

 

Skoro w seiko są takie duże wahania doby i jak przypuszczam zawsze jest to opóżnienie ( noc a więc bezruch), czy to oznacza, że pod koniec każdego tyg. zmuszony będę przyśpieszać czas bo nazbieram całkiem spore opóżnienie ?.A po miesiącu (-ach), to już będzie pewnie w minutach? .

Posiadaczy seiko proszę o podzilenie się doświadczeniami za które z góry serdecznie dziękuję.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek_ad73

Nie zawsze jest to spóźnianie, moja piątka przyspiesza ok 40 sek. na tydzień, zegarek brata (też piątka) również przyspiesza. A regulacja automata Seiko 5 raz na tydzień jest powszechną praktyką. No chyba że komuś nie zależy na dokładnym pomiarze czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czubaka

Cóż......taki urok zegarków mechanicznych. (moja "5" gubi ok. 10 sek. na dobę)

Jeśli faktycznie potrzebujesz dokładnego czasomierza, to pozostań przy zegarkach kwarcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko piątka mojego ojca "robi" ok 10-15 sek na dobę do przodu i myślę że to dobry wynik , ale zawsze można pomarudzić zegarmistrzowi o dokładniejszym chodzie.Ze swojego skromnego doświadczenia wiem że jeden powie że da się coś zrobić a inny że nie.

Co do opóznień o których piszesz to ja posiadam kilka mechanicznych zegarków i wszyskie idą do przodu ok 15 sek na dobę

Z tego co piszesz to regulowanie raz w tygodniu to dla Ciebie problem więc może lepiej zostać przy kwarcu??? :cry:

Ale bardzo namawiam na zegrek mechaniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez specjalnego problemu wyregulowałem moją piątkę do poziomu ok. +/- 4 sek/dobę. W efekcie tygodniowa odchyłka mieści się w 10 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dester*

pawelll, jesteś zegarmistrzem :D. Na automatika się już nastawiłem ale duża niedokładność jest minusem o ile taki przypadek zachodzi, zegarek jednak mierzy czas . Jestem z tego samego miasta więc jeśli wyregulowałbyś mój potencjalny nabytek na podobnym poziomie, jeżeli będzie to potrzebne, będzie git.

 

Druga sprawa, trochę czytałem wątków na tym forum o automatyku, poza regulowaniem czasu poruszany była sprawa przeglądów i konserwacji, jak często trzeba to czynić bo wiem ile dobry zegarmistrz teraz bierze za samą tylko wymianę baterii .. :) .

 

W tissot kwarcu zmieniam baterię raz na 4 lata i nic więcej nie robię . Mam go już 10 lat, we wrześniu będzie okrągła rocznica i sprawuje się tak jak na początku , nie naraził mnie na żadne znaczące koszty, przegląd tylko gdy wysiądzie bateria a to zdarza się dość rzadko, odwiedzam wtedy pana Dolińskiego, sprzedał mi go jeszcze ojciec, teraz już baterię wymienił syn :) .

 

Zegarek może przyśpieszać , byleby nie spóżniał, więc to co napisaliście zabrzmiało zachęcająco.

 

Wrócę jeszcze wspomnieniami kiedy pierwszy raz poszedłem na Uniwesytecką, wtedy pan Doliński pokazał mi kolekcję zegarków jakie posiadał, demonstrował okazy wzbudzając we mnie zachwyt . To wtedy dotknąłem pierwszą omegę dowiedziawszy się, że jest tak dokładna, że w ciągu miesiąca może być różnica w pomiarze czasu rzędu jednej sekundy. Łatwo wtedy obliczyć, że w ciągu roku to tylko ok. 6 sek. bo 2 razy przesuwamy wskazówki, wynik fenomennalny, precyzja ..no i to piękno (jeden z modeli od którego trudno oderwać wzrok :

http://www.omegawatches.com/index.php?id=3...&no_cache=1 ).

 

Automatik seiko mnie zainspirował więc dlatego interesowały mnie opinie posiadaczy tych cacek .

 

Stylistyka 5-ek jest niewyszukana chodż i tu można znależć coś co przypomina dobrą klasykę, bez awangardy, oczywiście to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje, pokażę tylko seiko (kwarc :)) który czaruje mnie swoim subtelnym pięknem ..

 

http://naramkove-hodinky.cz/img/hodinky/8536-v.jpg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eleventh
To wtedy dotknąłem pierwszą omegę dowiedziawszy się, że jest tak dokładna, że w ciągu miesiąca może być różnica w pomiarze czasu rzędu jednej sekundy.

 

To chyba kwarcowa Omega była?

 

Jak czytam co piszesz to myślę że najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie zakup kwarcowego zegarka.

Mechanik może Cię frustrować...

To nie jest praktyczny zakup w żadnym względzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stylistyka 5-ek jest niewyszukana chodż i tu można znależć coś co przypomina dobrą klasykę, bez awangardy, oczywiście to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje, pokażę tylko seiko (kwarc :D) który czaruje mnie swoim subtelnym pięknem ..

 

http://naramkove-hodinky.cz/img/hodinky/8536-v.jpg

 

pozdrawiam

 

Taki wzór SEIKO widziałem dzisiaj na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iceman

 

Stylistyka 5-ek jest niewyszukana chodż i tu można znależć coś co przypomina dobrą klasykę, bez awangardy, oczywiście to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje, pokażę tylko seiko (kwarc :D) który czaruje mnie swoim subtelnym pięknem ..

 

http://naramkove-hodinky.cz/img/hodinky/8536-v.jpg

 

pozdrawiam

 

Taki wzór SEIKO widziałem dzisiaj na allegro.

To seiko snt005,jest on dośc często na allegro cena,przedział 300-400 złotych.

Ewentualnie bez problemu do kupienia na ebay-u u kolegów z singapuru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Riccardo

Moj 3-tyg Seiko 5 robi dziennie 3-4 sek, odkladany na noc 12tka do gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.