Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piter1

Doxa vs Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam kupić zegarek, w oko wpadły mi dwa i nie wiem na który się zdecydować. Która firma jest pewniejsza, bardziej niezawodna? Jeżeli są porównywalne to kierować się tylko aspektem wizualnym?

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-doxa-trofeo-gent-287-10-101-60

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c034.417.38.057.00.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oba kwarce, oba chrono, a więc żaden dla mnie ;-) No, ale to Ty masz nosić, a jak się podobają, to brać. Gdybym musiał ograniczyć się do takiego wyboru, to z mojej perspektywy Doxa, bo rzadziej spotykana :-)

Jak już musi być to chrono, to może coś z zupełnie innej beczki i z "duszą" - Xicorr F125 :-) Fajny zegarek, z ciekawie rozwiązaną rezerwą chodu, wprost nawiązującą do wskaźników we Fiacie 125p. Ew. coś z Chrono od Gerlacha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się opis werku Certiny:

 

"Mechanizm: kwarcowy

Zegarek zasilany za pomocą impulsu elektrycznego z baterii, który przekazywany jest do drgającego kryształu kwarcu.  Powermatic 80"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też mnie to ubawiło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.