Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elmiro

Naprawa datownika CERTINA DS PODIUM VJ7750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postaram się jasno nakreślić o co mi chodzi.

 

Poszukuję kogoś z kwalifikacjami do naprawy datownika w zegarku Certina DS PODIUM CHRONOMETER VALJOUX 7750.

Przez nie uwagę lub swoją głupotę, jakiś czas temu w pracy o 2-giej w nocy zauważyłem, że nie przeskoczyła mi data,

więc bardzo się wkurzyłem i sam ją przestawiłem z 1-jki na 2-jkę ale zapomniałem przestawić dnia tygodnia z FRI na SAT,

no i już od tamtej pory zegarek samoczynnie przestawia datę i dzień tygodnia z tym, że dzień tygodnia przerzuca między godziną 11-stą a 12-stą w południe a okienko z datą przesuwa się między 23 a 24-tą w nocy.

Czyli różnica nastawienia między dniem tygodnia a datą wynosi dwanaście godzin.

 

Chciałbym to sprawnie, beż uszczerbku naprawić za w miarę nie wygórowaną cenę,

zegarek mogę po Nowym Roku wysłać w dowolne miejsce w kraju lub sam dostarczyć na terenie Warszawy i ościennych miejscowości.

Czytałem sporo o naprawach w serwisie Certiny i jednak mam wrażenie, że wolałbym go naprawić poza autoryzowanym serwisem tym bardziej,

że zegarek nie posiada gwarancji więc nic mnie z nim nie wiąże.

Druga sprawa to jest to, że noszę się z zamiarem sprzedaży tego zegara ponieważ jest on dla mnie bardzo nie czytelny a pracuję głównie na noce,

więc po co mi taki sikor, jak i tak prawie nic na nim w nocy nie widać.  Dołożę ze dwa tysiaki i kupię coś z czego będę miał lepszy pożytek i większą frajdę.

Dla tegoż cena też gra rolę w tym przypadku bo, jak czytałem na tym forum o cenach naprawy VJ7750 np w TimeDoctor za taką usługę żądają 1500 złotych

a zegarek jest warty 2tyś góra 2,4 tyś,  więc byłby to przerost formy nad treścią.

Miałem dowiedzieć się na Złotej w Warszawie ale tam też tanio nie będzie więc spróbuję najpierw na forum.

Zegarek kupiłem od kolegi z tutejszego forum z odbiorem osobistym w Warszawie i zostałem poinformowany o tym, że zegarek miał robiony serwis w Niemczech w 2015 roku,

więc autoryzowany serwis na milion% wymusiłby na mnie ponowny pełny serwis tego mechanizmu :-(

 

Jeżeli ktoś z kolegów jest w stanie mi pomóc to proszę o informacje co i, jak, gdzie, kiedy?

 

 

To jest taki sam zegarek, jak w linku:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/496_Certina_DS_Podium_Automatic_Chrono_Valjoux_C67471294266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanieś po prostu do normalnego zegarmistrza i powiedz o co ci chodzi.

z tego co piszesz można wywnioskować że koła są całe więc pozostaje dostać się do mechanizmu zmiany daty i to poprawic

 

normalny zegarmistrz nie powinien brać więcej niż 100zł (w teorii)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i za sugestię.

Zanim sam go gdzieś oddam to poczekam jeszcze troszkę może ktoś obeznany z tym mechanizmem zechce się nim zająć.

W mojej miejscowości był i jest jeden zegarmistrz od ponad 40-stu lat (ten sam) kilka lat temu dołączył do niego jego syn.

Korzystałem z ich usług tylko w celu wymiany baterii i skracania bransolety i to wszystko.

Ostatnio moja córka kupiła sobie, jakąś w miarę ładną podróbkę z AliExpress za 300 pln i odkleiło jej się kilka indeksów na tarczy i zaniosła ten zegarek właśnie

do tego zegarmistrza w Sulejówku, zegarek a raczej tarcza nadaje się do śmietnika, wszędzie ślady kleju i porysowane szkiełko.

Córka na zegarkach się za bardzo nie zna (tylko na markach zegarków)  ale od razu po odbiorze z naprawy przyszła mi pokazać co jej zrobił z zegarkiem.

Dlatego obawiam się o los cyferblatu i wskazówek w mojej Certinie bo szkła to to chyba raczej nie dałby rady zniszczyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.