Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bronek555

Bronek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lat 44 i pochodzę z Dolnego Śląska . Mieszkam z dwiema fajnymi dziewczynami , uroczą żonką i dorodną córą .

Moją pasją a właściwie już chorobą są zegarki mechaniczne , tylko mechaniczne . Zegarki kwarcowe , LCD traktuje jako sposób na zarabianie pieniążków . Do niedawna polowałem na " sieczkę " zegarkową teraz już jak by się trochę ukierunkowałem i większą wagę przywiązuje do zegarków które coś w sobie mają , nie koniecznie nazwę .

Ze zbieraniny zegarków co jakiś czas wybieram zegarek ( nawet całkowicie zniszczony ) i zadowoleniem poddaje go całkowitej renowacji , począwszy od ręcznego usuwania starej powłoki , pokrywania koperty , wskazówek czy koronek chromem lub najczęściej złotem ok . 10 mikronów . Tarczy niestety nie potrafię sam odnawiać więc wysyłam w świat i po jakimś czasie cieszę się z nowym , ślicznie odnowionym cyferblatem . Jeżeli zegarek posiada verk naprawdę przecudnej urody szkle denko aby to precyzyjne cudo było widoczne przez cały czas a nie tylko podczas przeglądu u zegarmistrza ( mam nadzieje że to nie profanacja )

To chyba wszystko o mnie , mam nadzieje że forum zostanie w niedalekiej przyszłości rozbudowane o możliwość wstawiania fotek , choćby do 20 KB i klubowicze będą mogli chwalić się swoimi cudeńkami .

Bronek


Bronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZETES

Witam(y) na forum. Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba.

Wielokrotnie pisałem, że wstawianie zdjęć w postach jest utrudnione. Niestety, bez odzewu. Żeby wstawić zdjęcie, musisz założyć sobie stronę na jakimś serwerze. Umieszczasz na niej zdjęcia, a potem korzystając z polecenia "" i już zdjęcie jest dostępne. Proste, co nie? :twisted: Pewnie dlatego tyle tutaj obrazków :-)

Jeśli chodzi o zegarki, to Twój sposób kojarzy mi się z optycznym tuning'iem samochodów. Niby fajnie wygląda, ale przerobienie w ten sposób np.: Mercedesa W115 lub W123, to zbrodnia :shock:

W swoich zegarkach pozwalam sobie na wymianę szkiełka, ewentualnie wymianę koronki i, z ciężkim sercem, renowację koperty. Jednak o gustach podobno się nie dyskutuje.

Pozdrawiam, życząc pozytywnych wrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Bronku - teraz juz oficjalnie :)

Widze, że udało sie napisać post i chyba z lekką pomocą Władka :) umiejscowić go tam gdzie trzeba.

Cóż można powiedzieć - jestesmy rówieśnikami tyle, że ja w "dorobku" mam jedną córkę więcej :wink:

Mam nadzieję - jak juz pisałem wcześniej, że pozostaniesz na dłużej na forum, bo właściwie to zaczyna się dopiero rozkręcać, a początki bywają trudne.

 

Jeżeli chodzi o moje podejście do zegarków, to skłaniam się do poglądu Sebastiana - może dlatego, że "nie dłubie" w nich zawzięcie.

Jeżeli chodzi o zegary... a to juz zupełnie inna sprawa.

Najogólniej można powiedzieć - mają podobać sie mnie :twisted: .

Mechanizmy najlepiej do pełnej sprawności i max oryginał. Reszta, czyli wystrój i skrzynki/obudowy..... cóż - czasami pieczołowita konserwacja, ale bywa i tak, że nowa konstrukcja - po swojemu.

Oczywiście można w takich sytuacjach zrobić badziewie.... ale z drugiej strony dlaczego uważać, że "dobry gust" mieli tylko starzy mistrzowie ? :shock:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam(y) na forum. Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba.

Wielokrotnie pisałem, że wstawianie zdjęć w postach jest utrudnione. Niestety, bez odzewu. Żeby wstawić zdjęcie, musisz założyć sobie stronę na jakimś serwerze. Umieszczasz na niej zdjęcia, a potem korzystając z polecenia "" i już zdjęcie jest dostępne. Proste, co nie? :twisted: Pewnie dlatego tyle tutaj obrazków :-)

Jeśli chodzi o zegarki, to Twój sposób kojarzy mi się z optycznym tuning'iem samochodów. Niby fajnie wygląda, ale przerobienie w ten sposób np.: Mercedesa W115 lub W123, to zbrodnia :shock:

W swoich zegarkach pozwalam sobie na wymianę szkiełka, ewentualnie wymianę koronki i, z ciężkim sercem, renowację koperty. Jednak o gustach podobno się nie dyskutuje.

Pozdrawiam, życząc pozytywnych wrażeń.

 

Z tym tiuningiem zegarków to chyba faktycznie masz racje w swoim opisie o mnie dodałem że jestem handlowcem i moja" miłość " do zegarków miesza się z komercyjnym podejściem do tematu .

Ale sam chyba przyznasz że poprawianie urody samochodu służy jakiemuś celowi czyli po prostu do poprawienia urody , w moim przypadku jest to tylko wstawienie oszklenia w deklu i to tylko w zegarku który naprawde posiada piękny verk . Na rynku Polskim nie znajdziesz zegarka w dobrym stanie ani z " dobrą " nazwą . Jak już coś znajdziesz wartego renowacji i w miarę przyzwoitej cenie wtedy zdjęcie powłoki jest już niestety koniecznością , pozłocenie również . Tarcze odszukane u zegarmistrzów nie leżą z reguły poukładane i popakowane , są pocierane i pogięte . Remont i składanie z kilku podobnych modeli jest niestety koniecznością .

Tak odnowione zegarki osiągają naprawdę dobre ceny zarówno na Polskich jak i światowych aukcjach i zdecydowanie bardziej podobają się zarówno Polskim jak i np . Niemieckim pasjonatom .

Polski rynek niestety przez ostatnie 60 lat nie miał dużego dostępu do zegarków , rynek się nie nasycił i zegarki zostały maksymalnie wyeksploatowane . Zresztą nie docierały do nas urodziwe zegarki , uroda równa się automatycznie wyższa cena a to nie było na ówczesną kieszeń Polaka . Resztę zniszczeń na rynku dopełnili zbieracze kopert w kolorze " żółtym " którzy dawali LCDeka ( dzisiaj cena hurtowa 1,4 zł ) za np . glashutte czy poljoty , koperty skończyły w kwasie a mechanizmy jeśli miały szczęście trafiały do wyrobów z pleksi . Reasumując , odnawianie jest niestety koniecznością , houłk takie jest moje zdanie z którym nie koniecznie musita się zgadzać .

Jak wpisać się pod tematem i nie wstawiać cytatu drodzy koledzy , bo już mogę do Was tak mówić , tak ?? :wink:

Bronek

Ps . Moge oponentom podesłać fotke przeszklonego dekla w " atlantyku "

CUDO ZAPRAWDE POWIADAM WAM !!!!

A może ktoś z kolegów ma jakieś miejsce na swojej stronce ??

Córka powiada że na blogu można wstawiać fotki , czy ktoś z was coś wie więcej na ten temat ??


Bronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bornek

Jak odpisać nie wstawiając cytatu ?

Na górze masz dwa "klawisze" nowy temat i odpowiedz

Klikasz w odpowiedz i już masz bez cytatu - czyste okno.

Drugi sposób to klikniecie w "cytuj" a potem wykasowanie cytatu - co wygodniej. Żeby nie machać klawiszami możesz przy kasowaniu użyć Ctrl+A ( zaznaczenie całości) a potem wcisnąć Delete.

 

No to jedną sprawę mamy chyba z głowy :wink:

 

Co do polskiego rynku zegarków , to się chyba nie zgadzam. Jest tego jeszcze sporo w bdb stanie. Tyle, że to nie widzi światła dziennego.

Gdzie to jest ? a było swojego czasu .... i chyba nadal jeszcze cos z tej tradycji zostało pojecie "zegarka komunijnego"

Różne to były zegarki - myślę, że przeważnie radzieckie , ale zapewniam - nie tylko :). Są przeważnie w bdb stanie mechanicznym. Jednak jako pamiątki pochowane są głęboko. Przyjdzie jednak czas, że wysypią sie na rynek - taka kolej ludkiego losu .

 

A co do poprawiania urody....hmmmm

Zaobserwowałem coś takiego: 95 % takich poprawień to straszny kicz :twisted:

W momencie kiedy to sie robi wydaje sie piękne. Wspomniałeś o samochodach - ech te sportowe syrenki, trabanty ze spojlerami , 4 dołożone 100W halogeny na prądnicy 300W :twisted: ... to wszystko poprawa urody.

 

Jest te 5% rzeczy zrobionych dobrze.... ale to naprawdę nie jest łatwe.

Ktoś, kto to robi musi przewyższyć swoimi możliwościami techniczno-wykonawczymi poziom techniczny producenta, lub conajmniej mu dorównać.

Jeżeli to osiągnąłeś - tylko pogratulować.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no Mariusz z tą syrenką to lekka przesada , daj mi adres pod który mam puścić fotki to pokaże Ci " syrenkę " po remoncie . Sam oceń efekty , zegarek kupiłem za 10 zł więc możesz się domyśleć w jakim był stanie ...

Bronek


Bronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem przecież, że tak robisz :) napisałem, ze tak wygląda 95% poprawek.

Jeżeli osiagnąłeś te 5% DOBREJ ROBOTY TO GRATULUJĘ. Nie mam podstaw do niewierzenia Ci.

Ja w swoich próbach sam nie jestem pewien czy kicz robię czy "uczciwą robotę", ale póki co nie moge powiedzieć, że coś uzyskało taką formę jaką bym chciał - są jeszcze jakies poprawki, więc nie będę szerzej tego prezentował

Tyle, że ja póki co mechanizmów nie poprawiam.... ale już mnie bierze ochota :twisted: a bardziej bwię sie wystrojem .

Mechanizmy robie na oryginał i tyle.

Co do wystroju - mam swoje patenty na uzyskanie pewnych efektów.

Trochę "sztuka cierpi" bo pozwalam sobie na uzycie "niekonwencjonalnych" maszyn i metoed, ale za to efekty są całkiem ciekawe :wink:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZETES
...Moge oponentom podesłać fotke przeszklonego dekla w " atlantyku "...

Aż się boję, ale poproszę. Adres podeślę na priv (prywatna wiadomość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot i znowu mam problem , jak tam sie kurcze wstawia fotki ???


Bronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... coś namieszałem chyba z tymi fotkami , pewnie za duża rozdzielczość pozioma ( 640 pix ) pewnie też nie wstawiłem ich tam gdzie trzeba .

Jakaś dobra dusza jak widzę przeniosła je na miejsce gdzie powinny być , dzięki Ci za to dobry człowieku .

Nie umie jeszcze serfować po forum i pewnie jeszcze nie raz coś tam pomieszam .


Bronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co :) wszystko fajnie, tylko robi sie niezły rozjazd :) ( i co mam powiedziec ? a nie mówiłem) Nawet format strony sie rozleciał :evil:

Przenieśmy sie z tą rozmową do KLUBU - pls :wink:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZETES
Wiecie co :) wszystko fajnie, tylko robi sie niezły rozjazd :) ( i co mam powiedziec ? a nie mówiłem) Nawet format strony sie rozleciał :evil:

Przenieśmy sie z tą rozmową do KLUBU - pls :wink:

Racja. W ogóle powinniśmy umówić się tak, że w "Przedstawiamy się" piszemy tylko o sobie, a w razie jakiegoś pytania lecimy do Klubu i tam kontynuujemy interesujący nas temat.

Bronek, dzięki za zdjęcia. Reszta w Klubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... coś namieszałem chyba z tymi fotkami , pewnie za duża rozdzielczość pozioma ( 640 pix ) pewnie też nie wstawiłem ich tam gdzie trzeba .

Jakaś dobra dusza jak widzę przeniosła je na miejsce gdzie powinny być , dzięki Ci za to dobry człowieku .

Nie umie jeszcze serfować po forum i pewnie jeszcze nie raz coś tam pomieszam .

Fotki usuwam ze strony przedstawiamy się .


Bronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.