Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mariusz

Użytkownik
 • Content Count

  2206
 • Joined

 • Days Won

  1

Mariusz last won the day on December 31 2012

Mariusz had the most liked content!

Community Reputation

107 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1142 profile views
 1. Nie pamiętam czy widziałem - na pewno nie zapamiętałem. Mnie te zegary się wyjątkowo nie podobają. Te "90 stopni" to z kolejności wykonywania. Najpierw masz pucek "eliptyczny" z bokiem prostym/równym - bok do podstawy ma mieć 90 stopni - wtedy frezy kształtowe z łożyskiem mają się o co równo opierać . Myślę, że lepiej z klejonki to robić
 2. Co jest trudne ? Narysowanie elipsy ? Wycięcie wyrzynarką z lekkim nadmiarem ? Doszlifowanie precyzyjnie na stole z krążkiem ściernym ? ( bok pod kątem 90 stopni ) Potem przystawiasz do tego frezarkę z frezem kształtowym i łożyskiem oporowym na dole i jedziesz - nie ma filozofii. Zbiera to co zbędne. Na raz tego nie zrobisz - trzeba trochę pokombinować, by wyszedł akurat taki kształt. Nie chcesz pokazać podstawy od spodu ?
 3. POKAŻ SPÓD konstrukcję podstawy chcę zobaczyć. Lita deska, klejonka ? Pod politurą to jest słabo widoczne. Musisz mieć odpowiedni materiał na zrobienie tego, tzn "pucek" który będziesz obrabiał. Wycięcie "elipsy" to nie problem, a frezowanie kształtowymi frezami jeszcze mniejszy.
 4. Myślisz, że oni to na CNC robili ? Nie pamiętam jak podstawa wygląda... możesz zdjęcie ? Tzn od dołu żeby była pokazana Rozróżnisz co to drewno ... buk ?
 5. Zasilanie fotwoltaiczne będzie ? Mechanizm zostawić, tylko przetwornice do akku wsadzić. Wygląda na to, że miejsca w środku jest aż za dużo
 6. Zostało kilka elementów z Rescha ... może nawet sporo. To by już trzeba z suwmiarką sprawdzić. Tylko idea precyzji ( nawet po uproszczeniu mechanizmu ) chyba lekko zginęła. To nie oznacza, że jest zły.
 7. Wydaje się, że ten wieszak nie jest od tej skrzyni - jakby dopasować linie boczne/górne to otwory śrub wychodzą wg mnie w niepasujących miejscach do tego co widać. Do tego "konflikt" gongów . Krótka kotwica, brak mostka nad osią minutową, wieszak w kształcie trapezu ? Wymiary zewnętrzne płyt ? Z idei mechanizmu Rescha ma raczej niewiele - wg mnie.
 8. Chodzi CI o wieszak ? Wymiary i kształt zewnętrzny jest dokładnie taki jak płyty mechanizmu . W środku wycięty prostokąt i to by trzeba pomierzyć - nie pamiętam wymiarów .
 9. Mariusz

  NN Wieden

  No to wychodzi na to , że najbardziej prawdopodobne ( wg mnie ), że to Gronemann. Nie ma drążka kotwicy, więc trudno o zwiększenie prawdopodobieństwa .
 10. Mariusz

  NN Wieden

  Dzięki Krzysztof Niestety prawdopodobnie i tak nie zapamiętam - nie zapisuje mi się już trwale, a z tego co było zapominam coraz więcej .
 11. Mariusz

  NN Wieden

  Mnie się wydaje, że widać półmostek od koła przekładni wskazań. . Mostek "nad minutową osią" jest do separowania godzinowego koła, którego tuleja łożyskująca siedzi na tulei mostka, a nie bezpośrednio na tulei z ćwiertnikiem. Więc nie użyłbym określenia "mostka nad przekładnią wskazań", a jak napisałem powyżej - nad osią minutową, choć to nie oznacza, że to pierwsze określenie jest nieprawdziwe. Ponieważ tuleja mostka raczej była długa, by się nie paczyło ( trzymało liniowość ) używali mostka, a nie półmostka - tak sobie tłumaczę - nie wiem czy słusznie. EDIT Tu półmostek od koła zmianowego i mostek ... klik i wszystko jasne .
 12. Mariusz

  NN Wieden

  Janku - to miniatura ? Bez mostka w przekładni wskazań ( nad minutową ) ?
 13. Polerownik do śrub bez śruby ściągającej ? hmmm - chyba nie pamiętam ... może to tylko starość daje się u mnie we znaki . EDIT Chyba sobie przypomniałem o czym mówisz - tulejki wkładane w tulejkę stalową , która ma ściągacz
 14. Wiesz - wszystko fajnie, tylko wydaje mi się, że mosiężne tulejki nie są do chwytania wierteł a elementów, które trzeba chwycić " delikatnie ". Wyglądają na tulejki od polerownika... A może są tylko mosiądzowane ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.