Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mariusz

Użytkownik
 • Content Count

  2,182
 • Joined

 • Days Won

  1

Mariusz last won the day on December 31 2012

Mariusz had the most liked content!

Community Reputation

91 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

798 profile views
 1. Wg mnie ładnie to wygląda Zobaczymy zegar w całości ?
 2. Ale to nie sprężyna a wagowy. Trochę okaleczony - płyta cięta, ktoś zrobił rewizję do wychwytu. Cena dobra, soczewka wahadła obca, brak wagi i wskazówki do wymiany. Ale na części super.
 3. Nie wiem, czy wszystkie - może początkowe nie, ale ten miał Przy otworach od górnych słupków wieszaka masz otwory gwintowane na dokręcenie blokady.
 4. 14,5 to standard. Jak zwykle brakuje blokady wieszaka Wieszak ma, czy tylko to co na zdjęciach ? Tak czy inaczej - bardzo fajny
 5. Nie widać na jakie wangi wchodzą - masz coś na Boleya z "podwójnym płaskim" ( ale nie trójkąt ) ?
 6. Mogę, ale to bez sensu Wejdź w wyszukiwarkę i poszukaj zakładu, który fazuje szkło gdzieś w okolicy Twojego zamieszkania. W tej chwili każdy mało leniwy szklarz oferuje usługi fazowania ... robiąc za pośrednika. Jeżeli jest pazerny to są drogie - kosztuje nie usługa , a pośrednictwo.
 7. 25 zł sztuka ( jeżeli dobrze pamiętam ) płaciłem ... a może 20 zł ? Na wymiar i ustawiana szerokość fazowania. Oczywiście mowa o "prostokącie", bo w wypadku okręgu bardzo się ceny zmieniają .
 8. Aaaa taka drobnostka, która w moim zakończyła się dorabianiem koła
 9. Fajny. Gratuluję trafienia Numeru nie widać Wg mnie warto zwrócić uwagę na zapadkę koła sprężyny. Jakoś dziwnie blokuje koło i zaraz może mieć ochotę wyciąć kilka zębów . Nie powinna chwytać o ząb niżej ? Pomijam taki detal, że sprężyna zapadki - tak na oko - nie opiera się o kołek oporowy ...
 10. Tak na oko ze zdjęć, które zamieściłeś wydaje się, że w kole wychwytowym masz poodginane końcówki zębów ( przedostatnie zdjęcie, które zamieściłeś ) Jeżeli zegar ma dobrze działać mają być proste i RÓWNE. Ustawianie palet nic nie da, bo w praktyce zęby mają różne wysokości.
 11. Mariusz

  Składak GB

  To nie Becker, ale oryginał - porcelana dwudzielna: Nawet pasowałoby do sekundnika.
 12. Mariusz

  Składak GB

  Tzn w roczniakach Beckera z przełomu wieków były Junghansowate ? Resch w "anglikach" z XIX w. też używał junghansowatych ? Wskazówki powinny pasować wg mnie do ogólnego wystroju/formy zegara. Do prostych linii skrzynki w miarę proste linie wskazówek - to wszystko.
 13. Mariusz

  Składak GB

  Najlepiej oryginalne, Beckerowskie , tylko z późnego okresu międzywojennego, pasujące do tej skrzyni. Wejdź do wątku i zobacz które by pasowały do prostej skrzyni. Dodatkowo powinny się podobać Tobie. Poszukać w necie - pewnie są, lub będą do kupienia. Sugerowałbym, by na wszelki wypadek zapytać kolegów ( którzy Beckerem się zajmują ) o trafność wyboru. I zrobić to PRZED ZAKUPEM.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.