Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ALAMO

Jak włożyć koronkę - Poljot 23j auto kal. 2606

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ALAMO

Chłopaki, mam pewien "malutki" problem techniczny.

Czyściłem swojego Poljota. Do zwalniania koronki jest mały przycisk pomiędzy dwiema śrubkami. Ale jak ją włożyć z powrotem ...? Przycisk zachowuje się, jakby nie działał wogóle... Koronka blokuje się w pozycji do ustawiania godziny, i finito...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzc-1985

Spadła Ci beczułka ! i ot wszystko !!

 

to sposób kolegi sose

 

sposób :

wyjąc werk zdemontowac wskazówki i tarcze (modlić sie żeby nie było kalendarza Smile ), odkręcic koronke od wałka i włozyc prawidłowo sam wałek zamontowac tarcze i wskazówki włozyc w koperte i dopiero teraz wkręcic koronke , znowu modlic się żeby nie tzreba było poprawiac i wyjmowac ponownie Smile pozdrawiam Smile

 

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

pozdrawiam

 

musisz brać sie za rozkręcanie lub do zegarmistrza jak nie masz wprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzc-1985

Komornik12 ty to jesteś 24h na dobę na forum :wink: :wink: :wink: :wink:

 

G.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge potwierdzic ze sposob kolegi Sose jest jak najbardziej odpowiedni dla amatora ja dotychczas raz bylem zmuszony sie do niego zastosowac(u mnie akurat w Slavie na szczescie chyba dla mnie bez datownika) i udalo mi sie :)

Wiec smialo probuj :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Spadła Ci beczułka ! i ot wszystko !!

 

to sposób kolegi sose

 

sposób :

wyjąc werk zdemontowac wskazówki i tarcze (modlić sie żeby nie było kalendarza Smile ), odkręcic koronke od wałka i włozyc prawidłowo sam wałek zamontowac tarcze i wskazówki włozyc w koperte i dopiero teraz wkręcic koronke , znowu modlic się żeby nie tzreba było poprawiac i wyjmowac ponownie Smile pozdrawiam Smile

 

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

pozdrawiam

 

musisz brać sie za rozkręcanie lub do zegarmistrza jak nie masz wprawy

 

Kurcze :-/

W jaki sposób jest zabezpieczona beczułka w takim mechaniźmie zwalniającym ? Przy klasycznej blokadzie na śrobkę sprawa jasna - NIE KRĘCIĆ ZA DUŻO! ;-) Ale tutaj ... ? Przecież bolec sie po prostu wciska... Nie można go wcisnąć mniej, albo mocniej... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

masz racje z tymże ta usterka tworzy się z reguły nie z chwilą wyjęcia wałeczka a dopiero wtedy kiedy na siłe usiłujesz spowrotem włozyc wałek , zwróć uwage iż część która wchodzi w beczułke ma przekrój kwadratowy i wystarczy na siłe włożyc w nie prawidłowym połozeniu i klops - beczułka zeskakuje, na przyszłośc wkładaj wałek delikatnie, lekko przekręcajac koronke aż do prawidłowego połozenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
masz racje z tymże ta usterka tworzy się z reguły nie z chwilą wyjęcia wałeczka a dopiero wtedy kiedy na siłe usiłujesz spowrotem włozyc wałek , zwróć uwage iż część która wchodzi w beczułke ma przekrój kwadratowy i wystarczy na siłe włożyc w nie prawidłowym połozeniu i klops - beczułka zeskakuje, na przyszłośc wkładaj wałek delikatnie, lekko przekręcajac koronke aż do prawidłowego połozenia :P

 

Kurcze, nie rozbierałem całości, bo wolałem nie kombinować późniejszego ustawiania tarczy datownika, tak że nie widziałem co tam się dzieje... Chyba jak na początki hobby - wybrałem sobie TROSZKĘ za skomplikowany werk ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO

Tak wogule to nie zaczynaj przygody z naprawami od zegarków. Będzie Ci coś nie wychodzić i będziesz się wkurzał lub za przeproszeniem spieprzysz sprawę. Radzę Ci zacząć od budzików. Najlepiej to wystartować od jantara czy Sevaniego, bo nie ma tam większych problemów. Mozes się poltikami bawić, ale możesz mieć problem z tępą ośka balansu i jego łożyskami :P

 

Powodzenia!

 

Dzięki za rady panowie :-D

Ja chcę się tego nauczyć na potrzeby, że tak powiem, domowe :-) Mam w tej chwili 20 zegarków, i nie jest to moje ostatnie słowo. Ich serwisowanie zaczyna być finansowo odczuwalne, a do tego - grzebanie w takich rzeczach doskonale mnie odpręża :-) Jestem starym modelarzem, wiec probem operowania narzędziami mam całkiem nieźle opanowany, łapy mi się jeszcze ;-) nie trzęsą, więc - co mi szkodzi, tym bardziej że pacjenci to wydatek rzędu 10 zł, a ciężko zepsuć coś tak, żeby fachowiec tego nie naprawił później... :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.