Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość kosmea

Proszę o informacje na temat mojego zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kosmea

Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem forum. Nie mam wiedzy na temat zegarów a chciałbym się dowiedzieć coś na temat mojego nowego zakupu. Nie ukrywam, że głównie w tym celu zalogowałem się na forum.

Kilka dni temu kupiłem prosty zegar skrzynkowy w sklepie ze starymi meblami sprowadzanymi z Holandii. Zegar ma prostą skrzynkę i jest kwadransowcem. Nie widać na nim żadnej sygnaturki. Wewnątrz skrzynki, po prawej stronie na wysokości wahadła znajduje się natomiast metalowe kółeczko w kolorze złotym z napisem sillence carillon. To jedyne informacje, które udało mi się zauważyć. Postaram się pokazać zdjęcie. Bardzo Was proszę, czy moglibyście mi powiedzieć markę tego zegara, przyblizony rok produkcji oraz informacje, które uda Wam się ustalić? Będę bardzo wdzięczny za podsc02835rg2.jpg

moc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beo

Ładny. Porcelanowa tarcza? Jeszcze takiego nie widziałem.

Bez zdjęć mechanizmu trudno cokolwiek powiedzieć.

Jestem ciekaw ile kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmea

Hej beo. Dzięki serdeczne za odzew. Już zacząłem wątpić w chęć pomocy.

Otóż cena zegara wynosiła 470zł. Z tego co wiem to sprzedawca przed sprzedażą oddał zegar do zegarmistrza na przegląd. Sądzę, że konsultował się z nim w sprawie ceny, także pewnie to nie jest jakiś markowy oryginał skoro za taką cenę go kupiłem. Zaciekawiłeś mnie tą rarczą więc sprawdziłem, opukałem, pogłaskałem a moja żona powiedziała, że to porcelana choć ja się nie znam, w każdym razie nie jest to metal. beo bardzo proszę wytłumacz mi jak dostać się do wnętrza zegara by móc zrobić zdjęcie mechanizmu oraz na jakie fragmenty zwrócić uwagę by szukać tam jakiegoś znaku charakterystycznego. Nic więcej narazie nie umiem powiedzieć. Mogę spróbowac dokładniej sfotografować zegar, mechanizm, itede. ale proszę o wskazówki jak do tego się zabrać. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za zainteresowanie. Mam nadzieję, że uda się komuś coś powiedzieć na temat tego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beo

Musimy w takim razie pogadać na gg bo to skomplikowane. Mój numer to:

6791830 jak chcesz to mogę ci podać numer telefonu ale jak kupiłeś taki zegar w dodatku kwadransowy to miałeś niezłego farta za te pieniądze wydaje mi się. Pierwszy raz takiego widzę a na allegro przewija sie dużo zegarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.