Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mimar8

Proszę o pomoc- temat ELGIN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mimar8

Witam znawców marki ELGIN!

 

Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o modelu, który jest pamiątką w mojej rodzinie od trzech pokoleń. Co prawda dotarłem do strony http://elginwatches.org/, ale z uwagi na to, iż jestem laikiem w tym temacie moja wiedza jest minimalna. Myślę, że zegarek jest w dobrym stanie, przez jakieś kilkadziesiąt lat nikt go nie konserwował i nie pucował, a wygląda jak nowy. Dorwała się do niego jednak jedna nieodpowiedzialna osoba i zgniotła szkiełko oraz zerwała sprężynę.

Główne pytanie brzmi: czy można kupić oraz gdzie szkiełko oraz sprężynę, kto może go doprowadzić do stanu używalności? (Okolice Piły i Poznania)

Jaka jest wartość kolekcjonerska tego zegarka. Oczywiście nie ma mowy o jego sprzedaży. Z góry dziękuje za informacje. MM

 

NR na mechaniźmie "23615139."

NR na kopercie "4873948"

 

post-0-0-23528900-1330707399.jpg

 

zegarek009le0.th.jpg

 

zegarek007xr5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny mechanizm! Zegarek został wyprodukaowny w 1920.roku. ma bardzo ładną tarczę, co znacznie podwyższa jego wartość. Po naprawieniu spodziewałbym się ceny około 250-400zł, ale to jest bardzo trudne do przewidzenia. czasem Elgin, wydawałoby się,mniej ciekawy sprzedaje się drogo, a czasem z pozoru super zegarek nie osiąga zawrotnych cen. Tak to już jest z amerykanskimi zegarkami w Polsce. Co do sprężyny, każdy dobry zegarmistrz sobie poradzi - żadna filozofia. martwi mnie tylko jedna rzecz - zerwanie sprężyny jest praktycznie niewykonalne - jest bardzo mocna,prędzej urwie się koronkę. Chyba że była mocno przerdzewiała. Sprężyna mogla być również pęknięta wcześniej...

Co do szkła - będzie problem. Trzeba dorobić - koszt z reguły jakieś 70-80 złotych (przynajmniej tu, gdzie mieszkam). Niestety nie mam pojecia, gdzie w Poznaniu znaleźc dobrego zegarmistrza. Ostatnio cieżko o takich :cry:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Podaj dokładny wymiar szkła.Mam zegarmistrza ktory ma bardzo duża ilosc antycznych oryginalnych szkieł do zegarków ze szkła nie z plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mimar8

Późno, ale tym bardziej serdecznie dziękuję za nadesłane odpowiedzi.

pozdrawiam- Mariusz

 

ps. średnica tarczy 37 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.