Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jan1900

Ładowanie Eco Drive

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto Odrobina słoneczka w trakcie dnia powinna rozwiązać problem naladowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

podepnę się pod temat… Właśnie sobie sprezentowałem pierwszego w życiu eco-drive'a (CA0797-84E). Zawsze mi się podobał, zasalałem 😉

 

I mam dwa pytania w kwestii "ładowania".

 

1. Te "kilka godzin na słońcu" raz na jakiś czas, żeby go naładować na dłużej - mieszkam w domu (w sensie - jednorodzinnym), jak siedzę i pracuję, to mogę położyć zegarek na parapecie od zewnątrz, na balkonie, gdzie od +/- 12:00 do zachodu jest pełne słońce (okno na południowy zachód). Pytanie brzmi: czy zegarek się za bardzo nie nagrzeje? Bo jednak jak się coś kładzie na parapecie, w pełnym słońcu, to bywa gorące, a w instrukcji piszą, żeby nie nagrzewać powyżej 60 stopni…

 

2. Czy jest duża różnica między ładowaniem "bezpośrednio" na słońcu (jak wyżej napisałem), a ładowaniem w podobnym świetle, ale przez szybę (…czyli na tym samym parapecie, ale od strony pokoju)?

 

Wybaczcie, proszę, jeśli to głupie pytania, ale pierwszy raz mam zegarek na światło 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nagrzeje się latem (w ciepły dzień wiosną i jesienią) i musisz odczekać chwilę zanim założysz na rękę.

Zegarkowi nic się nie stanie.

2. Jest spora różnica. Przez szybę będzie się ładował wolniej.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to, żeby odczekać, to bym pewnie wpadł 😉 - mnie tylko zaniepokoił ten fragment instrukcji, który mówił o granicy 60 stopni… Zwłaszcza, że mój nowy nabytek jest czarny, więc ciepło mocniej wchłania.

 

Dzięki za uspokojenie!

 

(Ale w takim razie, skoro jedno ładowanie przez 8 godzin w pełnym słońcu powinno starczyć na pół roku, to można go w ten sposób ładować raz na 4 miesiące na przykład, czyli ominąć okres od czerwca do sierpnia, kiedy są największe upały. Oczywiście poza tym i tak się go doładowuje w czasie noszenia czy jak leży w domu w świetle…)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Możesz założyć, że wystarczy go podładować 3-4 razy w roku.

Ja też zwykle omijam upały, bo nie lubię gdy się zegarki nagrzewają.

Niby nie szkodzi, ale jednak mi szkoda ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.