Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
G-szok

Prawie tysiąc słów o mnie - cześć :)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)


Cześć,

Jak przystało na nowego użytkownika, przedstawiam się i opowiem krótką historię o mnie  uwaga, może być nudno  

Generalnie zegarki fascynowały mnie pod względem wyglądu jak i fynkcjonalności od małego szkraba - 7-8 lat. Wtedy jednak zegarki były inne i w większości nawet proste chińskie konstrukcje kosztowały parę groszy. Tak więc ze względu na koszta aż do 2016 roku temat przepadł no bo skąd kasę a jak była to ważniejsze wydatki się pojawiały, po drodze zainteresowanie motoryzacją także zrobiło swoje i zainteresowanie zegarkami zaczęło wracać gdy znajomy pokazał mi Ukryte Aukcje na Ali i możliwości.

No więc okazało się, że można kupić podróbki tanich, średnich i drogich zegarków w cenach 50-150zł  zafascynowany nakupiłem trochę Chińszczyzny mając nadzieję, że będzie coś warte (nie liczyłem na cuda, ale jednak podróbka za ponad 100 powinna chociaż pokazać godzinę i wytrzymać na ręce z rok 😁) a że trzeba było gdzieś to trzymać to dostałem pierwsze pudełko. Teraz wszyscy którzy mają zegraki za tysiące załamią głowę i uderzą nią w coś stabilnego niedaleko nich, no cóż, taka jest prawda i może moje doświadczenie odciągnie innych od tego 😄  

No więc z powyższych większość to był dramat ... jak można było się spodziewać. Muszę przyznać, że dobrą robotę zrobiły tylko z 3 zegarkami które służyły mi trochę dłużej, reszta zazwyczaj szybko kończyła swój żywot przez odpadanie farby, wypadające koronki, odpadające wskazówki, opóźnienia pokazywania czasu, rozwarstwiające się paski itd.

1.jpg

W 2019 roku wpadł jakiś pierwszy budżet który pozwolił myśleć o zakupie zegarka w oryginale który od zawsze mi się podobał (i którego podróbkę nosiłem już jakiś czas) - MVMT Chrono Gunmetal z paskiem Sandstone 45mm. Tak tak wiem gdzie zegarki MVMT powinny lądować, jednak bardzo go lubię i koniec 😅 Zanim jednak kliknąłem zakup na ich stronie i wydałem prawie 700zł, pomyślałem, ze może ktoś ma taki i chciałby sprzedać używany, zacząłem szukać w internecie i znalazłem używkę z dwoma paskami, pudełkiem i futerałem ochronnym za 160zł  i tu otworzyły mi się oczy, że przecież można kupić dalej dobre używki za dużo niższą cenę niż nowy. Zacząłem więc pozbywać się "Chin" (tak tak, zawsze szczerze mówiąc dla kupującego co to) i szukać używek, czasem z jakąś rysą, w większości z rozładowaną baterią, czasem bez paska, a niejednokrotnie ideały. Zorientowałem się wtedy, że zamiast podróbki z chin, można mieć oryginalne ale używane zegarki które posłużą dłużej a dalej będą wyglądały fajnie. Wyzbywanie się ryżu trwało dalej a kolekcja rozrastała się dodatkowo nie tylko z odkładanych małych kwot z miesiąca na miesiąc, ale także przez kupno nowych zegarków z różnych stron dla drobnego zarobku ale wystarczające aby zbierać powoli i kupić kolejny zegarek no bo co innego 🤪 

7.jpg

Jedna rzecz nie dawała mi ciągle spokoju mianowicie, uszkodzenia czasem były drobne, ale w wyglądzie robiły dużą różnicę, zacząłem więc szukać informacji jak można to naprawić, gdzie kupić części taniej, co warto kupić w oryginale, jak i czy da radę spolerować szkło. Zacząłem więc próby

4.jpgpixlr-20230518154641754.jpg

Oczywiście mogłem już powoli ocenić co da radę spolerować a co raczej nie, gdzie zostanie ślad, czy wżera, a gdzie pójdzie na płasko. Przy okazji oczywiście nie obyło się bez wypadków, pęknięć szkła, przepaleń, uszkodzeń metali wokół  ale cóż, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana 😏

8.jpgpixlr-20230803134339355.jpgpixlr-20230806134007419.jpg

Przy okazji mogłem porównać sobie zegarki Chińskie do oryginałów i tutaj naprawde czasem trzeba było się dobrze znać aby wiedzieć który to który, nawet funkcje wszystkie działały jak powinny.

Ktoś chce zgadywać ? A może wiecie od ręki  

IMG-20220617-125249.jpgIMG-20220607-115107.jpg

No więc tak trwało to sobie kolejne miesiące, kolejne zegarki kupione, noszone, sprzedane itd. Ryżu co raz mniej aż zostały dwa których ciężko było mi się pozbyć w dwóch powodów. DW - nie wiem dlaczego, nie mam wyjaśnienia - coś rozpyla chyba ten zegarek kiedy próbuje go wziąć i wystawić  a drugi to Omega Seamaster - ponieważ go uwielbiam, bardzo mi się podoba i dzięki niemu mam ciągle w głowie dążenie do posiadania go kiedyś w oryginale.

IMG-20220702-164355.jpg

Zacząłem w tym momencie także próby z polerką, szczotkowaniem i babraniem się w mechanizmach. Próby wychodziły rożnie  czasem lepiej czasem gorzej, czasem kończyły się zgonem pacjenta i potrzebą zakupu nowego mechanizmu lub innych części

I tak kolekcja czasem rośnie, czasem sie zmniejsza ale generalnie mam kilka postanowień taich jak zabawa kwarcami tylko, nie wchodzenie w budzety ponad 2k, a w dużej mierze poniżej 1k, co mogę uratować to próbuję, ma mi to dalej sprawiać radość i cieszyć oko 😁 i tak staram się od czasu do czasu cos kupić, poświęcić trochę czasu na odświeżenie zegarka, doprowadzenie do ładu, dokupienie akcesoriów czy brakujących elementów i potem najczęściej sprzedaż dla kogoś komu dobrze będzie służyć. Żona sie śmieje, że nieźle wtapiam bo jak by policzyć czas i przedmioty użyte to w plecy jestem ale za to mam czas dla siebie, wyciszenie się i nawet może komus sprawię radość jak kupi.

W tej chwili większość zegarków to Casio, Casio G-Shock, Aztorin, Zeppelin, Festina, różnie bywa :) Muszę przyznać, że Casio generalnie i dużej większości G-Shock skradły mi serce - jest coś w nich co sprawia, że chce mieć ich więcej i więcej :) w różnych kolorystykach, wersjach, modelach i tu musze przyznać chorobę :D pewnie jak by budżet był inny to może postawiłbym sobie także coś droższego, ale każdy pozwala sobie na co może więc :) ciesze się tym co mam i doceniam każdy jeden zegarek.

Marzenia? Jak wspomniałem wyżej - Taką Omegę, ale oryginał :) drewnianą wiszącą szafkę na zegarki które posiadam i chciałbym zawsze mieć ten zapał co dziś.

 

Co dalej? Pewnie to samo będzie się dziać i mam taki cichy plan może podpytać sie u lokalnych zegarmistrzów czy może za opłatą czy coś można by sie od nich czegoś pouczyć, zgłosić na szkolenie - zobaczymy czy sie zbiore na odwagę i pójdę gdzieś zapytać ...

Pozdrowania dla wszystkich

Edytowane przez G-szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.